Rahat İngilizce Eğitim Seti Fiyatı ve ROI

Rahat İngilizce Eğitim Seti Fiyatı ve ROI

Rahat İngilizce eğitim setinin içeriğini hazırlarken, daha çok yeni başlayanlar ve biraz temel bilgisi olup, İngilizcesini geliştirmek isteyenleri göz önünde bulundurduk. Fiyat olarak da herkesin faydalanabilmesi adına en uygun fiyatı belirlemeye özen gösterdik.

Rahat İngilizce sisteminde; olaya sadece ticari bir gözle bakmadan, sadece kâr amacı gütmeden, insanlara İngilizce eğitimi konusunda yardımcı olmak misyonu ile yaklaşmaya çalışıyoruz. Bu amaçla, ücretsiz mail kursumuzda ve sitemizin yayınlar bölümünde hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini öğretmeyi amaçlıyor, zaman zaman bazı derslerimizi sizlerle ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Ayrıca bize gönderdiğiniz e-postalarda sorduğunuz soruları en kısa sürede yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyor ve bundan mutluluk duyuyoruz.

Fiyat konusunda çok aşırıya kaçmadan küçük bir artık yapmamız gerekiyordu. Bunun için eğitim seti satış fiyatımızı 30 TL arttırmaya karar verdik. Rahat İngilizce eğitim seti satışını, ilk piyasaya çıktığı günden bu yana 137 TL’den yapıyoruz. Bu fiyatı, 7 Ocak 2015 tarihi itibariyle 167 TL’ye yükselteceğiz.

Bir ürünün pahalı olup olmadığına nasıl karar verirsiniz?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, fiyat ve pahalılık kavramları herkesin bütçesine göre görecelidir. Yani alım gücü yüksek olan insanlara göre 167 TL, bir İngilizce seti için düşük bir fiyat, alım gücü kısıtlı olan insanlar için yüksek bir fiyat olabilir. Bunu birçok ürün ve hizmet için genelleyebilirsiniz. Ancak benim pahalılık konusunda anlatmak istediğim başka bir ölçüt var. O da ROI’dir.

ROI nedir?

ROI, “Return on Investment” sözcüklerinin bir kısaltmasıdır. Kısaca yatırımların size getirisidir. Yani yaptığınız masrafın size dönüşüdür diyebiliriz. Bir başka ifadeyle ROI, harcadığınız paranın size ne kadar fayda sağladığını ifade etmek için kullanılan bir orandır.

O yüzden, bir ürün veya hizmetin pahalı olduğunu söylemek için sadece onun fiyatına bakmak yeterli değildir. Öncelikle fiyatı, o ürün veya hizmetin size sağlayacağı fayda ile kıyaslamanız gerekir. Mesela 20 TL verip satın aldığınız bir telefon aksesuarı, 2 bin TL verip katıldığınız bir seminerden daha pahalı olabilir. Çünkü 20 TL gibi düşük bir fiyatla satın alabileceğiniz bir telefon aksesuarı, sizin için gerekli olsa bile size sağlayacağı fayda çok sınırlıdır. Ama 2 bin TL gibi yüksek bir fiyat ödeyerek katılacağınız iki saatlik bir seminer, hayatınız boyunca fayda sağlayacak bilgiler öğrenmenize vesile olabilir. Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz.

İngilizce eğitimi konusunda piyasada oldukça çeşitli fiyatlar görebilirsiniz. Fiziksel olarak katılabileceğiniz kursların yanı sıra, Rahat İngilizce eğitim seti gibi tamamen dijital olan eğitim setlerine de rastlayabilirsiniz. Önemli olan, bu ürünlere ödeyeceğiniz fiyat ile bunlardan sağlayacağınız faydayı iyi analiz etmenizdir.

“İşleriniz iyi gidiyorsa, eğitimi bütçesini iki katına çıkarın, kötü gidiyorsa dört katına.” (Tom Peters)

İngilizce eğitimi ve genel olarak diğer eğitimler, eğer doğru bir kaynak tercihi ve strateji belirleyebilirseniz ROI oranı yüksek alanlardır. Yani harcadığınız paraya göre size sağlayacağı fayda yüksektir. Çünkü eğitim, direk olarak sizin kalitenizi arttırır. Sizi niteliksiz insanlardan ayıran en önemli özelliğiniz eğitiminiz, bilgi ve becerilerinizdir. Piyasada bazı insanlar asgari ücretle çalışmak zorundayken, bazı insanlar 5 bin, 10 bin belki daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Bunun yegane sebebi eğitim düzeyi, bilgi ve tecrübe durumudur. Aynı pozisyondaki iki insandan İngilizce bilen, bilmeyene göre daha çok para kazanabilir. (Bankalarda bu uygulama yaygın olarak kullanılır).

Son olarak İngilizce konusunda bence; dijital İngilizce eğitim setleri, fiziksel kurslara göre daha avantajlıdır. Hem fiyatları daha düşüktür, hem de size tam bir özgürlük sağlar. İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman İngilizce çalışıp öğrenme şansınız vardır. İstediğiniz konulara daha sonra tekrar etme fırsatınız olur. Tabi burada uygulanan eğitim metotlarının seçimi, başarınızı etkileyen en önemli etkendir.

Şimdi Rahat İngilizce eğitim setinin fiyatına bakarken bir de bu açılardan yaklaşmanızı rica ediyorum. Rahat İngilizce seti içerisindeki toplam 20 bölümü (120 dersi) bitirmeniz, ortalama 3 aylık bir zamanınızı alacaktır. Yani süre olarak, dışarıda katılacağınız fiziksel kursların bir kur programına eşit sayılır. Ancak bizim kullandığımız, mini hikaye soru cevap yöntemi ve extra dersi gibi metotlarla, ders kitaplarıyla eğitim veren klasik yöntemlere göre çok daha etkili, hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

Henüz denemediyseniz, şimdi Rahat İngilizce ücretsiz derslerimizi indirip deneyebilir, size sağlayacağı faydayı bizzat hissedebilirsiniz. İngilizce öğrenmek, kendiniz için yapacağınız harika bir yatırımdır.

Paylaşmak Güzeldir :)
İngilizce Öğrenme ve Pratik Yapma İmkanı

İngilizce Öğrenme ve Pratik Yapma İmkanı

İngilizce öğrenme modelleri olarak insanları sık sık gözlemliyorum. Çok hızlı ve kolay İngilizce öğrenen, hiç yurt dışına çıkmadığı halde çok iyi İngilizce konuşabilen insanları incelediğinizde, hepsinin ortak bir özelliği olduğunu görebilirsiniz. Bu insanlar, İngilizceyi bir ders olarak görmezler. İngilizceyi bir hobi, bir tutku olarak görürler. Ders çalışmak için değil, eğlenmek ve keyif almak için bol bol İngilizce okuyup dinlerler. Onlar İngilizce çalışmazlar; İngilizce oynarlar, yaşarlar demek daha doğru olur. Bu insanlar, diğerlerine göre çok ama çok daha hızlı İngilizce öğrenirler.

Aslında hepimiz bu insanları modelleyebiliriz. Yani İngilizce öğrenme konusunda onlar gibi davranabiliriz. Onların uyguladıkları yöntemleri kullanabiliriz. Ancak kullandıkları tekniklerden daha önemli olan İngilizceye bakışlarıdır. Bu durumun temelinde, kafamızda oluşturduğumuz İngilizce imajı yatar. Yani hızlı İngilizce öğrenen insanlarla, yavaş öğrenen insanlar arasındaki en büyük fark, psikolojik tutumlarımızdır. Bu konunun çok önemli olduğunu düşündüğüm için, Rahat İngilizce ücretsiz e-mail kursumuzun ilk gününde, İngilizceyle ilgili olumsuz psikolojik durumlardan nasıl kurtulacağınızı ve ihtiyaç duyacağınız motivasyonu nasıl sağlayacağınızı anlatarak başladım.

Birinci prensibimiz olan “neden İngilizce öğrenmek istiyorum” konulu dersimizle ilgili sizlerden çok güzel yorumlar ve geri dönüşler alıyorum. Bunlardan birini şimdi sizinle paylaşmak istiyorum. Mail kursu katılımcılarımdan Ela aşağıdaki e-maili gönderdi.

Teşekkürler. Ben zaten İngilizceyi seviyorum ve karşımdakiyle basit cümleler kullanarak konuşabiliyorum fakat bunu biraz daha geliştirmem gerektiğini düşünüyorum. Geçenlerde arkadaşımla da bu konuyla ilgili konuşuyorduk. İkimiz de İngilizcenin oyun oynamak gibi basit ve eğlenceli olduğunu düşünüyoruz ve okullarda dolandıra dolandıra daha zor hale getirilerek anlatıldığının farkındayız. Ama bunu neden yaptıklarını anlayamadık. Onlar yüzünden en az 8 yıl İngilizce eğitimi görüyoruz ama bir çoğumuz adam akıllı cümle bile kuramıyoruz. Şimdi YES sınavına hazırlanıyoruz ve İngilizcemizin daha iyi olmasını istiyoruz. Arkadaşım İngilizce kursuna başladı ama benim öyle bir imkanım yok henüz. Ben çeşitli İngilizce alt yazılı filmler, diziler izlemeye ve listening çalışmaları yapmaya çalışıyorum. Yaptığım çalışmalarda dinlediğimin ve okuduklarımın çoğunu anlıyorum ama İngilizcemin yeterince iyi olduğundan hala şüpheliyim çünkü konuşarak pratik yapma imkanı bulamıyorum. Bu programı görünce de çok sevindim ve umarım yararı olur 🙂

Bizim cevabımız:

Merhaba Ela. Düşüncelerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim. İngilizceyi sevmeniz ve onu bir oyun gibi eğlenceli bulmanız çok güzel ve çok önemli. Bu sizin, çok hızlı İngilizce öğrenmeniz için en büyük avantajınızdır. Sizin de söylediğiniz gibi, okullarda öğretilmeye çalışılan derslerle İngilizce konuşmanın hiç alakası yoktur. Onlar İngilizceyi, tıpkı fizik kimya gibi bir ders olarak görüyor ve böyle analitik olarak öğretmeye çalışıyorlar. Amaçları İngilizce konuşturmak değil, kitapları bitirmektir.

Oysa ki İngilizce diğer derslerden çok farklıdır. Onu ölü bir şey gibi analiz etmenin bir faydası yoktur. O yaşayan bir dildir. İletişim kurmak için duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek, karşımızdaki insanları anlayabilmek içindir.

Söyledikleriniz çok güzel. Bol bol İngilizce dinleme çalışması yapmaya devam edin. İngilizce diziler izlemek de çok faydalıdır. Bu konuda Extra English dizisini izlemenizi öneririm, çok eğlenceli ve faydalıdır.

İngilizce konuşma pratiği yapmanız için size önerim, Rahat İngilizce mini hikaye soru cevap derslerimizi deneyin. Mini hikaye derslerimizde tam olarak şunları yapıyoruz:

Gramer dersinde öğrendiğimiz konuyla ilgili hazırladığım küçük bir hikaye anlatıyorum. Sonra bu hikayeyle ilgili bir çok kolay sorular soruyorum. Soruları sorduktan sonra bir süre cevap vermenizi bekliyorum. Sonra doğru cevabı söyleyerek bir sonraki soruya geçiyorum.

Hikayelerle öğrendiğimiz için bilgileri daha kalıcı öğrenmiş oluyorsunuz. Soru cevap yöntemiyle tekrarlı öğrenerek, İngilizceyi duyduğumuz zaman otomatik olarak anlayabilmeyi ve düşünmeden otomatik olarak konuşmayı öğreniyorsunuz. Dersleri ilk dinlediğiniz zaman cevap veremiyorsanız, sadece dinleyin. Sonraki dinlemelerinizde sorulara yüksek sesle bir iki kelimelik cevaplar vermeye çalışın.

Her bölümü en az 4-5 gün dinlemeden bir sonraki bölüme geçmeyin. Böylece yeni bilgilerimizi ve kelimeleri sadece bilmekle kalmayıp, kullanabilmeyi yani konuşmayı öğreneceksiniz. Soru cevap tekniği, otomatik olarak İngilizce konuşma refleksi kazanmanızı sağlayan çok faydalı bir yöntemdir.

İşin en güzel yanı da, derslerimizde kullandığımız bu teknikleri düşünmenize gerek yoktur. Bunları uygulamak için ayrı bir çaba göstermenize gerek yoktur. Siz sadece, rahat olup mini hikaye derslerimizi dinlersiniz. Yukarıda yazdıklarımın hepsi otomatik olarak gerçekleşir. Örnek derslerimizi henüz indirip dinlemediyseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayıp download sayfasına gidip derslerinizi ücretsiz olarak hemen indirebilirsiniz. Rahat İngilizce eğitim seti içerisindeki dersleri, çalışma rehberinde belirttiğim gibi dinledikten sonra düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu yazıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sormak veya söylemek istediğiniz bir şey olursa aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız:

Paylaşmak Güzeldir :)
Rahat İngilizce Sistemi Tanıtım Videosu

Rahat İngilizce Sistemi Tanıtım Videosu

Arkadaşlar az önce Rahat İngilizce eğitim sistemi için bir tanıtım videosu yayınladım. Bu videoyu sitemizin ana sayfasında da yayınlamayı düşünüyorum. Şimdi videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz. Videonun altında, video metnini de paylaşıyorum.

Rahat İngilizce ile Hızlı ve Kolay İngilizce Öğrenin

Merhaba. Ben Fatih Erdem. Bu videoda size Klasik İniglizce eğitim sisteminden ve Rahat İngilizce sisteminden bahsedeceğim. Öncelikle, İngilizce eğitimiyle ilgili geçmiş deneyimlerinizi biraz gözden geçirmenizi istiyorum.

Muhtemelen okullarda yıllarca İngilizce dersleri gördünüz. Şöyle bir düşündüğünüzde, İngilizce eğitimi için epey bir zaman ayırdığınızı göreceksiniz. Peki, bunca zaman harcadıktan sonra, İngilizce hakkında nasıl bir kanıya sahip oldunuz?

Okullardaki ve klasik teknikler uygulayan özel kurslardaki İngilizce eğitiminden sonra,  İnsanlar genel olarak üç durumdadır. Birinci grup; kendisini, dil öğrenme konusunda yeteneksiz olduğuna inandırmıştır. Peki gerçekten böyle midir? Yani bazı insanlar dil öğrenme konusunda kabiliyetsiz olabilir mi?

Cevabınız evet ise, ikinci sorum şudur. Hepimiz Türkçe konuşuyoruz. Öyleyse, Türkçe konuşmayı nasıl öğrendik? Biz yetişkinler, çocuklarımıza konuşmayı nasıl öğretiriz? Onlara ders kitapları mı okutuyoruz? Ya da gramer kurallarını mı öğretiyoruz. Veya onları sınavlara mı sokuyoruz? Bizim beynimiz aslında bir dil öğrenme makinesi gibidir. Dil öğrenme konusunda mükemmel yaratılmıştır. Sadece doğru tekniklerle öğrenmeye ihtiyacımız vardır.

İkinci grup kanaate sahip olanlar şöyle düşünür. İngilizce öğrenmek çok zordur. Yeterince ders kitabı okur, gramer kurallarını ezberlersem okuldaki derslerden geçer not alabilirim. Bu gruptaki insanlara İngilizce çalışmak eziyet gibi gelir. Bu yüzden çok yavaş ve zor öğrenirler.

Üçüncü gruptaki insanlar, İngilizce öğrenme konusunda çok gayretlidirler. İngilizce konuşmayı çok istemektedirler. Gramer bilgileri çok iyidir. Kelime bilgileri de gayet iyidir. Okuldaki İngilizce derslerinde gayet başarılıdırlar. Sınavlardan yüksek puanlar alırlar. Belki de ana dili İngilizce olan insanların bile bilmedikleri kadar İngilizce gramer kurallarını bilirler. Ama gelgelelim konuşamazlar.

Şimdi size iyi bir haberim var. Bütün bunlar sizin hatanız değildir. Tüm bu olumsuz tecrübelerin, durumların ve psikolojilerin sebebi, okullarda uygulanan hatalı eğitim sistemidir.

Son birkaç yıldır, mevcut eğitim sistemimizde kullanılan metotların neden yanlış olduğunu, doğru tekniklerin neler olduğunu araştırıyorum. Neden bazı İnsanlar çok hızlı ve kolay İngilizce öğrenirken, bazıları çok yavaş ve zor öğreniyor?

Bu sorunun cevabını bulmak için dünyaca ünlü dil bilimcilerin yaptıkları araştırmaları inceledim. Tüm dünyada uygulanan ve çok iyi sonuçlar veren teknikleri araştırdım. Ve tüm bu araştırmalarımın sonucu olarak, Rahat İngilizce sistemini geliştirdim.

Peki neden Rahat İngilizce?

Çünkü Rahat İngilizce sisteminde, ders kitapları yoktur. Sınavlar, boşluk doldurma alıştırmaları, testler yoktur. Gramer kurallarına boğulmak, kelime listeleri yapıp bunları ezberlemeye uğraşmak yoktur. Sadece eğlenceli hikayeler dinleyerek İngilizce öğrenebileceğiniz bir sistem vardır.

Rahat İngilizce sistemini kurmaktaki amacım; sizlere İngilizce eğitimi konusunda yol göstermektir. Eski metotlara mecbur olmanızı istemiyorum. Çünkü çok daha iyi ve etkili bir yol var. Klasik yöntemlere göre çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak istiyorum. Ve en önemlisi, sizin çok iyi İngilizce konuşmanızı istiyorum.

Bu videoyu izlediğinize göre, siz de daha kolay İngilizce öğrenmek ve çok iyi İngilizce konuşmak istiyorsunuz. Bu hedefinizi gerçekleştirdiğinizi düşünsenize… O halde size yardımcı olmama izin verin. Gelin, İngilizce çalışmalarınızda en doğru ve etkili yöntemleri öğrenin ve uygulayın. Hedefinize en doğru ve en kısa yoldan ulaşın. İhtiyacınız olan tüm bilgileri bu sitede, www.rahatingilizce.com ’da sizlerle paylaşacağım. Tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın.

Paylaşmak Güzeldir :)