İngilizce Öğrenme ve Akıcı Konuşma Becerisi Geliştirme

İngilizce Öğrenme ve Akıcı Konuşma Becerisi Geliştirme

Ders kitaplarından İngilizce öğrenmeye çalışmanın doğal bir sonucu, İngilizce bilmek ama onu kullanamamaktır. Sınavlarda karşınıza çıkan İngilizce kelimeler ve cümleleri belki anlayabilirsiniz. Ancak duyduğunu anlama ve kafada tercüme yapmadan İngilizce konuşma konusunda aynı başarıyı gösteremezsiniz.

Etkili İngilizce öğrenme konusunda bizim önerimiz, beynimizin sevdiği dil öğrenme metodu olan dinleyerek ve konuşarak öğrenmektir. Bunun için rast gele içerikler dinlemek yerine sistematik olarak konuşma becerilerini geliştirmek üzere hazırlanmış içerikleri dinlemek en hızlı sonuçları almamızı sağlayacaktır.

Aşağıdaki videomuzda en iyi İngilizce öğrenme yöntemi olan mini hikaye soru cevap dersleriyle nasıl hızlı ve etkili sonuçlar alacağınızı göstermek istiyoruz. İzlediğiniz videonun Youtube sayfasındaki açıklama bölümündeki linkte tıklayıp Temel bilgiler birinci bölüm derslerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu arada Rahat İngilizce Youtube Kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Mini Hikaye Dersleri ile İngilizce Öğrenme

Bu videoda sizinle İngilizce pratik yapacağız. İngilizce gramer konularını veya kelimelerin anlamını bilmek yeterli değildir. Önemli olan bildiklerimizi otomatik olarak anlamak ve konuşabilmektir.

Mesela İngilizce öğrenme sürecinin ilk konularından olan İngilizce zamirler konusunu biliyor olabilirsiniz. Ama konuşurken onları akıcı bir şekilde kullanamıyorsanız yeterince pratik yapmadınız demektir.

Şimdi özel bir teknik kullanarak zamirlerle ilgili İngilizce dinleme ve konuşma pratiği yapacağız. Videoyu bitirdiğinizde, İngilizce zamirleri nasıl otomatik olarak anlayıp kullanabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

İngilizcede pratik deyince genel olarak; Dinleme, yani duyduğunu anlama ve konuşma becerilerini geliştirmeyi kastediyoruz. İşte bu becerilerimizi geliştirip otomatikleştirmek için mini hikaye soru cevap yöntemini kullanacağız.

Soru cevap pratik çalışmasında tam olarak şunu yapacağız:

 1. Önce bazı İngilizce cümleler dinleyeceksiniz.
 2. Sonra bu cümlelerle ilgili basit sorular gelmeye başlayacak.
 3. Hemen ardından doğru cevapları göreceksiniz…

Yapmanız gereken, cevaplar açılmadan önce bu soruların cevabını yüksek sesle söylemeye çalışmak…

İlk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız sadece dinleyin. Bu çalışmayı tekrarlı olarak yapacağız. Ve daha sonraki dinlemelerde cevapları yüksek sesle hemen söylemeye çalışın.

Mini hikaye İngilizce konuşma pratiği çalışmasında dinleyeceğiniz cümleleri anlamıyorsanız, videonun sonunda bu konunun gramer ve ekstra derslerini paylaşacağım. Bu derslerle, pratik çalışmamızda dinlediğiniz her şeyin anlamını ve gramer konusunu çok kolay öğreneceksiniz.

Evet arkadaşlar mini hikaye soru cevap pratik dersimizi tamamladık. Umarım hoşunuza gitmiştir. Bu çalışmadaki amacımız, dersin gramer konusu olan İngilizce zamirleri otomatik olarak kullanabilmek, anlayıp konuşabilmek. Bunu yapabilmenin tek yolu da bol tekrar yapmaktan geçiyor.

Bu Derslerle Nasıl Tekrar Yapılır?

Şimdi videonun youtube sayfasında bulunan açıklama bölümündeki linke tıklayıp bu dersin tüm çalışma dosyalarını bilgisayarınıza indirin.

İndireceğiniz dosyaların içinde;

 • 1 adet gramer konu anlatımı
 • 1 adet extra dersi ve
 • 1 adet mini hikaye dersi bulunuyor.

İngilizce öğrenme ve akıcı konuşmaDersler mp3 formatında dinleme dosyalarından oluşuyor. Ayrıca her dinleme dersinin bir de pdf formatında yazılı dokümanı var. Biraz önce pratik çalışmamızda dinlediğiniz cümleleri anlamadıysanız, öncelikle extra dersini birkaç kere dinleyin.  Böylece dinlediğiniz her şeyi sözlük bile kullanmaya gerek kalmadan anlayabileceksiniz.

İndirdiğiniz dersleri en az bir hafta boyunca her gün, tekrarlı olarak dinleyin. Özellikle mini hikaye İngilizce pratik dersini daha çok dinleyin. Sorulara yüksek sesle, gittikçe daha hızlı ve güvenli bir şekilde cevaplarınızı söyleyin. Bu tekniği tekrarlı olarak kullanmaya devam ettikçe, İngilizce konuşma refleksi kazanmaya başlayacaksınız…

Gramer çalışarak mı, dinleyerek mi İngilizce öğrenmeliyiz?

Bu arada arkadaşlar sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Size göre gramer çalışarak mı daha kolay İngilizce öğrenebiliriz, yoksa dinleyerek mi?

Cevabınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız sevinirim. Video izlediğiniz için teşekkür ederim, diğer video derslerinde görüşmek üzere, hoşça kalın…

Youtube Videoları İle İngilizce Öğrenme

Arkadaşlar İngilizce öğrenmek istiyorum diyen herkese Youtube videolarını kullanmalarını öneriyoruz. Bildiğiniz gibi Youtube, dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Bu nedenle internetten İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birisidir.

İngilizce konuşma ve anlama becerilerini geliştirebileceğiniz binlerce kaliteli video derslerini Youtube sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca Rahat İngilizce Youtube kanalımıza da abone olup videolarımızı paylaşırsanız seviniriz. Rahat İngilizce Youtube kanalımızda; İngilizce konu anlatımları, pratik çalışmaları, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme teknikleri paylaşıyoruz. Yeni videolarımızdan anında haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın: https://www.youtube.com/c/Rahatingilizceseti

Paylaşmak Güzeldir :)
Effortless English 6. Kural Günlük Konuşma İngilizcesi

Effortless English 6. Kural Günlük Konuşma İngilizcesi

Günlük hayatta konuşulan İngilizce yani sokak İngilizcesi, okullardaki ders kitaplarında öğrendiğimizden çok farklıdır. Bu yüzden okul kitaplarını anlayabilirsiniz, girdiğiniz sınavlardan yüksek puanlar alabilirsiniz belki ama gerçek hayatta konuşulan İngilizceyi duyduğunuz zaman anlayamazsınız. Buna en basit örnek olarak İngilizce filmleri gösterebiliriz. Çünkü filmlerde büyük oranda gerçek hayatta kullanılan sokak İngilizcesi konuşulur.

Birçok arkadaşımız okulda veya kurslarda gramer kitaplarından çalışıp İngilizcesinin iyi olduğunu düşünürken izlediği İngilizce filmleri anlayamadığından şikayetçidir. Bunun en büyük nedeni sokak İngilizcesi dediğimiz konuşma dilinde pek çok deyim, argo kelime ve çeşitli ifadeler bulunmasıdır. Bu kelime ve ifadeler günlük konuşma İngilizcesinde çok yaygın olarak kullanılır ve onları ders kitaplarında asla bulamazsınız. O halde…

Günlük konuşma İngilizcesi nasıl öğrenilir?

Bu konuda Effortless English 6. Kuralına müracat edebiliriz. Seviyesi orta ve üzerinde olanlar aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Başlangıç ve orta seviye arasında olan arkadaşlarımız videonun altındaki açıklamaları okumaya devam edebilirler.

Effortless English 6. Kural Gerçek ingilizce (sokak İngilizcesi) öğrenmektir. Yani İngilizce çalışırken günlük İngilizce konuşmalardan yararlanmaktır. Daha önce de ifade ettiğim gibi ders kitapları çalışarak günlük konuşma İngilizcesi öğrenemezsiniz. Ders kitaplarından sokakta konuşulan İngilizceyi öğrenemeyeceğinize göre, nasıl öğreneceksiniz? Tabi ki gerçek İngilizce malzemeler kullanarak öğreneceksiniz.

Gerçek İngilizce ne demektir? Gerçek ingilizce dersleri, yerli konuşmacılar tarafından kaydedilmiş, veya buna çok yakın İngilizce dinleme dersleridir. İngilizce kitaplar okumak çok faydalıdır. Ama ders kitaplar okumayın, onlar gerçekten çok kötüdür. Bunun yerine çocuk kitapları ya da basit ve kolay kitaplar okumalısınız. Okuduğunuz kitaplar kolay ve eğlenceli olmalıdır.

Ayrıca bol tekrarlı İngilizce dinlemelisiniz. İngilizce çalışmalarınızın %80’i dinleyerek olmalı. Bu konuda “Etkili İngilizce çalışma programı nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yine, kolay ve eğlenceli İngilizce dersleri dinleyin. Kurs kitaplarının Cd ve kasetlerini dinlemeyin. Onlar gerçekten çok kötüdür. Aktörlerin kaydettiği İngilizce derslerini dinlemeyin. Bunun yerine gerçek ve doğal İngilizce konuşmaları tercih etmelisiniz. Tıpkı bu videolar gibi, doğal ve gerçek Amerikan İngilizcesi dinleyebilirsiniz.

sokak İngilizcesi günlük konuşma öğrenİnternette bulduğunuz podcast kayıtlarını dinleyebilirsiniz. İnternette arama yaparak ilginizi çeken konularda audiobook sesli kitaplar bulup dinleyebilirsiniz. Başlangıç seviyelerinde kolay ve eğlenceli dersler dinlemeye özellikle dikkat etmelisiniz. Seviyeniz ilerledikçe daha zor ve ileri dersler dinleyebilirsiniz.

Ders kitapları ve kurs kitaplarının Cd lerini dinlemek yerine gerçek İngilizce dersleri dinleyerek, günlük konuşma İngilizcesi  öğrenebilirsiniz. Ders kitapları size yazılı İngilizce, resmi İngilizce öğretir. Fakat bunlar sokak İngilizcesi yani günlük konuşma İngilizcesinden çok farklıdır. Sonuçta onlarla öğrenirseniz sokaktaki ya da filmlerdeki gerçek İngilizceyi anlayamazsınız.

Sokak İngilizcesi Öğrenmek İçin Eğitim Seti

Sokak İngilizcesi öğrenmek için A.J. Hoge ve arkadaşlarının hazırladığı Learn Real English setini kullanabilirsiniz. Bu set içerisinde tıpkı günlük hayatta kullanılan dil yapısına uygun diyalogları dinlediğiniz bir adet main audio dersi bulunur. Bu diyaloglarda ders kitaplarında bulamayacağınız slang kelimeler, phrase dediğimiz kelime grupları ve deyimler bulunur.

Bu yeni kelimeleri odaklanmış olan mini hikaye dersinde ise soru cevap metoduyla çok hızlı bir şekilde sokak İngilizcesi öğrenmeniz hedeflenmiştir. Mini hikaye derslerini en az 4-5 gün boyunca her gün mümkünse tekrarlı olarak dinlemeniz önerilmektedir. Böylece günlük konuşma İngilizcesini anlama ve konuşma becerinizi etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sokak İngilizcesi yani, günlük konuşma İngilizcesi nasıl öğrenilir sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Konuyla ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Effortless English Kuralları:

Paylaşmak Güzeldir :)
5. Kural İngilizce Doğal Gramer Öğrenme Tekniği

5. Kural İngilizce Doğal Gramer Öğrenme Tekniği

Sitemizde Effortless English sisteminin 7 kuralını sırasıyla açıklamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda 5. Kuralı öğreneceğiz. Bazen bu kadar kurala ve açıklamalara ne gerek var diye sorabilirsiniz. Bu kadar açıklamaları okumak yerine İngilizce çalışsaydık şimdiye öğrenmiştik diye de düşünebilirsiniz. Ancak bir işi en etkili yapmanın yolu, o iş için en doğru tekniği öğrenip uygulamaktan geçiyor. Ayrıca birçok insan mevcut eğitim sistemindeki hatalı metotlar yüzünden yıllarca İngilizce dersi aldığı halde, dersleri geçecek kadar öğrense bile bir türlü İngilizce konuşamıyor.

Bu yüzden sitemizde sürekli olarak etkili ve hızlı İngilizce öğrenme yöntemlerinden bahsediyoruz. Bu yazımızda Effortless English beşinci kuralında, özel bir teknikten bahsedeceğiz. Bu teknik sayesinde İngilizce grameri konuşurken doğru kullanmayı öğreneceksiniz.

Hatırlarsanız Effortless English 2. Kuralında Gramer Çalışmayın demiştik. Bunu duyunca gramer çalışmadan İngilizce öğrenilir mi diye düşünüp şaşırmış olabilirsiniz. Ancak hepimiz ana dilimizi çocukken öğrendik ve hiç gramer çalışmadık değil mi? Demek ki, doğru teknikleri kullanırsak gramer kurallarını çalışmasak bile konuşurken doğru gramer kullanmayı öğrenebiliriz.

Yeri gelmişken hemen belirtelim, sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için İngilizce başlangıç seviyesinde gramer kurallarını öğrenmenin gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu kuralımızı daha çok anlıyorum ama konuşamıyorum diyen, orta ve üzeri seviye İngilizce kelime ve gramer bilgisi olup da konuşmasını geliştirmek isteyenler için kullanmalarını öneriyorum. Zaten daha önce de belirttiğimiz gibi Effortless English seti Türkçe destekli olmadığından yeni başlayanlar için uygun değildir. Şimdi aşağıdaki videoyu izleyip aşağıdaki açıklamalarla beşinci kuralımızı ve yeni tekniğimizi öğrenelim.

Effortless English Kural 5: POV Hikayeler Tekniği

Effortless English Point Of View tekniğinde, bir hikaye zaman yapıları değiştirilerek tekrar anlatılır. Bütün detayları tamamen aynı olan ve sadece farklı zaman tensleri kullanılan hikayeleri tekrarlı olarak dinleyerek aradaki nüans farklılıklarının ne işe yaradığı öğrenilmiş olur. Olayı biraz teknik ifade etmiş olabilirim. Bu yüzden küçük bir örnekle POV hikayelerini açıklasak iyi olacak.

Küçük ve komik bir hikeye önce geniş zamanda anlatılır. Mesela: Bill adında bir genç vardır. Bill, dükkana gider. Bir şişe su satın alır. Su için, 2 dolar öder.” Küçük hikâyemiz şimdilik bu kadar olsun. Bu küçük hikâyemiz basit zamanda anlatıldı. Şimdi, tek yapmanız gereken bu küçük hikayeyi tekrar tekrar dinleyip sağlamlaştırmaktır.

Sonra aynı hikâyeyi geçmiş zamanda anlatırız. Örnek: “Bill isminde bir genç vardı. Bill dün, dükkana gitti. Bir şişe su satın aldı. Su için 2 dolar ödedi. Evet, geçmiş zamanda hikayemiz bu kadar. Normalde Point of view küçük hikâyelerimiz biraz daha uzun ve tabi biraz daha zor olur. Küçük hikâyemizi, gramer kurallarını düşünmeden, geçmiş zamanda da tekrarlı olarak sürekli dinlersiniz.

İngilizce hikaye dinle gramer öğrenİngilizce küküç hikâyeleri dinlerken, gramer kurallarını düşünmeden, sadece anlama odaklanarak dinlersiniz. İşte bu kolay ve etkili gramer öğrenmedir. Bir sonraki adımda, küçük hikâyemizi gelecek zamanda anlatırız. Hayal gücümüzü kullanarak, hikâyemizi gelecek zamanda anlatıyoruz: Bil isminde bir genç olacak. Bill, dükkana gidecek ve bir şişe su alacak. Bir şişe su için 2 dolar ödeyecek.” İşte böyle, küçük hikâyemizi, gelecek zamanda da tekrar tekrar dinleyerek, gelecek zaman yapısını öğrenirsiniz. Aynı küçük hikayeyi, (past perfetct) tamamlanmamış geçmiş zamanda da dinlersiniz.

İngilizce zaman yapılarını, ya da İngilizce gramer kurallarının isimlerini bilmenize gerek yok. Yapmanız gereken şey, farklı zaman yapılarında anlattığımız aynı küçük hikayeyi, tekrar tekrar dinlemektir. Tıpkı yerli konuşmacılar gibi, gramer kurallarını doğal ve otomatik olarak öğrenirsiniz. İngilizce grameri, çocukların öğrendiği gibi öğrenirsiniz.

Effortless English Pov tekniği ile gramer kurallarını otomatik olarak çabucak kullanabilmeyi öğrenirsiniz. Konuşurken, birçok dil bilgisi kuralını düşünmenize gerek kalmadan, otomatik ve akıcı olarak konuşacaksınız. İngilizce gramer kurallarını düşünmeyi bırakabilirsiniz. Sadece dinlersiniz ve konuşursunuz. Effortless English kurallarını öğrenip uygulayarak hızlı ve kolay İngilizce öğreneceksiniz.

Effortless English seti sisteminin en son sürümü Power English setini şu ödeme sayfasından 97 dolara satın alabilirsiniz.

Temel İngilizce Başlangıç Seti

Yukarıda açıkladığımız Effortless English 5. Kuralı, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme yöntemleri hakkında size fikir verecektir. Diğer kuralları da öğrenip uygulayarak hızlı ve etkili İngilizce öğrenme konusunda verimli çalışmalar yapabilirsiniz.

İngilizce seviyesi başlangıç ve orta düzeyde olan arkadaşlarımız için hazırladığımız Rahat İngilizce başlangıç setinde mini hikaye soru cevap dersleri bulunuyor. Bu derslerle tıpkı özel ders formatında çalışmalar yapabilirsiniz. Her bölümde belli bir gramer konusuna odaklanmış olan hikayelerimizi dinleyip, hikaye ile ilgili sorulan sorulara cevap veremeye çalışarak konuşma pratiği yapabilirsiniz. Tekrarlı soru cevap yöntemini uygulayan dinleme dersleri İngilizce anlama ve konuşma becerinizi sağlamlaştırmak için en iyi yöntemdir.

Rahat İngilizce başlangıç setini satın almak ve tüm dersleri bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

Paylaşmak Güzeldir :)
Skype İngilizce Dersleri ile Konuşma Pratiği

Skype İngilizce Dersleri ile Konuşma Pratiği

Bu yazıda online İngilizce, yani interneti kullanarak İngilizce öğrenmek  için kullanabileceğiniz en etkili araçlardan biri olan Skype üzerinden konuşarak İngilizce öğrenebileceğiniz İnter İngilizce sisteminden bahsedeceğiz.

Hızlı ve kolay ingilizce öğrenmek adına bu güne kadar pek çok yöntemi uygulamış olabilirsiniz. İlk akla gelen bir İngilizce kurs programına yazılmaktır. Ancak İngilizce kurs programlarının büyük bölümü, devlet okullarında takip edilen eski tekniklerin aynısı ve benzerleriyle, okul kitapları okuyup gramer yapılarına odaklanılarak eğitim vermeye çalıştığından istediğiniz sonucu elde edememenize sebep olabilir. Bununla birlikte yüksek maliyetlere katlanarak kayıt olunacak İngilizce kursları, yoğun tempo içerisinde olan kişiler için pek elverişli değildir.

Evde İngilizce öğrenmek amacıyla bir takım kitapları alıp, dil bilgisi kurallarını öğrenmeye ve İngilizce kelimeler öğrenmeye çalışmak da arzuladığınız başarıyı getirmemiş olabilir. Söz konusu durumda artık, İngilizce öğrenmenin tek yolunun yurt dışına gitmek olduğunu düşünmeye başlamış olabilirsiniz.

Ama bu doğru bir düşünce değildir. Hiç bir şekilde yurt dışına gitmediği halde iyi İngilizce konuşabilen bir sürü insan mevcut. Bunun yanı sıra dil öğrenmek amacıyla başka bir ülkeye çıktığı halde İngilizce öğrenemeden geri dönenleri de hatırlamak lazım.

Yurt dışına gidip yabancı ülkelerde İngilizce öğrenmek güzel bir çözüm olabilir. İşte bunun için ilk olarak temel düzeyde İngilizce anlayıp, derdinizi anlatabilecek bilgiye sahip bir biçimde başka bir ülkeye çıkmak gerekir. Aksi halde çok gerilim dolu bir süreç ve büyük bir ihtimalle hayal kırıklığıyla son bulacak bir deneyim yaşamak kaçınılmazdır. Yurt dışı eğitim programlarının yüksek maliyetlerini de düşündüğünüz zaman, bu konuda kararınızı vermeden önce daha akıllıca olan Skype üzerinden pratik yaparak İngilizce öğrenme alternatifini düşünmek yararlı olabilir.

İngilizceyi Yabancılarla Konuşarak Öğrenin

Bu linke tıklayıp erişebileceğiniz İnter İngilizce metodu, ana dili İngilizce olan insanlar ile konuşma eğitimleri sunan internet üzerinden bir program olarak değerlendirebilirsiniz. Normal İngilizce kurslarındaki dersliklerde sadece hafta içi ya da hafta sonu yapılan İki üç saat süren İngilizce konuşma gruplarının aksine söz konusu programda: yalnızca hafta içi 10 dakika,20 dk veya otuz dakika süreli eğitimler alabiliyorsunuz. Başka bir deyişle hafta içi 5 gün süresince önceden belirlediğiniz bir saatte kendi ana dili İngilizce olan öğretmen ile birebir İngilizce konuşuyorsunuz. Başta bu süre çok kısa gibi gelebilir ama, eğitim sadece sizinle işlendiği için On kişilik bir derslikte aldığınız eğitimlerle hemen hemen benzer bir hesaba geliyor.

Diğer İngilizce kurs programlarından ayrıcalığı:

 • Online İngilizce eğitimi
 • Öğretmenlerle birebir konuşma
 • Kendi ana dili İngilizce olan eğitimciler
 • Titizlikle hazırlanmış bir ders takip sistemi
 • Bedava Deneme İngilizce Dersi

İnter İngilizce programını bedava deneyebilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayıp ücretsiz deneyin formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Daha sonra kursun Türkiye tarafından birisi sizi telefonla arayıp genel bilgiler verdikten sonra ana dili İngilizce olan bir öğretmen ile yapacağınız test dersi için size elverişli bir saat ayarlıyor. Belirlenen saatte yabancı eğitimci sizi yurt dışından arayarak İngilizce seviyenizi öğrenmek adına ne iş yaptığınız, sevdiğiniz şeyler şekilde bazı sorular soruyor. Seviyeniz hakkında Türkiye şubesinden bilgi edinebileceğinizi ifade edip konuşmayı sonlandırıyor. Sonrasında İnter İngilizce Türkiye yetkilisi sizi telefonla arayıp üyelik süreciyle ilgili size ayrıntılı bilgi aktarıyor.

Bedava Deneme Formunu Doldurmak İçin Tıklayın

İnter İngilizce Sisteminin Çalışma Şekli

İnter İngilizce programına kayıt yaptırdığınız vakit tarafınıza bir şifre veriyorlar. Verilen şifre ile online sisteme giriş yaptığınızda tüm derslerinizin içeriğini, eğitmeninizin değerlendirmelerini ve de İngilizce çalışabileceğiniz çeşitli materyalleri bulabiliyorsunuz.

İlk önce eğitimleri hafta içi her gün sabah 6 ile gece saat 1 arasında kendi belirlediğiniz zaman aralığında yapıyorsunuz. Bu durum size çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Kısacası bir İngilizce kursuna gitmek adına yolda gelip gitmek için zaman kaybı yaşamıyorsunuz. İnter İngilizce online dersleri Skype üzerinden yapılmaktadır. Örneğin Yirmi dakikalık bir kurs seçtiyseniz ve saati 08.Otuz olarak ayarladıysanız. Hafta içi her gün 08.30’da yabancı öğretmeniniz sizi Skype’dan arıyor ve 08.50’ye kadar ders yapıyorsunuz.

Derse ilk başladığınızda biraz bir takım genel konulardan konuşma pratiği yapıyorsunuz. Daha sonra öğrenci sayfanızdan ulaşabileceğiniz her gün için seviyenize göre belirlenmiş bir eğitim konusu konuşmaya başlıyorsunuz. Ders konularına ait okuma parçaları ve kelime listeleri bulunuyor. Eğitim konusuyla ilgili eğitmeniniz size bazı sorular soruyor ve karşılıklı konuşma pratiği gerçekleştiriyorsunuz. Ders saatinin sonunda öğretmeniniz yapmış olduğunuz hataları tarafınıza anlatıyor. Ders zamanının sonunda öğretmen, öğrenci panelinize düzelttiği yanlışlarınızı kaydedip yapmış olduğunuz çalışmalarla ilgili puanlama yapıyor.

inter-ingilizce-skype-dersleriAyrıca gerçekleştirdiğiniz tüm konuşma dersleri programa yükleniyor. Böylelikle dilerseniz ders görüşmelerinizi bilgisayarınıza indirebiliyor ve dilediğiniz zaman tekrar dinleme yoluyla öğrendiğiniz ders konularını pekiştirip hatalarınızı hızlı bir şekilde düzeltebiliyorsunuz.

İnter İngilizce online Skype İngilizce kursunda öğretmeninizden memnun kalmazsanız Türkiye şubeyi arayarak eğitmen değiştirilmesini talep edebiliyorsunuz. Aynı zamanda program boyunca belirli sayıda ders erteleme ve ders dondurma hakkına sahipsiniz. Bu şekilde yoğun olduğunuz ya da acil bir işiniz olduğunda söz konusu haklarınızı kullanarak eğitimleri yine kendi uygun zamanınıza göre ayarlayabiliyorsunuz.

Ücretsiz Deneme İngilizce dersi Kayıt Formunu Doldurmak İçin Tıklayın!

Sıfırdan Başlayanlar İçin İngilizce Seti

İnter İngilizce programı içerisinde her ne kadar başlangıç seviyesi varsa da, Skype üzerinden yapılan İngilizce pratik konuşma derslerinde yabancı öğretmenlerle iletişim kurabilmek adına belli bir miktar temel İngilizce seviyesine sahip olmak gerekiyor. Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için ilk önce kendini ifade edebilecek ve günlük konuşma İngilizcesini anlayabilecek kadar temel İngilizce öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.

İngilizceye yeni başlayanlar için de, Rahat İngilizce setini öneriyoruz. Bu İngilizce setinde bulunan gramer mp3 derslerini ve konuya odaklı bir biçimde oluşturulmuş mini hikaye derslerini dinleme yoluyla etkili bir şekilde ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca kısa hikaye mp3 derslerinde uygulanan tekrarlayan soru cevap tekniği ile daha ilk başlangıç seviyesinden itibaren istediğiniz zaman dinleme ve de konuşma egzersizi yapma şansı bulacaksınız.

Başlangıç İngilizcesi ücretsiz deneme derslerini İndirmek İçin tıklayın!

İngilizce öğrenmeye yeni başlayan biri, Rahat İngilizce eğitim setini ortalama 2 buçuk 3 ayda tamamlayabilir. İşte bu seti bitirdikten sonra sağlam bir orta seviye İngilizce bilgisine vakıf olacaksınız. Sonrasında İnter İngilizce programı bedava deneme dersine katılıp kursa kayıt yaptırmak için kararınızı verebilirsiniz. Şuan da zaten İngilizce seviyem intermediate seviye diye düşünüyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ücretsiz deneme dersi için formu doldurabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme dersi için Tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir :)
Sınavlar İçin İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Sınavlar İçin İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Bu yazımızda, site ziyaretçilerimizden Samet Bey’in gönderdiği bir e-postayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu tür paylaşımları reklam yapmak için değil, aynı durumda olan binlerce arkadaşımızın da faydalanması amacıyla yapıyoruz. Sizler de İngilizce öğrenme konusunda sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Elimizden geldiğince her soruyu yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

Samet Bey’in yorumları:

İyi çalışmalar dilerim. İngilizce bu güne kadar hep ayak bağım oldu bu yüzden arayış içine girdim ve sitenizi inceleme fırsatım oldu. Üniversite lisans eğitimimi tamamladıktan sonra memur olarak atandım. Bitirdiğim bölümde ilerlemek adına yaşadığım ilde yüksek lisansa başlamak istiyorum. Ama minimum yds 40 istiyor. Ya toefl ibt ya kpds ya da üds eş değerliklerinden birini sağlamam lazım. Ama bende İngilizce sıfır.

Sadece yds barajını aşmak için taktik çalışacak İngilizceye bile sahip değilim. Sitenizi inceledim standart öğrenim kalıplarından farklı bir çalışma sisteminiz olduğunu gördüm. Bana da işte tam bu lazım dediğim önerilerinizi okudum, dinledim. Bugüne kadar İngilizceyi öğrenemediysem hep eğitim sistemimizin kalıplaşmış yararsız sisteminden. İngilizce gramer kitabı alıp boşlukları doldurup İngilizce öğrenilemeyeceğini senelerdir bizzat yaşadım gördüm.

İşte bu yüzden sisteminiz cazip geliyor ama aklımda soru işaretleri de var. Bana İngilizceyi sıfırdan başlatıp belli bir seviyeye gelince de yds ya da diğer dil sınavlarına girmeyi istiyorum. Dediğim gibi sıfırdan başlayacağım. Bu konuda cidden soruyorum size bu şekilde başlamak bana fayda kazandıracak mı? Ekonomik olarak düşünmeden bir büyüğüm olarak cevap verir misiniz? Cidden bu aşılamaz gördüğüm dili öğrenip geliştirmek istiyorum. İlk etapta da belli bir seviyeye gelip ardından yds olayını hemen halletmem gerek. Sonrasında zaten çorap söküğü gibi gelecektir inanıyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bizim cevabımız:

Merhaba Samet Bey, tespitleriniz sitemizde paylaştığımız makalelerimizi özetler niteliktedir ve size aynen katılıyoruz. Gerçekten de ülkemizde uygulanmakta olan eğitim sisteminden kaynaklanan sebeplerle İngilizce öğrenme konusunda büyük bir başarısızlık yaşamaktayız. Bunun asıl sebeplerinden birisi İngilizceye bir ders olarak yaklaşmaktır. Hâlbuki İngilizce, bir tarih veya coğrafya gibi kitaplardan bir kere okumakla öğrenilecek bilgilerden oluşmamaktadır. Veya matematik ve fizik derslerindeki gibi formülleri ezberleyerek öğrenebileceğimiz bir şey değildir.

İngilizce, günlük hayatta duygu ve düşüncelerimizi ifade edebilmek ve iletişim kurabilmek amacıyla kullandığımız bir araçtır. Nasıl ki Türkçe konuşurken hangi dil bilgisi kuralını kullanacağımızı ve hangi kelimeleri söyleyeceğimizi düşünmüyorsak, İngilizce öğrenirken de amacımız bilgilerimizi otomatik olarak kullanabilmektir. Yani hiç düşünmeden (kafamızda tercüme yapmadan) İngilizceyi anlayıp konuşabilmemiz gerekiyor. Mevcut eğitim sisteminde kullanılan yöntemlerle bunu gerçekleştirebilmek imkânsızdır.  Bu yöntemlerin bir başka olumsuz etkisi de, sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayanların bir süre sonra sıkılıp vazgeçmeleridir.

Şimdi sözü çok uzatmadan, sorularınıza samimi olarak cevaplamaya çalışalım. Öncelikle YDS, ÜDS, TOEFL, IBT, KPDS gibi sınavlara hazırlanmaya başlamadan önce genel İngilizce temelinizi oluşturmanızı öneriyorum. Orta seviye İngilizce bilgisine sahip olanlar, bu sınavlara hazırlanırken büyük bir avantaja sahip olacaklardır. Temel İngilizce seviyesini sağlamak için Rahat İngilizce derslerimizi kullanabilirsiniz.

Bizim Rahat İngilizce eğitim setinde kullandığımız yöntemler klasik metotlardan farklı olarak İngilizceyi özümseyerek ve severek öğrenmenize fırsat verecektir. Özellikle mini hikaye derslerimizde uyguladığımız soru cevap tekniğiyle, bir çok yeni kelimeyi ve gramer yapısını, tekrarlı soru cevaplarla otomatik olarak kullanmayı öğreneceksiniz. Ders kitapları ve testlerle sıkılıp bunalmak yerine, eğlenceli hikayeler dinleyerek anlama odaklanacak ve daha hızlı İngilizce öğreneceksiniz.

Setimizle birlikte indireceğiniz ders çalışma rehberimizde, ayrıntılı olarak dersleri nasıl kullanmanız gerektiğiniz zaten açıkladık. Kısaca özetlemek gerekirse, her gün ortalama bir saatinizi İngilizceye ayırırsanız, başlangıç seviyesinden çok sağlam bir orta seviyeye kadar bizim derslerimizle ilerleyebilirsiniz. Yani setimizi ortalama iki buçuk, üç ay gibi bir sürede bitirdiğinizde günlük İngilizce konuşmaları anlayabilecek ve kendinizi temel düzeyde ifade edebilecek kadar konuşur duruma geleceksiniz.

Bizim derslerimizin en büyük avantajlarından biri de, mp3 formatında dinleme derslerinden oluşmasıdır. Böylece derslerinizi telefona veya mp3 playera aktarıp istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dinleyerek, pratik yaparak İngilizce öğrenebileceksiniz. Bu durum özellikle kursa gidecek zamanı olmayan veya yoğun çalışan insanlar için çok elverişlidir.

Şu anda tek yapmanız gereken şey bir adım atmak ve İngilizce öğrenmeye hemen başlamaktır. Sonrası sizin de söylediğiniz gibi çorap söküğü gibi gelecektir. (bkz. Ne Zaman İngilizce Öğreneceksiniz?)

İngilizce başlangıç düzeyi en sıkıntılı dönemdir. Bunun için motivasyon ve isteğinizi sürekli olarak yüksek tutmanızı öneriyoruz. Eğer isteğiniz azalır ve vazgeçerseniz, İngilizce önünüzde aşılması gereken bir duvar olarak hep olacaktır. Bu konuda Rahat İngilizce birinci prensibimizi mutlaka okumanızı öneriyorum: Prensip 1: Neden İngilizce Öğrenmek İstiyorum?

Paylaşmak Güzeldir :)
İngilizcenin Size Sağlayacağı 4 Büyük Fayda

İngilizcenin Size Sağlayacağı 4 Büyük Fayda

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen İngilizce öğrenme konusunda bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Elbette İngilizce öğrenmenin pek çok faydasını sayabiliriz. Bu faydalar herkesin kendisine özel olabilmektedir. Ve bunlar sizin İngilizce öğrenme sebebinizi ve motivasyonunuz etkileyen en büyük faktörlerdir. Rahat İngilizce birinci prensibinde bu sebeplerinizi ve İngilizce öğrenmenin size sağlayacağı faydaları kullanarak motivasyonunuzu nasıl arttıracağınızı ayrıntılı olarak anlatmıştık. Bu yazımızda ise genel olarak İngilizce’nin bize sağlayacağı dört büyük faydayı inceleyeceğiz.

ingilizce-öğrenmenin-faydaları

4-  İngilizce Başarı İçin Mutlak Bir Araçtır.

Küreselleşen dünyada diğer ülkelerden gelen insanlarla iletişim için güçlü olmak her zaman şarttır. Dolayısıyla diğer insanlarla etkili bir iletişim için İngilizcenizin güçlü olması gerekir.  Bugün hemen hemen bütün şirketler daha fazla iş için İngilizce bilen elemanlara yöneliyorlar. Şirketler bu elemanlara diğerlerine nazaran %30 daha fazla maaş verebiliyor.

İngilizce bilen ve diğer ülke ve pazarlardan gelen fikirlere açık olan çalışanlar şirketler için her zaman göz bebeğidir.  İş yaşamında İngilizce bilmeniz demek sizin dünyaya açılmanız demektir.

3- Yeni İnsanlarla Tanışıp Arkadaş Olabilirsiniz.

İngilizcenin size sağlayacağı dört büyük faydadan biri de bu dil sayesinde yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. İnternetteki gruplar sayesinde, sizin gibi İngilizce öğrenmeye çalışan biri ile Google Hangouts ve Skype aracılığıyla tanışıp arkadaş olabilirsiniz.

2- Yeni Kültürler Keşfedin.

Bugün dünya üzerinde nereye giderseniz gidin İngilizce konuşan birisini mutlaka bulursunuz.  Gideceğiniz yer neresi olursa olsun rehber kitaplarda anlatılardan çok daha fazlasını halk ile etkileşime girerek bulabilirsiniz. Dolayısıyla İngilizce sayesinde yeni kültürleri de keşfetmiş olursunuz.

1 – Dünya Vatandaşı Olun.

Yeni kültürleri tanımak, basmakalıp ön yargılarınızı yıkmak için size yardımcı olacaktır. İngilizce sayesinde insanlar arasındaki farklar en aza iner ve belli başlı bir ülkenin değil kocaman bir dünyanın vatandaşı olursunuz.

En başta belirttiğimiz gibi İngilizce öğrenmenin size özel pek çok faydaları da olabilir. Özetle söylemek gerekirse, günümüzde İngilizce öğrenmek artık pek çok açıdan zorunlu hale gelmiştir. O halde asıl mesele nasıl daha etkili ve daha kolay İngilizce öğrenebileceğimizdir. Bu konuda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başlangıç ve orta seviye için Rahat İngilizce eğitim seti, hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz en etkili teknikler kullanarak hazırlanmıştır.

İngilizce Eğitimi Yazılarımız:

Paylaşmak Güzeldir :)
Çocuklarınıza 3 Ayda Nasıl İngilizce Öğretebilirsiniz?

Çocuklarınıza 3 Ayda Nasıl İngilizce Öğretebilirsiniz?

Tahmin edebileceğiniz gibi çocuklar, yabancı dil öğrenme konusunda çok yetenekliler. Çocuklarımız büyüyüp, bu yeteneklerini kaybetmeden onlara yardımcı olup İngilizce öğrenmelerine yardımcı olursak, gelecekleri için onlara harika bir hediye hazırlamış olabiliriz. Eminim her anne baba çocuğunun bir yabancı dili çok iyi öğrenmesini ister. O halde asıl mesele, bunu nasıl yapabiliriz?

Bu yazıda, Rahat İngilizce eğitim setiyle çocuklara nasıl İngilizce öğretebileceğinizi anlatacağım. Aslına bakarsanız, Rahat İngilizce derslerini hazırlarken çocukları hiç hesaba katmamış; daha çok, yetişkin insanların İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmayı hedeflemiştim.

Tüm dersleri tamamlayıp eğitim setimizi hizmetinize sunalı yaklaşık 5 ay oldu. Son zamanlarda, çocuklar için İngilizce eğitim seti hazırlama planları yapıyordum. Çocuklara yönelik nasıl bir çalışma yapabilirim diye düşünürken, Rahat İngilizce derslerini kendi çocuklarıma dinletmeye karar verdim.

Oğlum Emir 6 buçuk yaşında bu sene ilkokula yeni başladı. Kızım Eda 4 buçuk yaşında ve aynı okulun ana sınıfına devam ediyor. Çocukları okula arabayla ben götürüp getiriyorum. Son bir aydır, okula gidip gelirken arabada Rahat İngilizce derslerini dinliyoruz. Ortalama; sabah 25 dakika, akşam yarım saat dinleme süremiz oluyor.

Önceleri bu derslerin çocuklar için uygun olmayacağını ve onlara ağır geleceğini düşünüyordum. Onlar için daha basit dersler hazırlamayı planlamıştım. Bu yüzden Rahat İngilizce derslerimizi bu zamana kadar denememiştim.

İlk başladığımız bir iki gün sonuçlar hiç fena değildi. Çocuklar sıkılmadan dersleri dinliyorlardı. Hatta derslere başlamadan önceki, akşam dönüşünde yorgunluktan arabada uyuma alışkanlığımızı da terk etmiştik. Birkaç gün sonra şaşırtıcı sonuçlar almaya başladık. Extra derslerini sadece 3-4 kere dinledikten sonra, cümlelerin Türkçe anlamlarını yüzde doksan oranında öğrenmişlerdi. Bir hafta sonra, okuldaki veli toplantısında İngilizce öğretmenimiz bana, Emir’in henüz öğrenmedikleri bazı kelimeleri bildiğini ve çok şaşırdığını söyledi. Kendisine yaptığımız çalışmalardan biraz bahsedip, ilerleyen zaman içinde daha çok şaşıracağını söyledim 🙂

Şu anda, dersleri dinlemeye başlayalı yaklaşık bir ay oldu. Dört bölüm temel bilgiler derslerini bitirip 3 bölüm daha ilerledik. Arabada dinlemenin dışında, yarıyıl tatilinde çocuklara karne hediyesi olarak birer tane mp3 player alıp dersleri bunlara yükledim. Hediyelerini çok sevdiler ve evde de dersleri dinlemeye başladılar.

Derslerimizi, çocuğunuza İngilizce öğretmek için nasıl kullanmanız gerektiğini birazdan ayrıntılı olarak anlatacağım. Ama şimdi, bizim çalışmalarımızı nasıl yaptığımızdan biraz daha bahsedeyim. Öncelikle çocuklara “hadi İngilizce çalışın” veya “ders çalışın” gibi ifadeler kullanmıyoruz. Yaptığımız şey, “İngilizce oynamak”. Çocuklara, doğru bildikleri her cümle anlamı için 5 puan veriyorum. Kazandıkları puanları, alış veriş merkezindeki oyun parkında ve market alış verişi sırasında harcıyorlar 🙂 Böylece dersleri daha istekli dinliyorlar ve çok hızlı öğreniyorlar.

Rahat İngilizce eğitim setindeki gramer derslerini hiç kullanmıyoruz. Sadece Extra ve Mini hikaye derslerimizi dinliyoruz. Önce Extra dersini 2 ya da 3 kere dinliyoruz. Bu derste mini hikayemizdeki bütün cümlelerin Türkçe anlamını öğreniyoruz. Extra dersinde kelimelerin tek tek anlamını değil, cümlelerin Türkçe tercümesini söylüyorum. Böylece çocuklar, İngilizce cümlelerin anlamlarını öğrenmiş oluyorlar. Şimdi siz, çocukların ezberlediklerini düşünebilirsiniz. İlk başta öyle oluyor ama sonra öyle olmuyor. Çünkü daha sonraki tekrarlarımızda aynı kelimeler farklı cümlelerin içinde geçmeye başlayınca çocuklar, ben söylemediğim halde tek kelimelerin anlamlarını da söylüyorlar. Mesela diyorlar ki, “artık ben mutfak ne demek biliyorum: kitchen” v.s.

Extra dersini 2-3 kere dinledikten sonra, mini hikaye dersini dinlemeye başlıyoruz. İşte puan sistemi burada devreye giriyor. Mini hikaye dersinde (giriş ve ders sonu hariç) hiç Türkçe konuşmuyorum. Her cümleyi dinledikten sonra dersi (pause tuşuna basıp) duraklatıp sırayla çocuklara, cümlenin Türkçe anlamını soruyorum. Çoğunun anlamını öğrenmiş oluyorlar ve bildikleri cümleler için 5 puan kazanıyorlar. Bilemedikleri cümleler nedeniyle Extra dersini tekrar dinlemek istiyorlar. Böylece sonraki mini hikaye yarışmamız için daha çok cümle öğreniyorlar.

Sıkılmamaları ve heyecanlarını kaybetmemeleri için, aynı bölümde 4-5 günden fazla kalmıyoruz. Bir sonraki bölümde yeni bir hikaye ve yeni cümleler duymak, merak ve ilgilerini arttırıyor. Üç ya da dört bölümde bir, önceki bölümlere geri dönüyoruz. Önceki bölümlerdeki cümlelerin artık neredeyse hepsini bildiklerini fark ediyorlar ve öğrenmiş olduklarını görmek onları ayrıca mutlu ediyor. Daha kolay ve hızlı puan kazanmak da işlerine geliyor.

Şimdi aşağıda, çalışmalarımızdan (oyunlarımızdan) bir örnek izleyebilirsiniz.

Bu bölümde ilk fırsatta çocuklarımla çektiğim videoyu yayınlayacağım.

Şimdilik, setteki tüm dersleri bitirene kadar, çocuklardan İngilizce cümleleri söylemelerini istemeyeceğim. Zaman zaman kelimeleri telaffuz ediyorlar. Ama bu aşamada cümlelerin anlamlarını öğrenmeleri benim için yeterli. İki buçuk üç ay sonra seti bitirince en başa dönüp soruların cevaplarını İngilizce olarak söylemeleri konusunda çalışmayı düşünüyorum. Çalışmalarımızın geldiği durumu ilerleyen zaman içinde yine burada paylaşacağım.

Benim çocuklarımla yapmış olduğum İngilizce öğrenme süreci özet olarak böyle. Bu derslerin çocuklar için faydalı olduğundan emin olana kadar sitemizde bu konuda bir şey paylaşmak istemedim. Artık bu çalışmanın faydasından emin olduğum için, sizlere de yol göstermek adına kendi deneyimlerimi burada paylaşmış oldum. Şimdi, Rahat İngilizce derslerini kullanarak çocuğunuzu nasıl İngilizce öğrenebileceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlatayım.

Çocuklarınız İçin Dersleri Nasıl Kullanacaksınız?

çocuklar-için-ingilizce-dersleri

 • Öncelikle, çocuğunuzun ilgisini dağıtmayacak bir ortamda dersleri birlikte dinleyebileceğiniz bir ortam oluşturun. Çalıştığınız ortamda televizyon varsa mutlaka kapatın.
 • Dersleri bilgisayarda, telefonunuzda, tablette veya bir mp3 playerda dinleyebilirsiniz. Dersleri dinlediğiniz aygıtın ekranında çocuğunuzun ilgisini dağıtacak bir görüntü olmamasına dikkat edin. Yani çocuğunuzun, tamamen dinlediği şeye odaklanmasını sağlayın.
 • Çalışmaya temel bilgiler birinci bölümden başlayın ve sırasıyla her bölümü 3 gün boyunca dinleyin. Dört bölüm bitince başa dönüp eski bölümleri birer gün dinleyin. Her dört bölümde bir bu tekrarları yapın.
 • Dersleri dinlemeye başlamadan önce çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Onlara birlikte bir oyun oynayacağımızı söylüyoruz. Extra dersindeki İngilizce cümlelerin anlamlarını öğrenme oyunu oynuyoruz. Onlara daha sonra mini hikaye dinlerken cümlelerin anlamını soracağınızı, eğer bilirse puan kazanacaklarını da söyleyebilirsiniz.
 • Yeni bölüme başladığınız ilk gün sadece Extra dersini dinleyin. Mümkünse bir kere sabah, bir kere akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere dinleyebilirseniz çok faydalı olur. Eğer buna fırsat olmazsa, günde bir kere dinlemek de yeterli olur.
 • İkinci gün yine Extra dersini dinleyin. İki kere dinleme fırsatınız olursa ikincide mini hikâyeyi dinleyebilirsiniz. Extra dersini iki ya da 3 kere dinledikten sonra Mini hikaye dersine geçiyoruz.
 • Mini hikaye dersini dinlerken, her cümleden sonra dersi duraklatıp, bu ne demekti veya bunun Türkçesi neydi gibi sorular soruyoruz. Çocuğumuz doğru cevabı verdiğinde ona aferin, bravo, harikasın gibi iltifat sözcükleriyle birlikte 5 puan veriyoruz. Sonra play tuşuna basıp bir sonraki cümleyi dinletiyoruz.
 • Çocuğunuzun kazandığı toplam puanlar karşılığında ona vereceğiniz mükâfatı çok büyük tutmayın. Çocuklar genelde küçük şeylerle bile mutlu olabilmektedir. Bütün amacı kazanılacak mükâfata yoğunlaştırmayın. Öğrendiklerini hissetmek bile onları mutlu eder. Ayrıca İngilizce cümlelerin Türkçe anlamlarını söyledikleri zaman söyleyeceğiniz güzel sözler ve vereceğiniz sevinçli tepkiler de onları mutlu edecektir.
 • Mini hikaye oyununda, cümlelerin anlamını hatırlayamazlarsa onlara kesinlikle olumsuz bir şey söylemeyin, tepki göstermeyin veya kızmayın. Sadece puan vermeyin. Ama onların İngilizceden soğumalarına ve sizinle olan iletişimlerine zarar verecek hiçbir tepki vermeyin.
 • Her gün en 25 dakika birlikte bu oyunu oynamaya gayret edin. Yani her gün en az bir dersi bitirmeniz faydalı olur. Bazı günleri boş geçebilirsiniz. Çocuğunuz okula gidiyorsa, önceliği okul derslerine verin. Unutmayın, Rahat İngilizce derslerini bir oyun olarak görüyoruz. Çocuğunuza bu dersleri dinlemesi konusunda asla baskı yapmayın. Eğer ilk hafta eğlenceli bir şekilde bu dersleri dinlemeyi başarabilirseniz, çocuğunuz dersleri dinleme (bu oyunu oynama konusunda) sizden daha çok istekli olacaktır.
 • Aynı bölümü tekrarlı olarak 3-4 gün dinlemeye çalışın. Ama çocuğunuz sıkılırsa bir sonraki bölüme daha önce geçebilirsiniz. Yeni hikayeler ve cümleler duymak ilgilerini yeniden toplamalarına yardımcı olur.
 • Ortalama iki hafta sonra, çocuklar bu çalışma sistemini öğrenip benimseyeceklerdir. Bu süre sonunda onlara bir mp3 player hediye edin. Artık dersleri kendi kendilerine dinleyebilmekten hoşlanacaklardır. Çocuklarınızın bilgisayarda vakit geçirmesine izin veriyorsanız, dersleri yüklediğiniz klasörü onlara gösterip, onların bilgisayar başında oldukları zaman da dersleri dinlemelerine imkan tanıyabilirsiniz. Mp3 playera derslerin tümünü birden yüklemeyin. Sadece dört bölüm yükleyin. Bunları bitirince silin ve sonraki dört bölümü yükleyin.

Rahat İngilizce eğitim seti içindeki bölümlerde, büyükler için hazırladığım gramer dersleri ve bütün derslerin pdf formatında okuma metinleri bulunmaktadır. Gramer derslerini ve pdf okuma dokümanlarını, ortaokul ve üzeri yaş seviyesindeki çocuklarınız kullanabilir. Ancak ilkokul ve ana sınıfı yaş seviyesi için gramer derslerini ve okuma dokümanlarını kullanmıyoruz.

Bu Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Yukarıda anlattığım şekilde Rahat İngilizce dersleriyle çalışmanın, size ve çocuğunuza ne gibi faydaları olacağını bir kaç madde halinde ifade edelim.

 • Çocuklarınız ders kitapları ve testler arasında boğulmadan çok hızlı İngilizce öğrenecek. Ders çalışma stresi olmadan, oyun atmosferinde İngilizceyi eğlenerek öğrenecekler.
 • Çocuklarınız okuldaki İngilizce derslerinde arkadaşlarından çok daha iyi performans gösterecek ve muhtemelen öğretmenlerini şaşırtacaktır. Çocuğunuzun İngilizce öğretmeni size şaşkınlığını ifade ederse ona Rahat İngilizce sistemini tavsiye ederseniz sevinirim 🙂
 • Bu çalışma sayesinde düzenli olarak çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmiş olacaksınız. Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmeniz; onların sizinle çok iyi iletişim kurabilmelerine ve böylece psikolojik gelişimleri, öz güvenlerinin gelişmesi ve gelecekteki başarıları için çok önemlidir.
 • Siz İngilizce biliyorsanız, bu iyi. Ara sıra küçük ipuçları vererek onlara yardımcı olabilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız, bu da çok iyi. Böylece çocuğunuzla birlikte İngilizce öğrenebileceksiniz. Rahat İngilizce eğitim seti sadece çocuklar için değil, aynı zamanda büyükler için de harika sonuçlar veriyor.
 • Her yerde ve her zaman çocuklarınıza İngilizce öğretebilirsiniz. Yani sadece evde bilgisayar başında çalışmak (oynamak) zorunda değilsiniz. Derslerimiz mp3 formatında olduğundan onları telefonunuza, tabletlerinize ve mp3 player aygıtlarınıza yükleyip, gittiğiniz her yerde çocuğunuza İngilizce öğretebilirsiniz. Arabada birlikte sıkça yolculuk yapıyorsanız, bu zamanı çok iyi değerlendirebilirsiniz.
 • Çocuğunuz İngilizce öğrensin diye, onları faydasız kurslara göndermek zorunda değilsiniz. Üstelik çocuğunuza ilerde büyük avantaj sağlayacak İngilizce konuşma becerisini geliştirmesi için binlerce lira masraf yapmanıza da gerek yok. Rahat İngilizce derslerine herkes sahip olabilsin diye, uygun bir fiyat belirlemeye çalıştım.

Rahat İngilizce dersleriyle çalışmanın, yukarıda saydığım maddeler dışında faydalarını da yaşayacaksınız. Bu faydaları da sizden yorum bölümünden bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Rahat İngilizce eğitim setiyle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak ve şimdi satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Rahat İngilizce Eğitim Seti

Ücretsiz Derslerimizi İndirip Hemen Deneyin

Bu yazıda size, Rahat İngilizce dersleriyle evinizin rahatlığında çocuğunuza nasıl İngilizce öğretebileceğinizi anlatmaya çalıştım. Bu konudaki tüm soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz örnek derslerimizi bilgisayarınıza indirip çocuğunuzla birlikte hemen denemeye başlayabilirsiniz.

Rahat İngilizce birinci bölüm derslerini indirin!

60 TL İndirim Kazanın

Şimdi Rahat İngilizce eğitim setine 60 TL indirimle, 197 TL yerine sadece 137 TL’ye sahip olabilirsiniz. Toplam 20 bölüm + bonus derslerinden oluşan, ortalama 3 aylık bir eğitime çok uygun fiyatla sahip olabilmeniz için bir kampanya hazırladık. Bu kampanya ve indirimden nasıl yararlanacağınızla ilgili ayrıntılı bilgi için kampanya detaylarını inceleyin!

Paylaşmak Güzeldir :)
İngilizce Anlıyorum Ama Konuşamıyorum Dememek İçin

İngilizce Anlıyorum Ama Konuşamıyorum Dememek İçin

Bu ifadeyi ya çok fazla kullanmış ya da duymuşsunuzdur: İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum. Çevremizde bu durumda olan gerçekten çok fazla insan var. Bunun nedenini ise tahmin etmek hiç zor değil: okullarda uygulanan klasik İngilizce eğitim metotları.

Daha önceki yazılarımda da sıkça klasik İngilizce öğrenme metotlarındaki hatalardan bahsetmiştim. Peki, bize İngilizceyi anlayacak kadar öğreten ama konuşturamayan yanlış nedir? Bunların başında analiz odaklı yaklaşım yatıyor. Yani gramere çok fazla odaklanma ve İngilizceyi; tarih, coğrafya, edebiyat v.b. diğer dersleri öğretir gibi kitaplardan öğretmeye çalışmaktır.

pratik-yapmak-02Şimdi bu konuyu bir örnekle açıklayalım. Bisiklet sürmeyi ne şekilde öğrendiğinizi anımsıyor musunuz? Bunu biraz düşünün. Bisiklet sürmeyi öğrenmek için okula veya kurslara gittiniz mi? Bisiklet sürmeyi öğrenmek için ders kitaplarını mı çalıştınız? Hiç kimse bisiklete binmeyi ders kitapları okuyarak öğrenmez. Bisiklete binmeyi, uygulayarak öğrendiniz.

İlk denemenizde düştünüz, tekrar denediniz. Sonra tekrar düştünüz ama daha sonraki denemenizde birazcık daha ilerlettiniz. Dengenizi sağlamayı öğrenmeye başladınız. Bisiklete binmenin çok basit hale geldiği güne dek; günden güne çok daha güven dolu ve başarılı bir biçimde bisiklet sürmeye başladınız. Bunu uygulayarak öğrendiniz. İngilizce konuşmak da aynı yöntemle gerçekleşir.

İyi İngilizce konuşmak için ne yapıyorsunuz? Hızlı İngilizce konuşmaları daha iyi anlamak için ne yapıyorsunuz? Daha emin, güzel ve akıcı İngilizce konuşmak için nasıl çalışıyorsunuz?

Doğru uygulamayı yapmak, başarılı bir İngilizce konuşmanın püf noktasıdır. Daha iyi İngilizce konuşmak için daha fazla konuşmak gerekir. İngilizce konuşmaları daha iyi anlamak için, daha fazla dinlemek gerekir. Bu öyle bir konu ki, İngilizce öğretmenlerinin bile çoğu bu durumu bilmiyor. Onlar sizden, ezberleyerek öğrenmenizi istiyorlar. Gramer kurallarını talim ederek öğrenmenizi istiyorlar.

Özellikle başlangıç döneminde, dozunu abartmamak şartıyla İngilizce gramer öğrenmek gerekir. Ama şunu unutmamak gerekir ki, İngilizce öğrenmek, gramer öğrenmekten ibaret değildir. Ders kitapları ve gramer talim ederek akıcı İngilizce konuşamazsınız. Bunu ancak konuşarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu da İngilizceyi kullanmak demektir. İşin doğrusu İngilizceyi kullanmak, bir deneyim kazandırır. Deneyimleriniz de İngilizceyi çok daha iyi konuşmanızı sağlar. Tıpkı bisiklet sürmeyi öğrendiğiniz gibi.

Şimdi, nasıl uygulamalı olarak İngilizce öğrenebileceğinizi konuşalım. İngilizceyi uygulamak demek onu kullanmak demektir. Yani okumak, yazmak, dinlemek ve konuşmaktır. Klasik yöntemler, bunlardan en önemli olan dinleme ve konuşmaya gereken önemi maalesef vermiyor. Bu yüzden İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum diyenlerin sayısı çok fazladır.

İngilizceyi uygulayarak, pratik yaparak, yani dinleyerek ve konuşarak öğrenebilmeniz için Rahat İngilizce mini hikaye soru cevap derslerini hazırladık. Mini hikaye interaktif konuşma dersleriyle İngilizce konuşmanızı geliştirirsiniz. Dil bilgisi amaçlı gramer derslerimizde, İngilizcede en çok kullanılan cümle yapılarını öğrenirsiniz. Mini hikaye derslerimizle grameri çalışmayacak, kullanacaksınız. Biz İngilizce konuşma ve de dinlemeye yoğunlaşıyoruz. Çünkü odaklanmış eylemler hedefe ulaştıran en kısa yollardır. Rahat İngilizce eğitim programını, odaklanmış eylemleri yapmanız ve netice almanıza yardımcı olmanız için hazırladık.

İngilizce konuşma pratiği yapmak, bir çalışma partneri olmaksızın epey zordur. İşte bunun çözümü Rahat İngilizce eğitim setidir. Mini hikaye interaktif konuşma dersleriyle yalnız başına olsanız dahi, İngilizce konuşma becerinizi ilerletebilirsiniz. Bu hikayeler, diğer kursların uyguladığı bildiğiniz sıkıcı dinle ve tekrarla eğitimleri değildir.

Bizim mini hikaye soru cevap derslerimizle, sadece dinleyip tekrarlamazsınız. Dinle ve tekrarla metodu, orijinal İngilizce konuşma değildir. Bizim orijinal hikaye derslerimizde, hikaye anlatıcıyla konuşursunuz. Rahat İngilizce eğitim seti sizin sürekli konuşacağınız biri olur. Mevcut konuşma zamanınızı artırmak, İngilizce konuşmanızı ilerletmenin yegane yoludur.

Derslerinizi bilgisayarınıza, telefon yahut mp3 çalarınıza yükleyebilir, dilediğiniz yerde ve vakitte İngilizce dinleme ve konuşmanızı geliştirebilirsiniz. Yolda işe gidiyorken, evde temizlik yaparken, yemek yaparken, antrenman yaparken dersleri dinleyebilirsiniz.

Mp3 formatındaki dinleme dersleriyle, İngilizce pratik yapma ve İngilizce amaçlarınız için yol almak çok kolaydır. Play tuşuna dokunun, dinleyin ve konuşun. İşte bu kadar kolay. Rahat İngilizce programını satın aldığınızda ihtiyacınız olan her şeyi anında bilgisayarınıza yükleyip çalışmaya başlayabilirsiniz. Kargo beklemenize gerek yoktur. Bir defa ödeme yaparak hemen şimdi derslerinizin tümünü alabilirsiniz. Toplam olarak 20 bölüm içerisinde 120 adet İngilizce dinleme ve konuşma derslerine sahip olacaksınız. İsterseniz şimdi ücretsiz İngilizce derslerimizi deneyebilirsiniz.

Artık bir yol ayrımındasınız ve önünüzde 3 seçenek var:

 1. Hiçbir şey yapmayabilirsiniz. Eski tekniklerle çalışmaya devam edersiniz. Ama hiç bir zaman dilediğiniz gibi akıcı İngilizce konuşamazsınız.
 2. İngilizce konuşulan bir memlekete giderek kendinizi, dile maruz bırakabilir, İngilizceyle kuşatabilirsiniz. Eğer vaktiniz ve paranız varsa bunu yapabilirsiniz. Ancak pek çok kişi için bunu yapma imkanı bulmak çok zordur.
 3. Rahat İngilizce eğitim setimizi deneyerek, akıcı İngilizce konuşmanın avantajlarını ve saygınlığını kazanmaya başlayabilirsiniz.

Seçim sizindir. Fakat umarım İngilizce öğrenmek için çok daha iyi bir metot olduğunu görebilir ve bunu yapabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorum bölümünden bana soru ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Sizin görüşlerinizi ve sorularınızı duymayı çok isterim ve size yardımcı olabilmek için buradayım.

Paylaşmak Güzeldir :)