Nasıl Etkili İngilizce Öğrenebilirim?

Nasıl Etkili İngilizce Öğrenebilirim?

Sitemizin blog sayfasında zaman zaman sizlerden gelen sorulara verdiğim cevapları paylaşıyorum. Bu günkü yazımda da bir başka soruya verdiğim cevabı biraz daha detaylandırarak burada paylaşacağım. Hakan Bey soruyor;

Fatih bey merhaba nasılsınız? Size çok kısa bir soru soracağım ve samimi içten cevap vereceğinize gönülden inanıyorum. Bu İngilizce işini gerçekten iyi bir şekilde öğrenebilir miyim? Nasıl? Saygılarımla..

ingilizce-öğrenme-yorumlarMerhaba Hakan. Sorduğunuz soru gerçekten de kısa. Ama bu soruya kısa bir cevap yazmak çok zor 🙂 Aslında Rahat İngilizce sitesinin yayınlar bölümünde bu konuyla ilgili pek çok yazılar yayınladım. Bunları okumanızı öneririm. Ayrıca, nasıl hızlı, kolay ve etkili İngilizce öğrenebileceğinizi, ücretsiz e-mail kursumuzda paylaştığım prensiplerimizle anlatmaya çalışmıştım. Burada çok kısa ifade etmek gerekirse;

Evet, İngilizceyi gerçekten iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için;

En İyi İngilizce Öğrenme Yolları

 • Öncelikle güçlü bir istek ve motivasyona ihtiyacınız var (birinci prensip). Çünkü İngilizce öğrenmek uzun zaman düzenli olarak vakit ayırmayı ve çalışmayı gerektirir. Bunun için de İngilizceyi bir ders olarak görmeyip onu sevmeniz gerekiyor. Böylece İngilizceye vakit ayırmak size zor gelmeyecek. Tam tersine sevdiğiniz için daha çok zaman ayırmak isteyeceksiniz. Düzenli olarak İngilizceye her gün vakit ayırmanız gerekiyor. Günde en az 1 saat ayırmanız lazım. Bunu gün içerisinde bölebilirsiniz, mesela sabah 20 dakika, öğleden sonra 20, ve yatmadan önce 20 dakika gibi…
 • İngilizce öğrenmede büyük resme odaklanın. Yani gramere değil anlama odaklanın. Ayrıca tek tek kelimelere değil cümle ve kelime gruplarını öğrenip tekrarlayın. Bu şekilde çok daha hızlı İngilizce öğrenebilirsiniz.
 • İngilizceyi dinleyerek öğrenin. Bol bol okuyun ve dinleyin. Bunun için ders kitapları kullanmayın. Kolay ve eğlenceli içeriklere odaklanın. İngilizce okuma ve dinleme çalışmaları için seçtiğiniz içerikler, rahatça anlayabileceğiniz kadar kolay ve sıkılmayacağınız kadar ilgi çekici olmalıdır.
 • Tekrarlı öğrenin (dördüncü prensip). İngilizcede önemli olan bilmek değil. Otomatik olarak anlayıp konuşabilmektir. O yüzden kelimelerin anlamlarını ve grameri bilmek yetmez. Bunları otomatikleştirmek için bizim mini hikaye soru cevap derslerimizi kullanmanızı öneriyorum.
 • İngilizceyi daha fazla kullanın (beşinci prensip: İngilizce konuşun). İngilizce eğitiminde en önemli beceri konuşma becerisidir. İngilizce konuşmayı ders kitapları okuyarak öğrenemezsiniz. Bunun için yapmanız gereken uygulamadır. Nasıl ki bisiklete binmeyi kitaplardan öğrenmediyseniz, kurslara gidip sınavlara girmediyseniz, konuşmak da böyledir. Konuşmayı öğrenmek için daha fazla dinlemek ve konuşmak gerekir. Konuşma pratiği yapmak için bizim mini hikaye  soru cevap derslerimizi kullanabilirsiniz.

Tüm bu öneriler ve prensipler ışığında hazırladığım Rahat İngilizce eğitim seti içerisinden paylaştığım ücretsiz derslerimizi indirip birkaç gün tekrarlı olarak çalışmanızı tavsiye ediyorum. Bu dersleri, ders çalışma rehberinde anlattığım gibi düzenli olarak çalışırsanız bir iki hafta içerisinde farkı hissetmeye başlayacaksınız.

İngilizce Dersleri İndir

Birinci bölüm dersleri (mp3+pdf) indir.

Altıncı bölüm dersleri (mp3+pdf) indir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir :)
İngilizce Ders Çalışma Tavsiyeleri

İngilizce Ders Çalışma Tavsiyeleri

Etkili ve kolay İngilizce öğrenmek için nasıl çalışacağımızı bilmek çok önemlidir. Planlı ve programlı, yani bilinçli bir ders çalışma stratejisi izleyerek zamanınızı ve enerjinizi en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz. Bu yazımızda İngilizce çalışma konusunda tavsiyelerimi sizinle paylaşacağım.

Her şeyden önce İngilizce, bir iki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilip bitirilecek bir şey değildir. Daha uzun bir zaman çalışmayı gerektirir. Bu süreçte azim ve kararlılıkla, düzenli bir şekilde İngilizce çalışabilmek için motivasyonumuzu yüksek tutmamız gereklidir. Çünkü motivasyon, zaman içerisinde yükselip düşebilen bir olgudur. Bunun için de psikolojik olarak kendimizi iyi hazırlamalı ve sürekli olarak gerekli olan istek ve heyecanımızı kendimize hatırlatmalıyız. Bu konuda ayrıntılı tavsiyelerimizi Rahat İngilizce sistemi birinci prensibinde paylaşmıştık.

Etkili İngilizce Çalışma Programı Nasıl Yapılır?

İngilizce çalışma konusunda zamanlama önem sırası açısından en başlarda sayılabilir. Biraz önce azim ve kararlılıkla düzenli çalışmak derken, İngilizce ders çalışma programının zamanlamasını kastediyordum. Bir ata sözümüzde “Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir.” denmektedir. Bunun İngilizce çalışma konusundaki karşılığı az da olsa her gün çalışmaktır. İstisnalar kaideyi bozmaz tabi ama genel prensibimiz budur.

Örneğin iki günde on saat İngilizce çalışmaktansa, bir hafta boyunca her gün bir saat çalışmak daha iyidir. Elbette ne kadar çok çalışırsak o kadar iyidir. Ama günlük programımızı dengeli tutarsak en verimli şekilde öğrenmeyi sağlayabiliriz. Benim tavsiyem, her gün en az iki saat İngilizce çalışmaktır. Bu zamanı gün içinde dağıtabilirsiniz. Yani sabah yarım saat, öğleden sonra yarım saat akşam 45 gibi. Bunu yapamıyorsanız, 10 dakika da olsa her gün küçük bir İngilizce çalışması yapmaya gayret edin.

İngilizce çalışırken, gramere çok fazla boğulmadan daha çok cümlelerin anlamına odaklanarak çalışmak, konuşma becerimizi geliştirmek açısından çok önemlidir. Yeni başlayanların dozunu kaçırmadan gramer öğrenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ama grameri, İngilizce çalışmalarımızın merkezinde görmemek gerekir. İngilizce öğrenmek, gramer bilmekten ibaret değildir. Klasik eğitim sisteminin en büyük yanlışı budur. Bu sebeple öğrenciler; okullarda saatlerce İngilizce dersi alan, gramer bilgisi iyi olduğu halde, sınavlardan yüksek puanlar aldığı halde konuşamıyorlar.

En Önemli Çalışma: İngilizce Dinlemek

İngilizce çalışma zamanımızın büyük bölümünü dinleme çalışmalarına ayırmak gerekir. Çünkü bir dili anlayıp konuşabilme kabiliyetini geliştiren en önemli unsur dinlemektir. Dinleme çalışmalarında dikkat etmemiz gereken en önemli iki nokta ise, dinlediğimiz şeylerin rahat anlayabilecek kadar kolay ve bizi sıkmayacak kadar ilgi çekici olmasıdır.

Okuma çalışmaları da, dinlemeden sonra yapmamız gereken en önemli ikinci çalışmalardır. Yine dinleme çalışmalarında olduğu gibi kolay ve ilginç okuma parçaları bulup onları okumalıyız. Ama ders kitaplarını hiç tavsiye etmiyorum. Bunlar, bizi İngilizceden soğutmaya yetecek kadar sıkıcıdır. Günlük hayatta kullanılan gerçek İngilizceyle de hiç ilgileri yoktur. Okuma çalışmaları için kolay çocuk hikayelerini kullanabilirsiniz. Özellikle sesli CD leri olan ucuz, kolay hikayeler idealdir. Aynı zamanda hem okuyup, hem dinlemek de harika bir çalışmadır.

İngilizce çalışma zamanını gün içerisinde bölmek faydalı olabilir. Özellikle yoğun çalışanlar ve gün içerisinde tek bir seferde İngilizceye iki saat ayıramayacaklar, zamanı bölerek çalışabilirler. Örneğin biraz sabah, biraz öğle tatilinde biraz da akşam yatmadan önce çalışmak çok faydalı olabilir.

Tekrarlı çalışmak bir dil eğitimindeki en önemli tekniklerden biridir. Bu metot, İngilizceyi duyar duymaz anlamak ve otomatik olarak konuşabilmek için gerekli olan uzmanlaşmayı sağlayan çok güçlü bir metottur. Türkçeyi hiç düşünmeden otomatik olarak konuşabilmeyi, kelimeleri ve cümleleri daha önce defalarca duymuş olmamıza ve kullanmamıza borçluyuz. O yüzden aynı dersleri, dinleme ve okuma parçalarını belirli periyotlarda tekrarlı çalışmak gerekir.

İngilizce çalışma konusunda bu genel tavsiyelerden sonra, Rahat İngilizce eğitim seti için bir kullanma klavuzu niteliğinde hazırladığım ders çalışma rehberini de burada sizinle paylaşmak istiyorum. Böylece derslerimizden en yüksek faydayı sağlamak için nasıl çalışmanız gerektiği hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Bu tavsiyeler sadece Rahat İngilizce dersleri için değil, başka setler veya kaynaklar için de kullanılabilir.

Rahat İngilizce Ders Çalışma Rehberi

Rahat İngilizce eğitim setindeki dersleri aşağıdaki yönergeler doğrultusunda çalışmanızı tavsiye ediyorum. Bu yönergeleri aynen uygulayarak derslerden en yüksek faydayı sağlamış olacaksınız. Böylece çok hızlı, çok kolay ve çok rahat İngilizce öğreneceksiniz.

 1. Rahat İngilizce derslerine birinci bölümden başlayarak ve bölümleri sırasıyla çalışın. Set içerisinde bulunan 4 adet Temel bilgiler dersleri, İngilizceye sıfırdan başlayan ve hiç temel bilgisi olmayanlar için hazırlanmıştır. Biraz İngilizce bilgisi olan (orta seviye) arkadaşlar, Temel bilgiler bölümlerindeki Gramer dersini pas geçip, mini hikaye derslerini 2-3 gün çalışabilirler. Böylece eski bilgilerinizi hatırlamış ve soru cevap yöntemiyle bilgilerinizi pekiştirip pratik yapmış olursunuz.
 1. Her bölümü en az 4-5 gün boyunca dinleyin. Her şeyi anlıyor olsanız bile, bütün kelimelerin anlamlarını biliyor olsanız bile her bölümü en az 4-5 gün dinlemeden bir sonraki bölüme geçmeyin. Bu tekrarlı çalışma tekniği çok önemlidir. Aynı bölümü birkaç gün boyunca tekrarlı olarak dinleyip o bölümde ustalaşmaya gayret edin. Özellikle mini hikaye dersindeki sorulara yüksek sesle ve gittikçe daha hızlı ve güvenli cevaplar vermeye çalışın.
 1. Bir bölüme başladığınız ilk 2-3 gün yazılı dokümanları takip ederek çalışın. Yani dersleri dinlerken aynı zamanda okuyun. Böylece kelimelerin yazılışlarını ve telaffuzlarını öğreneceksiniz. Sonraki 2-3 günde yazılı dokümanları okumadan, sadece dinleyin.
 1. Her bölümdeki mini hikaye dersini daha çok dinleyin. Gramer dersini ve Extra dersini son iki gün dinlemeyebilirsiniz. Bunun yerine son iki günde mini hikaye dersini birkaç kere fazladan dinleyin.
 1. Mini hikaye derslerindeki sorulara, yüksek sesle cevap verin. Gerekirse dinleme aygıtınızın durdurma (pause) tuşuna basıp cevabınızı söyleyin. Sonra play tuşuna basarak dersi dinlemeye devam edin. İlk dinlediğiniz günlerde sorulara cevap veremiyorsanız, rahat olun ve sadece dinleyin. Sonraki dinlemelerinizde cevapları söylemeye çalışın. Bir iki kelimelik cevaplar uygundur. Uzun cümleler kurmaya çalışmayın.
 1. Gramer ve Extra derslerini ezberlemeye çalışmayın. Sadece okuyun ve genel mantığı anlamaya çalışın. Amacımız gramer dersindeki bilgileri ezberlemek değil, bu bilgileri doğru ve otomatik olarak kullanabilmektir. Bunun için mini hikaye derslerini kullanın. Mini hikaye dersini tekrar tekrar dinleyerek bilgilerinizi pekiştirecek ve otomatik olarak kullanmayı öğreneceksiniz.
 1. Her gün mutlaka en az 1 saat derslerimizi dinlemeye gayret edin. Daha çok dinleyerek daha çok ilerlersiniz. Ama derslere en az bir saat vakit ayırın. Derslere ayırdığınız zamanı gün içine bölerek dağıtabilirsiniz. Mesela sabah 20 dakika, akşama doğru 20 dakika ve yatmadan önce 20 dakika şeklinde çalışabilirsiniz.
 1. Rahat İngilizce başlangıç setindeki bütün dersleri, yukarıdaki maddelere göre çalışıp bitirdikten sonra; en başa dönüp, her ders için en az bir gün ayırıp (özellikle mini hikaye derslerini) tekrar çalışabilirsiniz. Böylece hem öğrendiklerinizi iyice pekiştirmiş olursunuz, hem de ilerleme seviyenizi görmüş olursunuz.
 1. Rahat İngilizce sisteminin 5 prensibini henüz öğrenmediyseniz, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz e-mail kursuna katılarak, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini öğrenebilirsiniz. Unutmayın, bu bilgileri ve yukarıda sıraladığım yönergeleri bilmek yetmez, uygulamak gerekir. Bunları mutlaka hayata geçirin, uygulayın. Kısa zaman içerisinde kendinizdeki gelişmeyi fark edeceksiniz.

Bu teknikleri kullanarak verimli bir şekilde İngilizce çalışabilir ve en kısa zamanda İngilizce öğrenebilirsiniz. Başlangıç ve orta seviyede olan arkadaşlarımız Rahat İngilizce setimizdeki mini hikaye dersleriyle günde 15 dakika dinleme konuşma pratiği yaparak İngilizce öğrenebilirler. Rahat İngilizce eğitim setimizi hemen satın alıp tüm dersleri şimdi bilgisayarınıza indirmek için burayı tıklayın!

Yorumlarınızı, soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer derslerimiz:

Paylaşmak Güzeldir :)
Hikayeler Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

Hikayeler Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

Sitemizde yayınladığımız yazılarımızda ve ücretsiz mail kursumuzda, sürekli hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerinden bahsediyoruz. Bu tekniklerin de bilimsel araştırmalara dayandığından, dünyada yaygın olarak kullanılmaya başladığından ve çok olumsu sonuçlar alındığından söz ediyoruz. Ücretsiz derslerimizi deneyenler ve İngilizce setimizi satın alıp kullanmaya başlayanlar en önemli dersimizin mini hikaye dersi olduğunu biliyorlar.

Bu derste anlattığımız hikayeler, öyle alışık olduğunuz normal hikayeler gibi değildir. Biraz komik ve saçma hikayeler anlatıyoruz. Normal hayatta pek rastlamadığımız tuhaf karakterlerden ve abartılı durumlardan bahsediyoruz. Bazen konuşan bir kedinin hikayesini dinliyorsunuz, bazen de evine giren hırsıza beklenmedik şekilde iyilik yapan bir kızın hikayesini dinliyorsunuz. Peki neden sürekli olarak bu komik ve abartılı hikayeleri kullanıyoruz?

Çünkü bu hikayeler de, tıpkı mail kursunda anlattığımız kolay İngilizce öğrenme prensiplerimiz gibi çok faydalı bir öğrenme metodudur ve yine bilimsel araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. Mini hikaye derslerimizde TPRS (Teaching Proficiency through Reading and Storytelling) tekniği ve soru cevap metodunu kullanıyoruz.

Elbette bu hikayeleri, sadece eğlenceli ve keyifli bir içerik sunmak için yapmıyoruz. Bu tür komik ve garip hikayeler, diğer normal hikayelere göre daha çok akılda kalıcıdır. Mesela bir gramer kuralını, ders kitaplarından okuyup, birkaç örnek cümle okuduktan sonra bilgilerinizi hemen soru çözme alıştırmalarıyla sınadığınızı düşünün. Böyle mi daha kolay öğrenirsiniz, yoksa öğrendiğiniz gramer kuralıyla kurulmuş ilginç bir hikayede tekrar tekrar bu kuralı uygulayarak mı? Çözdüğünüz testlerdeki soruları kimse uzun süre hatırlayamaz. Ama enteresan hikayeler çok daha uzun süre hatırlanabilir.

Hikayelerimizin, hatırlama kolaylığının yanında diğer bir özelliği de öğrendiğimiz bilgileri tekrarlı olarak beynimize işlememizdir. Hikayemizi anlattıktan sonra, çok kolay sorular sormaya başlarım. Bir cümleyle ilgili tekrarlı olarak basit sorular sorup, yeni öğrenilen gramer kalıbı ve kelimelerle ilgili belli aralıklarla beyninize sinyaller gönderirim. Böylece cümle kalıplarını ve İngilizce kelimeleri özümseyerek öğrenmiş olursunuz. Kelimelerle ilgili sorularda; kelimenin eş anlamlısını, zıt anlamlısını kullanarak beynimize bir çok bilgiyi birlikte kullanabilmesi fırsatını veririz.

Mesela bir hikayemizde, güzel bir kız vardı ve uçmak istiyordu diye anlatıyorum. Soru cevap bölümümüze geçtiğimizde, size bir erkek mi vardı diye soruyorum. Sonra bir kız mı vardı diye soruyorum. Bu kız çirkin miydi, güzel miydi diye soruyorum. Kız yüzmek mi istiyordu yoksa uçmak mı istiyordu diyorum. Bunun gibi daha bir çok basit sorular soruyorum.

Siz bu hikayeyi dinlerken hiçbir zorluk çekmeden; bu cümleleri, soruları ve verdiğim doğru cevapları dinleyerek, İngilizce gramer öğreniyorsunuz. Hiç ezber yapmaya uğraşmadan, tekrarlı bir şekilde dinleyerek İngilizce kelimeleri kolayca öğreniyorsunuz. Hepsinden önemlisi bunları (derinlemesine özümseyerek) tekrarlı bir şekilde dinleyerek öğrenip ustalaşıyor, İngilizce dinlerken otomatik olarak anlayıp, hızlı bir şekilde kullanabiliyor, yani konuşabiliyorsunuz. Okullardaki amaç, sınavlardaki soruları çözebilecek kadar öğretmektir. Ama bizim kullandığımız metotla, öğrendiğiniz bilgileri ustaca ve akıcı bir şekilde kullanmayı öğrenirsiniz.

Rahat İngilizce setindeki derslerinizi çalışırken, bir sonraki bölüme geçebilme ölçütümüz, sorulara yüksek sesle hızlı ve güvenli cevaplar verebilecek duruma gelmenizdir. Bunun için her bölümü en az 4-5 gün boyunca çalışmanızı önemle vurguluyorum. Eğer 4-5 gün yetmezse daha fazla tekrarlı dinlemenizi istiyorum. Zaten gramer ve extra dersimizi ilk-üç günden sonra dinlemenize gerek kalmayacaktır. Bu derslerin yerine, sonraki günlerde mini hikayelerimizi daha fazla dinleyin ve ustalaşın.

Rahat İngilizce hikayelerimizi dinlerken; bu sistemi düşünmenize, analiz etmenize, ezberlemenize veya fazladan bir gayret göstermenize gerek yoktur. Sadece rahat olun ve dinleyin. Yukarıda bahsettiğim öğrenme durumu, daha çok bilinçaltınızda gerçekleşecektir. Bu yüzden sizden yapmanızı istediğim tek şey, düzenli olarak (her gün en az bir saat) derslerimizi, hikayelerimizi dinlemenizdir. O halde;

 • Dinleyerek öğrenin
 • Tekrarlı öğrenin
 • Soru cevap yöntemini kullanın.

Bu konuyla ilgili sormak veya söylemek istediğiniz bir şey varsa, aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Önceki Yazılarımızdan:

İngilizce Kurslarına Gitmek Neden İşe Yaramaz

İngilizce Konuşurken Gerilip Utanıyor Musunuz?

Rahat İngilizce Sistemi Tanıtım Videosu

Paylaşmak Güzeldir :)
Rahat İngilizce Sistemi Tanıtım Videosu

Rahat İngilizce Sistemi Tanıtım Videosu

Arkadaşlar az önce Rahat İngilizce eğitim sistemi için bir tanıtım videosu yayınladım. Bu videoyu sitemizin ana sayfasında da yayınlamayı düşünüyorum. Şimdi videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz. Videonun altında, video metnini de paylaşıyorum.

Rahat İngilizce ile Hızlı ve Kolay İngilizce Öğrenin

Merhaba. Ben Fatih Erdem. Bu videoda size Klasik İniglizce eğitim sisteminden ve Rahat İngilizce sisteminden bahsedeceğim. Öncelikle, İngilizce eğitimiyle ilgili geçmiş deneyimlerinizi biraz gözden geçirmenizi istiyorum.

Muhtemelen okullarda yıllarca İngilizce dersleri gördünüz. Şöyle bir düşündüğünüzde, İngilizce eğitimi için epey bir zaman ayırdığınızı göreceksiniz. Peki, bunca zaman harcadıktan sonra, İngilizce hakkında nasıl bir kanıya sahip oldunuz?

Okullardaki ve klasik teknikler uygulayan özel kurslardaki İngilizce eğitiminden sonra,  İnsanlar genel olarak üç durumdadır. Birinci grup; kendisini, dil öğrenme konusunda yeteneksiz olduğuna inandırmıştır. Peki gerçekten böyle midir? Yani bazı insanlar dil öğrenme konusunda kabiliyetsiz olabilir mi?

Cevabınız evet ise, ikinci sorum şudur. Hepimiz Türkçe konuşuyoruz. Öyleyse, Türkçe konuşmayı nasıl öğrendik? Biz yetişkinler, çocuklarımıza konuşmayı nasıl öğretiriz? Onlara ders kitapları mı okutuyoruz? Ya da gramer kurallarını mı öğretiyoruz. Veya onları sınavlara mı sokuyoruz? Bizim beynimiz aslında bir dil öğrenme makinesi gibidir. Dil öğrenme konusunda mükemmel yaratılmıştır. Sadece doğru tekniklerle öğrenmeye ihtiyacımız vardır.

İkinci grup kanaate sahip olanlar şöyle düşünür. İngilizce öğrenmek çok zordur. Yeterince ders kitabı okur, gramer kurallarını ezberlersem okuldaki derslerden geçer not alabilirim. Bu gruptaki insanlara İngilizce çalışmak eziyet gibi gelir. Bu yüzden çok yavaş ve zor öğrenirler.

Üçüncü gruptaki insanlar, İngilizce öğrenme konusunda çok gayretlidirler. İngilizce konuşmayı çok istemektedirler. Gramer bilgileri çok iyidir. Kelime bilgileri de gayet iyidir. Okuldaki İngilizce derslerinde gayet başarılıdırlar. Sınavlardan yüksek puanlar alırlar. Belki de ana dili İngilizce olan insanların bile bilmedikleri kadar İngilizce gramer kurallarını bilirler. Ama gelgelelim konuşamazlar.

Şimdi size iyi bir haberim var. Bütün bunlar sizin hatanız değildir. Tüm bu olumsuz tecrübelerin, durumların ve psikolojilerin sebebi, okullarda uygulanan hatalı eğitim sistemidir.

Son birkaç yıldır, mevcut eğitim sistemimizde kullanılan metotların neden yanlış olduğunu, doğru tekniklerin neler olduğunu araştırıyorum. Neden bazı İnsanlar çok hızlı ve kolay İngilizce öğrenirken, bazıları çok yavaş ve zor öğreniyor?

Bu sorunun cevabını bulmak için dünyaca ünlü dil bilimcilerin yaptıkları araştırmaları inceledim. Tüm dünyada uygulanan ve çok iyi sonuçlar veren teknikleri araştırdım. Ve tüm bu araştırmalarımın sonucu olarak, Rahat İngilizce sistemini geliştirdim.

Peki neden Rahat İngilizce?

Çünkü Rahat İngilizce sisteminde, ders kitapları yoktur. Sınavlar, boşluk doldurma alıştırmaları, testler yoktur. Gramer kurallarına boğulmak, kelime listeleri yapıp bunları ezberlemeye uğraşmak yoktur. Sadece eğlenceli hikayeler dinleyerek İngilizce öğrenebileceğiniz bir sistem vardır.

Rahat İngilizce sistemini kurmaktaki amacım; sizlere İngilizce eğitimi konusunda yol göstermektir. Eski metotlara mecbur olmanızı istemiyorum. Çünkü çok daha iyi ve etkili bir yol var. Klasik yöntemlere göre çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak istiyorum. Ve en önemlisi, sizin çok iyi İngilizce konuşmanızı istiyorum.

Bu videoyu izlediğinize göre, siz de daha kolay İngilizce öğrenmek ve çok iyi İngilizce konuşmak istiyorsunuz. Bu hedefinizi gerçekleştirdiğinizi düşünsenize… O halde size yardımcı olmama izin verin. Gelin, İngilizce çalışmalarınızda en doğru ve etkili yöntemleri öğrenin ve uygulayın. Hedefinize en doğru ve en kısa yoldan ulaşın. İhtiyacınız olan tüm bilgileri bu sitede, www.rahatingilizce.com ’da sizlerle paylaşacağım. Tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın.

Paylaşmak Güzeldir :)