Mini Hikaye Dersleriyle Pratik İngilizce Öğreniyorum

Mini Hikaye Dersleriyle Pratik İngilizce Öğreniyorum

Ülkemizdeki eğitim müfredatında ciddi bir seviyede İngilizce dersleri verilmesine rağmen İngilizce konuşma oranını maalesef çok düşüktür. Bunun en büyük nedeni, İngilizceye bir dil olarak değil bir ders olarak yaklaşılmasıdır. İngilizce ders kitaplarıyla gramer kurallarını ezberlemek, boşluk doldurma testleri ve kelime listeleri ezberlemek okuduğunuz İngilizceyi anlamanızda biraz yardımcı olabilir elbette. Ancak söz konusu akıcı İngilizce konuşmak ise bu yöntemlerin faydasından söz edilemez. Belki konuşmayı engelleyici etkisi bile olabilir.

İngilizce Konuşmanın Formülü Nedir?

Formülümüz uygulamadır, yani İngilizce pratik yapmaktır. Bu da bol bol dinlemek ve konuşmak anlamına gelir. Eğitim müfredatımız buna uygun olmadığına göre, İngilizce pratik yapmak için önümüzdeki seçeneklerden biri yurt dışına gitmektir.

İngilizce konuşulan bir ülkede en az 6 ay yaşama şansınız varsa mutlaka değerlendirin. Ancak orada kaldığınız süre boyunca Türklerle arkadaşlık etmeyin. Tüm hayatınızı yoğun bir şekilde İngilizce ile kuşatın. Sürekli İngilizce okuyun, dinleyin ve konuşun.

İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitmek şart mı?

Yurt dışında dil eğitimi son derece masraflı bir süreçtir. Veya maddi durumunuz elverişli olsa bile zaman olarak müsait olmayabilirsiniz. Ayrıca İngilizce konuşmak için mutlaka yurt dışına çıkmanız gerekmiyor. Hayatı boyunca hiç yurt dışına çıkmamış olan ve akıcı İngilizce konuşabilen birçok insan vardır.

Eğer dil eğitimi için yurt dışına gitme şansınız yoksa kendi kendinize İngilizce pratik yapabilirsiniz. Bunun için de Rahat İngilizce mini hikaye derslerimizde kullandığımız dinle ve cevapla metodunu kullanabilirsiniz. Mini hikaye soru cevap yöntemi sayesinde, bol bol İngilizce dinlemiş olacaksınız. Kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek konuşma pratiği yapmış olacaksınız. Sistematik tekrar yöntemiyle çok kalıcı bir şekilde İngilizce öğrenecek, öğrendiklerinizi otomatik olarak kullanabilecek duruma geleceksiniz.

Rahat İngilizce eğitim seti içindeki derslerin avantajlarını özetleyecek olursak;

 • Eğlenceli ve kolay İngilizce dinleyeceksiniz.
 • Kolay soru-cevap tekniği ile konuşma pratiği yapacaksınız.
 • İngilizce grameri doğru ve otomatik kullanacaksınız.
 • İngilizce kelimeleri  ezber yapmadan kolayca öğreneceksiniz.
 • Bol tekrarlı dinlemelerle İngilizceyi otomatikleştireceksiniz.

Rahat İngilizce Hikayeleri ile Pratik İngilizce Öğreniyorum

İngilizce konuşmak mı istiyorsunuz?

O halde bu cümleye dikkat!

“Ders kitapları okuyup testler çözerek İngilizce konuşamazsınız!”

Akıcı İngilizce konuşmak için UYGULAMA şarttır.

İngilizcede uygulama demek, dinlemek ve konuşmak demektir.

Şimdi Rahat İngilizce hikâyelerimizi dinleyip, soru-cevap metoduyla konuşma pratiği yaparak İngilizce öğrenebilirsiniz.

Mini hikâye derslerimizde, her bölümde öğrendiğimiz gramer konusuyla ilgili hazırladığımız kısa bir hikâye anlatıyoruz. Sonrasında hikâyemizle ilgili kolay sorular sormaya başlıyoruz. Her sorudan sonra bir müddet cevap vermenizi bekliyoruz. Ardından doğru cevabı söyleyerek bir sonraki soruya geçiyoruz.

Bu şekilde tekrarlı soru cevap yöntemini kullanarak, yeni öğrendiğimiz kelimeleri ve cümle yapılarını otomatik olarak anlayıp kullanabilmenizi sağlıyoruz. Böylece, İngilizce anlama ve konuşma becerinizi çok hızlı bir şekilde geliştirebiliyorsunuz.

Rahat İngilizce setimiz, mp3 formatında dinleme derslerinden ve bu derslere ait pdf formatında yazılı dokümanlardan oluşmaktadır. Yani kargo beklemenize gerek yok! Tüm derslerimizi şimdi bilgisayarınıza indirin, soru-cevap hikâyelerimizi dinleyerek İngilizce öğrenmeye hemen başlayın!

Rahatingilizce.com

 

Paylaşmak Güzeldir :)
Yeni İndirim Kampanyamız Başladı

Yeni İndirim Kampanyamız Başladı

Sizlerden gelen yoğun istek üzerine Rahat İngilizce eğitim seti için İndirim kampanyamızı yeniden başlatıyoruz. Buna göre aşağıda ayrıntılarını paylaştığımız kampanyamıza katılarak eğitim setimizi indirimli fiyattan satın alabileceksiniz.

Aşağıdaki kolay şartları yerine getiren herkes, çekilişsiz kurasız indirim kazanıyor!

İndirim Kampanyasına Katılmak için Ne Yapacaksınız?

Yapmanız gerekenler işte bu kadar basit. Sayfa adresinizi bize e-mail ile gönderdikten sonra size 30 TL indirim sağlayan bir kupon göndereceğiz. Böylece, toplam 20 bölüm ve bir birinden faydalı bonus derslerimizden oluşan Rahat İngilizce setini 197 TL yerine 167 TL ye satın almış olacaksınız. Örnek bir facebook paylaşımı:

rahat-ingilizce-facebook-yorum

Daha Fazla İndirim Kazanmak İçin Ne Yapacaksınız?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi yorumunuzu facebook hesabınızda paylaştıktan sonra, bir de Twitter, Google Plus veya blog, forum ya da web sitenizde paylaşarak ekstra 10 TL indirim daha kazanabilirsiniz. Her bir paylaşım +10 TL indirim kazandırıyor.

mert-kombe-twitter-yorum

Mesela facebook’tan başka iki ayrı paylaşım daha yaptıysanız toplamda 50 TL indirim kazanmış olacaksınız. Yorumunuzu paylaştığınız platformların linklerini bize göndermeniz yeterlidir.

60 TL İndirim Kazanmak İçin Ne Yapacaksınız?

Yukarıda anlattığımız yorum paylaşma işlemini bir video ile yaparsanız, 30 TL yerine 60 TL indirim kazanırsınız. 60 TL indirim kazanmak için yapmanız gerekenleri kısaca özetlersek;

 1. Ücretsiz derslerimizi indirip 3-4 gün boyunca dinleyin.
 2. Derslerimizle ilgili gerçek düşüncelerinizi anlattığınız bir video çekin.
 3. Videonuzu facebook sayfanızda paylaşın.
 4. Sayfa adresinizi bize gönderin.
 5. 60 TL indirim kazanın.

Örnek Yorum videoları:

Bir Başka Yorum Videosu:

Çektiğiniz videonuzu facebook dışındaki sosyal ağlarda (örneğin twitter, google plus, youtube v.b)  her paylaşım için +10 TL indirim kazanacaksınız.

Kampanya Şartları:

İndirim kampanyamızdan yararlanmak için;

 • Yorumunuzu yazmadan önce mutlaka ücretsiz derslerimizi indirip 3-4 gün boyunca dinlemiş olmanız gerekmektedir.
 • Yorumlarınızda, gerçek ve samimi düşüncelerinizi kendi cümlelerinizle ifade etmelisiniz.
 • Yorumlarınızı paylaştığınız sosyal medya hesapları gerçek ve aktif hesaplar olmalıdır. (Pasif ve sahte hesaplardan yapılan paylaşımlar kabul edilmeyecektir.)
 • Yorumlarınızı yazılı veya videolu olarak paylaşırken mutlaka site adresimizi (rahatingilizce.com) yazmanız gerekmektedir.
 • Yapılan paylaşımlar, sayfanızda kalıcı olmalı ve asla silinmemelidir.
 • Bir kişinin toplamda kazanabileceği indirim tutarı; yazılı yorum paylaşımında en fazla 60 TL, videolu paylaşımlarda en fazla 90 TL olabilir.

Rahat İngilizce eğitim seti, indirim kampanyasıyla ilgili yorumlarınızı ve sormak istediğiniz şeyleri aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Hepinize İngilizce eğitiminizde başarılar dileriz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Paylaşmak Güzeldir :)
Dinleyerek ve Konuşarak İngilizce Öğrenin (Reklam Filmimiz)

Dinleyerek ve Konuşarak İngilizce Öğrenin (Reklam Filmimiz)

Rahat İngilizce olarak klasik yöntemlerden en büyük farkımız, ders kitapları okuyarak değil eğlenceli içerikler dinleyerek İngilizce öğrenmenizi sağlamaktır. Bu amaçla hazırladığımız mini hikayeleri tekrarlı bir şekilde dinleyip uyguladığımız özel soru cevap metodu sayesinden daha ilk derslerden itibaren konuşma egzersizleri yaparak etkili ve kolay İngilizce öğrenmenizi hedefliyoruz. Rahat İngilizce sisteminin dinleyerek ve konuşarak İngilizce öğrenme prensibini özetleyen bir video hazırladık. Videomuzu sosyal medyada paylaşmayı unutmayın 🙂

Yeni hazırlanan, Rahat İngilizce eğitim seti tanıtım filmimizi beğeninize sunuyoruz.

Merhaba, İngilizce öğrenmek neden önemlidir? İngilizce konuşabilmenin size sağlayacağı avantajları hiç düşündünüz mü?

Günümüzde internet sayesinde, bir tıkla dünyanın öbür ucundaki insanlarla iletişim kurabiliyoruz. Bu da küreselleşen dünyamızda; yeni insanlarla tanışmak, yeni iş fırsatları, iyi bir kariyerle daha çok kazanmak ve daha iyi bir yaşam için İngilizce öğrenmeyi gerektiriyor.

rahat-ingilizce-tanitim-filmiİngilizce öğrenmek için artık sıkıcı ders kitapları okumak, sınavlara girmek, testler çözüp gramer kurallarını ve kelime listelerini ezberlemek zorunda değilsiniz. Şimdi Rahat İngilizce sistemiyle hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

Eğlenceli ve akılda kalıcı hikayeler dinleyerek, kolay sorulara yüksek sesle cevaplar verip pratik yaprak ve konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

Artık klasik yöntemleri tekrarlayan kurslara binlerce lira vermenize ve zamanınızı boşa harcamanıza gerek yok. Günde sadece bir saatinizi ayırarak 3 ayda İngilizce konuşabilirsiniz.

Üstelik mp3 formatındaki derslerimizi isterseniz bilgisayarınızda, telefonunuzda veya mp3 çalarınızda dinleyerek, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman İngilizce öğrenebilirsiniz. Şimdi Rahat İngilizce eğitim seti örnek derslerimizi indirin ve konuşarak öğrenmeye hemen başlayın.

www.rahatingilizce.com

İngilizce Konuşma Pratiği Nasıl Yapılır?

İngilizce Öğrenme ve Pratik Yapma İmkanı

Paylaşmak Güzeldir :)
Rahat İngilizce Eğitim Seti Bonus Dersleri

Rahat İngilizce Eğitim Seti Bonus Dersleri

Artık Rahat İngilizce eğitim seti içeriği, yeni eklenen bonus dersleriyle daha zengin. Amerikalı öğretmenler tarafından seslendirilmiş İngilizce dinleme derslerini, bol örneklerle hazırlanmış resimli gramer kitabını ve sürpriz bonusları, Rahat İngilizce dersleriyle birlikte bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Dinleyerek İngilizce öğrenmenin önemini her fırsatta vurguluyoruz. Dinlemek, en önemli hedeflerimiz olan İngilizce anlama ve konuşma becerisini geliştirmenin en iyi yoludur. Bu yüzden sizlere bol bol kolay ve ilginç içerikler dinlemenizi önemle tavsiye ediyoruz.

bonusRahat İngilizce setini satın alan arkadaşlarımıza daha çok İngilizce dinlemeleri için yeni bonuslarımızı hediye ediyoruz. Bu bonuslarımızın her biri İngilizce eğitiminizde size yardımcı olacak çok güçlü derslerdir. İlerleyen zaman içinde bonus derslerimize yenilerini eklemeyi ve setimizi daha önce satın almış olan arkadaşlara da yeni eklenen bonusları göndermeyi planlıyoruz. Şimdi bonus derslerimiz hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verelim.

Etkili İngilizce Öğrenmenin 7 Kuralı

Birinci bonusumuz; hızlı etkili ve kolay İngilizce öğrenmenin 7 kuralını anlatan 7 adet mp3 dersinden ve bu derslere ait 7 adet pdf kitapçıktan oluşuyor. Her kuralda, klasik İngilizce eğitiminde uygulanan hatalı öğrenme sistemine alternatif olarak geliştirilen çok etkili İngilizce öğrenme stratejilerini keşfedeceksiniz. Bu derslerimizi nasıl kullanacağınızdan biraz bahsedelim.

Rahat İngilizce Eğitim Seti ile birlikte indirdiğiniz bonusların iki özelliği bulunmaktadır. Birincisi, bu derslerle İngilizce dinleme ve okuma çalışmaları yapacaksınız.

İkincisi, bu dersleri anlamaya başladıkça kolay ve etkili İngilizce öğrenmek ve akıcı İngilizce konuşabilmek için uygulayabileceğiniz çok önemli teknikler öğreneceksiniz.

Bu derslerde okuyup dinlediklerinizi ilk başlarda anlamayabilirsiniz. Bu önemli değildir. Her gün bir bonus dersini seçip dinleyin ve aynı zamanda okuyarak takip edin. Böylece;

Yeni başlayan arkadaşlar, İngilizce konuşmalara kulak dolgunluğu kazanacaklardır. Her dilin ve İngilizce konuşmaların kendine has tonlamaları vurguları ve bir müziği vardır. Bu müziğe kulağınızı alıştırmak, İngilizceyi anlama becerinizi geliştirmek için sizde bir aşinalık kazandıracaktır.

Bonusları kullanarak, kelimelerin okunuşlarını ve yazılışlarını öğrenebileceksiniz. Bonus derslerini her gün sürekli olarak dinleyerek, konuşmalar arasındaki kelimeleri artık ayrıştırabildiğinizi fark edeceksiniz.

Bonus derslerini ilk dinlediğiniz zaman sözlük kullanmayın, sadece dinleyin ve yazıları okuyun. İkinci veya üçüncü dinlemeden sonra bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına sözlükten bakmaya başlayabilirsiniz. Ama çok aşırıya kaçmayın. Her dinlediğinizde 4-5 kelime öğrenerek gidin. Tek seferde bütün kelimeleri ezberlemeye çalışmayın. Bonus derslerini bir iki dinlemeden sonra bırakmayın. Her dersi belki 10-15 kere dinleyin. Ne kadar çok dinlerseniz o kadar iyi olur.

Resimli İngilizce Gramer Kitabı

İkinci bonusumuz, İngilizce grameri analiz etmeden, bol cümle örnekleri ve resimlerle hazırlanmış pdf formatında bir İngilizce gramer kitabıdır. Toplam 44 sayfadan oluşan pdf formatındaki bu kitap, başlangıç ve orta seviye için uygundur.

Sürpriz Bonuslar

Üçüncü olarak, Amerikalı öğretmenlerce hazırlanıp seslendirilmiş olan mini hikaye soru cevap derslerini sizlere hediye ediyoruz. Rahat İngilizce seti olarak bizim de kullandığımız soru cevap tekniği, İngilizce konuşma becerisini geliştiren en önemli çalışma tekniğidir. Bir başka ifadeyle, mini hikaye soru cevap dersleri; konuşarak İngilizce öğrenebileceğiniz, dinlerken pasif durumda olmayıp interaktif olarak, uygulama ve pratik yaparak İngilizce öğrenebileceğiniz derslerdir.

Birkaç bölüm olarak paylaştığımız sürpriz bonuslarımız grup dersleridir. Her bölümde bir adet İngilizce dinleme dersi bulunur. İngilizce kelimelerin yine İngilizce olarak açıklandığı bir adet vocabulary dersi ve bir adet mini hikaye dersi vardır. Bazı bölümlerde gramer çalışmadan otomatik olarak grameri doğru kullanmayı öğrenebileceğiniz Point Of View dersleri de bulunmaktadır. Yazımızın başında belirttiğim gibi bu bonuslara zamanla yenilerini eklemeyi ve daha önce setimizi satın alan arkadaşlara sonradan eklenen bonusları göndermeyi planlıyoruz.

Kısaca özetlemek gerekirse, Rahat İngilizce eğitim setimiz yeni eklenen bonuslarla daha kapsamlı ve daha güçlü hale gelmiştir. Tıpkı Rahat İngilizce derslerimiz gibi, bonus derslerini de satın alma işleminden hemen sonra bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Şimdi Rahat İngilizce eğitim setini hediye bonuslarla birlikte indirin ve kolay İngilizce öğrenmeye hemen başlayın.

İlgili Yazılarımız:

Paylaşmak Güzeldir :)
Rahat İngilizce 60 TL İndirim Kampanyası

Rahat İngilizce 60 TL İndirim Kampanyası

Sitemizi ve derslerimizi tanıtmak, daha çok insana ulaşmak ve onlara hızlı ve kolay İngilizce öğrenmeleri konusunda yardımcı olmak amacıyla bir kampanya hazırladık. Bu kampanya ile 60 TL kazanabilecek ve Rahat İngilizce eğitim setine, normal satış fiyatı olan 257 TL yerine sadece 197 TL’ye sahip olabileceksiniz.

indirimKampanyaya katılmak ve 60 TL indirim kazanmak için tek yapmanız gereken, ücretsiz derslerimizi indirip 3-4 gün denedikten sonra, derslerimizle ilgili bir kaç cümle yorum yazıp facebook hesabınızda paylaşmak. Böylece hem derslerimizi ücretsiz olarak denemiş olacak ve sizin için nasıl faydalı olduğunu göreceksiniz. Hem de tüm derslerimizi yaklaşık 60 TL indirimle satın alabileceksiniz.

Çocuklar İçin Kampanya Şartları

Öncelikle, “Çocuklarınıza 3 ayda nasıl İngilizce öğretebilirsiniz?” başlıklı yazımı okuyup, bu yazının en altında paylaştığım ücretsiz İngilizce derslerimizi bilgisayarınıza indirin.

Söz konusu yazıda dersleri nasıl kullanacağınızı ayrıntılı olarak açıklamıştık. Kısaca belirtmek gerekirse, indirdiğiniz bölüm içindeki Extra ve Mini hikaye derslerini çocuğunuzla birlikte en az 3-4 gün boyunca dinleyin. (Önce birkaç kere Extra dersini dinleyin, sonra mini hikaye dersini dinleyip çocuğunuza cümlelerin anlamını sorarak çalışın. Gerekirse Extra dersini daha çok dinleyin.)

Çocuğunuz mini hikayedeki cümlelerin Türkçe anlamlarını bir kaç gün sonra rahatlıkla söyleyebilir hale gelecektir. Derslerimizi çocuğunuzla birlikte denedikten sonra, derslerimizle ilgili yorum ve düşüncelerinizi bir kaç cümleyle özetleyen bir yazı yazarak facebook hesabınızda paylaşın.

Yorum ve düşüncelerinizi yazıp sosyal medya hesaplarınızda paylaştıktan sonra, facebook sayfanızın adresini, destek@rahatingilizce.com adresine mail göndererek bize bildirin. Paylaştığınız yorumu inceleyip, sitemizde ve sosyal medya hesaplarında yayınlayabilmek için sizden izin isteyeceğiz. Sonra size, Rahat İngilizce eğitim setini 60 TL indirimli satın alabileceğiniz linki göndereceğiz.

Yorumunuzu Paylaşırken Yapmanız Gerekenler

 • Hazırlayacağınız yorum en az 3-4 cümle uzunluğunda olmalıdır.
 • Yorumunuzda, rahatingilizce.com adresinden indirdiğiniz ücretsiz derslerden bahsetmelisiniz. Örnek bir cümle: “Merhabalar, rahatingilizce.com sitesinden ücretsiz dersleri indirdik. Çocuğumla birlikte bu dersleri 4 gündür dinledik ve sonuçları paylaşmak istedik” gibi bir cümle yazarak başlayabilirsiniz.
 • Yorumunuzu paylaşırken, açıklama bölümüne rahatingilizce.com ile çocuğunuzun İngilizce öğrendiğini yazın.
 • Yorumunuzu paylaştığınız facebook hesabınızın adresini bana mail olarak gönderin. Eğer facebook hesabınız yok ise, blog, twitter veya google plus hesaplarını da kullanabilirsiniz. Bunlardan hiç biri yok ise, facebook hesabı olan yakın bir akrabanızdan hazırladığınız bu yorumu paylaşmasını rica edebilirsiniz.

İşte hepsi bu. Yukarıda yazdıklarımız dışında sormak istediğiniz bir şey olursa, aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilir ve mail göndererek sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Video Yayınlama Kampanyası Şartları

Yukarıda bahsettiğimiz yorum paylaşma işlemini kendi videonuzu çekip yayınlayarak yapanlar 60 TL yerine 100 TL indirim kazanacaktır. Büyükler için örnek dersleri indirebileceğiniz sayfa: Rahat İngilizce birinci bölüm derslerini indirip en az 3-4 gün boyunca çalışın. Mini hikaye dersinde sorulan kolay sorulara, İngilizce cevapları yüksek sesle söyleyin. Videonuzu çekip yukarıda anlattığımız şekilde facebook hesabınızda paylaşıp bize sayfa adresinizi gönderin.

Kısaca özetlemek gerekirse;

 • Ücretsiz dersleri indirin
 • En az 3-4 gün boyunca dinleyin
 • Derslerle ilgili düşünce ve yorumunuzu yazın. (veya videonuzu çekin)
 • Facebook’ta paylaşın
 • Sayfa adresinizi bize gönderin
 • 60 TL indirim kazanın! (video paylaşımında 100 TL indirim)

Sormak istediğiniz bir şey varsa aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. Sorularınızı en hızlı şekilde yanıtlamaya çalışacağız. Yorum paylaşımları ve videolarınızı bekliyoruz.

Paylaşmak Güzeldir :)
Çocuklarınıza 3 Ayda Nasıl İngilizce Öğretebilirsiniz?

Çocuklarınıza 3 Ayda Nasıl İngilizce Öğretebilirsiniz?

Tahmin edebileceğiniz gibi çocuklar, yabancı dil öğrenme konusunda çok yetenekliler. Çocuklarımız büyüyüp, bu yeteneklerini kaybetmeden onlara yardımcı olup İngilizce öğrenmelerine yardımcı olursak, gelecekleri için onlara harika bir hediye hazırlamış olabiliriz. Eminim her anne baba çocuğunun bir yabancı dili çok iyi öğrenmesini ister. O halde asıl mesele, bunu nasıl yapabiliriz?

Bu yazıda, Rahat İngilizce eğitim setiyle çocuklara nasıl İngilizce öğretebileceğinizi anlatacağım. Aslına bakarsanız, Rahat İngilizce derslerini hazırlarken çocukları hiç hesaba katmamış; daha çok, yetişkin insanların İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmayı hedeflemiştim.

Tüm dersleri tamamlayıp eğitim setimizi hizmetinize sunalı yaklaşık 5 ay oldu. Son zamanlarda, çocuklar için İngilizce eğitim seti hazırlama planları yapıyordum. Çocuklara yönelik nasıl bir çalışma yapabilirim diye düşünürken, Rahat İngilizce derslerini kendi çocuklarıma dinletmeye karar verdim.

Oğlum Emir 6 buçuk yaşında bu sene ilkokula yeni başladı. Kızım Eda 4 buçuk yaşında ve aynı okulun ana sınıfına devam ediyor. Çocukları okula arabayla ben götürüp getiriyorum. Son bir aydır, okula gidip gelirken arabada Rahat İngilizce derslerini dinliyoruz. Ortalama; sabah 25 dakika, akşam yarım saat dinleme süremiz oluyor.

Önceleri bu derslerin çocuklar için uygun olmayacağını ve onlara ağır geleceğini düşünüyordum. Onlar için daha basit dersler hazırlamayı planlamıştım. Bu yüzden Rahat İngilizce derslerimizi bu zamana kadar denememiştim.

İlk başladığımız bir iki gün sonuçlar hiç fena değildi. Çocuklar sıkılmadan dersleri dinliyorlardı. Hatta derslere başlamadan önceki, akşam dönüşünde yorgunluktan arabada uyuma alışkanlığımızı da terk etmiştik. Birkaç gün sonra şaşırtıcı sonuçlar almaya başladık. Extra derslerini sadece 3-4 kere dinledikten sonra, cümlelerin Türkçe anlamlarını yüzde doksan oranında öğrenmişlerdi. Bir hafta sonra, okuldaki veli toplantısında İngilizce öğretmenimiz bana, Emir’in henüz öğrenmedikleri bazı kelimeleri bildiğini ve çok şaşırdığını söyledi. Kendisine yaptığımız çalışmalardan biraz bahsedip, ilerleyen zaman içinde daha çok şaşıracağını söyledim 🙂

Şu anda, dersleri dinlemeye başlayalı yaklaşık bir ay oldu. Dört bölüm temel bilgiler derslerini bitirip 3 bölüm daha ilerledik. Arabada dinlemenin dışında, yarıyıl tatilinde çocuklara karne hediyesi olarak birer tane mp3 player alıp dersleri bunlara yükledim. Hediyelerini çok sevdiler ve evde de dersleri dinlemeye başladılar.

Derslerimizi, çocuğunuza İngilizce öğretmek için nasıl kullanmanız gerektiğini birazdan ayrıntılı olarak anlatacağım. Ama şimdi, bizim çalışmalarımızı nasıl yaptığımızdan biraz daha bahsedeyim. Öncelikle çocuklara “hadi İngilizce çalışın” veya “ders çalışın” gibi ifadeler kullanmıyoruz. Yaptığımız şey, “İngilizce oynamak”. Çocuklara, doğru bildikleri her cümle anlamı için 5 puan veriyorum. Kazandıkları puanları, alış veriş merkezindeki oyun parkında ve market alış verişi sırasında harcıyorlar 🙂 Böylece dersleri daha istekli dinliyorlar ve çok hızlı öğreniyorlar.

Rahat İngilizce eğitim setindeki gramer derslerini hiç kullanmıyoruz. Sadece Extra ve Mini hikaye derslerimizi dinliyoruz. Önce Extra dersini 2 ya da 3 kere dinliyoruz. Bu derste mini hikayemizdeki bütün cümlelerin Türkçe anlamını öğreniyoruz. Extra dersinde kelimelerin tek tek anlamını değil, cümlelerin Türkçe tercümesini söylüyorum. Böylece çocuklar, İngilizce cümlelerin anlamlarını öğrenmiş oluyorlar. Şimdi siz, çocukların ezberlediklerini düşünebilirsiniz. İlk başta öyle oluyor ama sonra öyle olmuyor. Çünkü daha sonraki tekrarlarımızda aynı kelimeler farklı cümlelerin içinde geçmeye başlayınca çocuklar, ben söylemediğim halde tek kelimelerin anlamlarını da söylüyorlar. Mesela diyorlar ki, “artık ben mutfak ne demek biliyorum: kitchen” v.s.

Extra dersini 2-3 kere dinledikten sonra, mini hikaye dersini dinlemeye başlıyoruz. İşte puan sistemi burada devreye giriyor. Mini hikaye dersinde (giriş ve ders sonu hariç) hiç Türkçe konuşmuyorum. Her cümleyi dinledikten sonra dersi (pause tuşuna basıp) duraklatıp sırayla çocuklara, cümlenin Türkçe anlamını soruyorum. Çoğunun anlamını öğrenmiş oluyorlar ve bildikleri cümleler için 5 puan kazanıyorlar. Bilemedikleri cümleler nedeniyle Extra dersini tekrar dinlemek istiyorlar. Böylece sonraki mini hikaye yarışmamız için daha çok cümle öğreniyorlar.

Sıkılmamaları ve heyecanlarını kaybetmemeleri için, aynı bölümde 4-5 günden fazla kalmıyoruz. Bir sonraki bölümde yeni bir hikaye ve yeni cümleler duymak, merak ve ilgilerini arttırıyor. Üç ya da dört bölümde bir, önceki bölümlere geri dönüyoruz. Önceki bölümlerdeki cümlelerin artık neredeyse hepsini bildiklerini fark ediyorlar ve öğrenmiş olduklarını görmek onları ayrıca mutlu ediyor. Daha kolay ve hızlı puan kazanmak da işlerine geliyor.

Şimdi aşağıda, çalışmalarımızdan (oyunlarımızdan) bir örnek izleyebilirsiniz.

Bu bölümde ilk fırsatta çocuklarımla çektiğim videoyu yayınlayacağım.

Şimdilik, setteki tüm dersleri bitirene kadar, çocuklardan İngilizce cümleleri söylemelerini istemeyeceğim. Zaman zaman kelimeleri telaffuz ediyorlar. Ama bu aşamada cümlelerin anlamlarını öğrenmeleri benim için yeterli. İki buçuk üç ay sonra seti bitirince en başa dönüp soruların cevaplarını İngilizce olarak söylemeleri konusunda çalışmayı düşünüyorum. Çalışmalarımızın geldiği durumu ilerleyen zaman içinde yine burada paylaşacağım.

Benim çocuklarımla yapmış olduğum İngilizce öğrenme süreci özet olarak böyle. Bu derslerin çocuklar için faydalı olduğundan emin olana kadar sitemizde bu konuda bir şey paylaşmak istemedim. Artık bu çalışmanın faydasından emin olduğum için, sizlere de yol göstermek adına kendi deneyimlerimi burada paylaşmış oldum. Şimdi, Rahat İngilizce derslerini kullanarak çocuğunuzu nasıl İngilizce öğrenebileceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlatayım.

Çocuklarınız İçin Dersleri Nasıl Kullanacaksınız?

çocuklar-için-ingilizce-dersleri

 • Öncelikle, çocuğunuzun ilgisini dağıtmayacak bir ortamda dersleri birlikte dinleyebileceğiniz bir ortam oluşturun. Çalıştığınız ortamda televizyon varsa mutlaka kapatın.
 • Dersleri bilgisayarda, telefonunuzda, tablette veya bir mp3 playerda dinleyebilirsiniz. Dersleri dinlediğiniz aygıtın ekranında çocuğunuzun ilgisini dağıtacak bir görüntü olmamasına dikkat edin. Yani çocuğunuzun, tamamen dinlediği şeye odaklanmasını sağlayın.
 • Çalışmaya temel bilgiler birinci bölümden başlayın ve sırasıyla her bölümü 3 gün boyunca dinleyin. Dört bölüm bitince başa dönüp eski bölümleri birer gün dinleyin. Her dört bölümde bir bu tekrarları yapın.
 • Dersleri dinlemeye başlamadan önce çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Onlara birlikte bir oyun oynayacağımızı söylüyoruz. Extra dersindeki İngilizce cümlelerin anlamlarını öğrenme oyunu oynuyoruz. Onlara daha sonra mini hikaye dinlerken cümlelerin anlamını soracağınızı, eğer bilirse puan kazanacaklarını da söyleyebilirsiniz.
 • Yeni bölüme başladığınız ilk gün sadece Extra dersini dinleyin. Mümkünse bir kere sabah, bir kere akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere dinleyebilirseniz çok faydalı olur. Eğer buna fırsat olmazsa, günde bir kere dinlemek de yeterli olur.
 • İkinci gün yine Extra dersini dinleyin. İki kere dinleme fırsatınız olursa ikincide mini hikâyeyi dinleyebilirsiniz. Extra dersini iki ya da 3 kere dinledikten sonra Mini hikaye dersine geçiyoruz.
 • Mini hikaye dersini dinlerken, her cümleden sonra dersi duraklatıp, bu ne demekti veya bunun Türkçesi neydi gibi sorular soruyoruz. Çocuğumuz doğru cevabı verdiğinde ona aferin, bravo, harikasın gibi iltifat sözcükleriyle birlikte 5 puan veriyoruz. Sonra play tuşuna basıp bir sonraki cümleyi dinletiyoruz.
 • Çocuğunuzun kazandığı toplam puanlar karşılığında ona vereceğiniz mükâfatı çok büyük tutmayın. Çocuklar genelde küçük şeylerle bile mutlu olabilmektedir. Bütün amacı kazanılacak mükâfata yoğunlaştırmayın. Öğrendiklerini hissetmek bile onları mutlu eder. Ayrıca İngilizce cümlelerin Türkçe anlamlarını söyledikleri zaman söyleyeceğiniz güzel sözler ve vereceğiniz sevinçli tepkiler de onları mutlu edecektir.
 • Mini hikaye oyununda, cümlelerin anlamını hatırlayamazlarsa onlara kesinlikle olumsuz bir şey söylemeyin, tepki göstermeyin veya kızmayın. Sadece puan vermeyin. Ama onların İngilizceden soğumalarına ve sizinle olan iletişimlerine zarar verecek hiçbir tepki vermeyin.
 • Her gün en 25 dakika birlikte bu oyunu oynamaya gayret edin. Yani her gün en az bir dersi bitirmeniz faydalı olur. Bazı günleri boş geçebilirsiniz. Çocuğunuz okula gidiyorsa, önceliği okul derslerine verin. Unutmayın, Rahat İngilizce derslerini bir oyun olarak görüyoruz. Çocuğunuza bu dersleri dinlemesi konusunda asla baskı yapmayın. Eğer ilk hafta eğlenceli bir şekilde bu dersleri dinlemeyi başarabilirseniz, çocuğunuz dersleri dinleme (bu oyunu oynama konusunda) sizden daha çok istekli olacaktır.
 • Aynı bölümü tekrarlı olarak 3-4 gün dinlemeye çalışın. Ama çocuğunuz sıkılırsa bir sonraki bölüme daha önce geçebilirsiniz. Yeni hikayeler ve cümleler duymak ilgilerini yeniden toplamalarına yardımcı olur.
 • Ortalama iki hafta sonra, çocuklar bu çalışma sistemini öğrenip benimseyeceklerdir. Bu süre sonunda onlara bir mp3 player hediye edin. Artık dersleri kendi kendilerine dinleyebilmekten hoşlanacaklardır. Çocuklarınızın bilgisayarda vakit geçirmesine izin veriyorsanız, dersleri yüklediğiniz klasörü onlara gösterip, onların bilgisayar başında oldukları zaman da dersleri dinlemelerine imkan tanıyabilirsiniz. Mp3 playera derslerin tümünü birden yüklemeyin. Sadece dört bölüm yükleyin. Bunları bitirince silin ve sonraki dört bölümü yükleyin.

Rahat İngilizce eğitim seti içindeki bölümlerde, büyükler için hazırladığım gramer dersleri ve bütün derslerin pdf formatında okuma metinleri bulunmaktadır. Gramer derslerini ve pdf okuma dokümanlarını, ortaokul ve üzeri yaş seviyesindeki çocuklarınız kullanabilir. Ancak ilkokul ve ana sınıfı yaş seviyesi için gramer derslerini ve okuma dokümanlarını kullanmıyoruz.

Bu Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Yukarıda anlattığım şekilde Rahat İngilizce dersleriyle çalışmanın, size ve çocuğunuza ne gibi faydaları olacağını bir kaç madde halinde ifade edelim.

 • Çocuklarınız ders kitapları ve testler arasında boğulmadan çok hızlı İngilizce öğrenecek. Ders çalışma stresi olmadan, oyun atmosferinde İngilizceyi eğlenerek öğrenecekler.
 • Çocuklarınız okuldaki İngilizce derslerinde arkadaşlarından çok daha iyi performans gösterecek ve muhtemelen öğretmenlerini şaşırtacaktır. Çocuğunuzun İngilizce öğretmeni size şaşkınlığını ifade ederse ona Rahat İngilizce sistemini tavsiye ederseniz sevinirim 🙂
 • Bu çalışma sayesinde düzenli olarak çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmiş olacaksınız. Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmeniz; onların sizinle çok iyi iletişim kurabilmelerine ve böylece psikolojik gelişimleri, öz güvenlerinin gelişmesi ve gelecekteki başarıları için çok önemlidir.
 • Siz İngilizce biliyorsanız, bu iyi. Ara sıra küçük ipuçları vererek onlara yardımcı olabilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız, bu da çok iyi. Böylece çocuğunuzla birlikte İngilizce öğrenebileceksiniz. Rahat İngilizce eğitim seti sadece çocuklar için değil, aynı zamanda büyükler için de harika sonuçlar veriyor.
 • Her yerde ve her zaman çocuklarınıza İngilizce öğretebilirsiniz. Yani sadece evde bilgisayar başında çalışmak (oynamak) zorunda değilsiniz. Derslerimiz mp3 formatında olduğundan onları telefonunuza, tabletlerinize ve mp3 player aygıtlarınıza yükleyip, gittiğiniz her yerde çocuğunuza İngilizce öğretebilirsiniz. Arabada birlikte sıkça yolculuk yapıyorsanız, bu zamanı çok iyi değerlendirebilirsiniz.
 • Çocuğunuz İngilizce öğrensin diye, onları faydasız kurslara göndermek zorunda değilsiniz. Üstelik çocuğunuza ilerde büyük avantaj sağlayacak İngilizce konuşma becerisini geliştirmesi için binlerce lira masraf yapmanıza da gerek yok. Rahat İngilizce derslerine herkes sahip olabilsin diye, uygun bir fiyat belirlemeye çalıştım.

Rahat İngilizce dersleriyle çalışmanın, yukarıda saydığım maddeler dışında faydalarını da yaşayacaksınız. Bu faydaları da sizden yorum bölümünden bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Rahat İngilizce eğitim setiyle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak ve şimdi satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Rahat İngilizce Eğitim Seti

Ücretsiz Derslerimizi İndirip Hemen Deneyin

Bu yazıda size, Rahat İngilizce dersleriyle evinizin rahatlığında çocuğunuza nasıl İngilizce öğretebileceğinizi anlatmaya çalıştım. Bu konudaki tüm soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz örnek derslerimizi bilgisayarınıza indirip çocuğunuzla birlikte hemen denemeye başlayabilirsiniz.

Rahat İngilizce birinci bölüm derslerini indirin!

60 TL İndirim Kazanın

Şimdi Rahat İngilizce eğitim setine 60 TL indirimle, 197 TL yerine sadece 137 TL’ye sahip olabilirsiniz. Toplam 20 bölüm + bonus derslerinden oluşan, ortalama 3 aylık bir eğitime çok uygun fiyatla sahip olabilmeniz için bir kampanya hazırladık. Bu kampanya ve indirimden nasıl yararlanacağınızla ilgili ayrıntılı bilgi için kampanya detaylarını inceleyin!

Paylaşmak Güzeldir :)
Kursa Gitmeden Eğitim Setiyle İngilizce Öğrenmek

Kursa Gitmeden Eğitim Setiyle İngilizce Öğrenmek

2015 yılına yaklaşırken, Yeni yıl planlarınızda İngilizce öğrenmek var mı başlıklı bir yazı yayınlamıştım. Bu yazıda New Year’s Resolution kavramından bahsetmiştim. Buna göre herkes, yeni bir yıla girerken hep gerçekleştirmek isteyip de bir türlü başaramadığı hayallerini hedeflerini gerçekleştirmek için bir takım kararlar verirler. Buna yeni yıl planları veya yeni yıl kararları diyebiliriz. Bu yazımızı mail grubumuzda paylaştığım zaman sizlerden pek çok olumlu dönüşler aldım. Şimdi bu maillerden birini ve benim verdiğim cevabı sizlerle paylaşmak istiyorum. Seda Hanım şöyle yazmış;

Merhaba, bu yazınızla tam da benim düşüncelerime tercüman olduğunuzu belirtmek isterim 🙂 2015 yılında ilk hedefim her yıl olduğu gibi İngilizce öğrenmek. 2015 yılında kursa gitmeyi düşünüyorum. Henüz araştırmış olduğum kurslar yok. Sayfanızdaki prensiplerin bir kısmını okumuştum. Çok detaylı inceleyemedim diğer alanları.  Eğitim setinden biraz bahsedebilir misiniz? Bir de kurs hakkında bir şey sormak istiyorum. Kursa gitmeden eğitim setlerinin faydası ne kadar olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba Seda. Bu yazıyla aslında birçok insanın duygularına tercüman olmuş olduk 🙂 sizin de yeni yıl planlarınız içinde İngilizcenin olmasına sevindim. Aslında kurslar, kitaplar, setler ve hatta öğretmenler size İngilizce öğretemez. Burada öğrenme eylemini gerçekleştirecek olan sizsiniz. Yani İngilizce öğrenmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Kursa Gitmeden İngilizce Öğrenebilir Miyim?

Saydığımız bu unsurlar; yani kurslar, kitaplar, setler ve hatta öğretmenler size ancak yardımcı olabilir. Size yol gösterip destek olabilirler ve motive edebilirler. Bunları neden söylüyorum? Şunun için, İngilizce diğer dersler gibi değildir. Düzenli olarak her gün vakit ayırmanız gerekir. Kurslarda öğrendiğiniz bilgileri ayrıca hayata geçirmeniz gerekir. Yani sadece bilmek yetmez, uygulamak gerekir.

rahat-ingilizce-seti-5Benim Rahat İngilizce eğitim setindeki derslerimde mini hikaye soru cevap yöntemini kullanıyorum. Belli bir gramer konusunu işleyip, o konuyla ilgili küçük bir hikaye anlatıyorum. Sonra bu hikayeyle ilgili kolay sorular soruyorum. Bir süre cevap vermenizi bekliyor, sonra doğru cevabı söyleyip bir sonraki soruya geçiyorum. Sizler bu sorulara cevap vererek, İngilizceyi dinleyerek ve konuşarak öğreniyorsunuz.

Rahat İngilizce dördüncü prensibimizde anlattığımız gibi, sürekli olarak yaptığımız tekrarlarla, öğrendiğiniz bilgileri ve kelimeleri hemen unutmuyor, duyduğunuz zaman otomatik olarak anlayıp, konuşurken otomatik olarak kullanma becerisi kazanıyorsunuz. Oysa ki, İngilizce öğrenmek için kurslara gidenler, öğrendikleri bilgileri, grameri ve kelimeleri bir süre sonra unuttuklarından şikayet etmektedirler.

Extra Derslerinde, mini hikaye dersinin Türkçe anlamını öğreniyorsunuz. Kelime kelime tercüme yapmıyor, cümle cümle anlam söylüyorum. Böylece İngilizce kelimeleri cümle içerisindeki kullanımlarıyla öğreniyorsunuz. Daha hızlı ve daha kolay İngilizce öğrenebiliyorsunuz. Extra derslerimizin bir başka faydası da, neredeyse sözlük kullanmaya bile gerek kalmadan derslerimizdeki her cümleyi anlayabilir hale gelmiş oluyorsunuz.

Evde Kendi Kendine İngilizce Öğrenmek

İngilizce seviyeniz ne durumda bilemiyorum. Ama sıfırdan başlayanlar ve biraz temel bilgisi olanlar için Rahat İngilizce eğitim setini öneriyorum. Özetle söylemek gerekirse, kursa gitmeden, eğitim setiyle İngilizce öğrenmek mümkündür. Aslında yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kurslara gitmektense evde İngilizce öğrenmenin size sağlayacağı bir çok avantaj da vardır. Öğrenme zamanınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Derslerimizi istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Kurslardaki sınav stresine ve hata yapma endişesine de maruz kalmamış olursunuz.

Bizim derslerimiz, sadece kursa gitmeyenler değil, kurslara devam eden ve okullardaki derslerinde daha başarılı olmak isteyen öğrenci arkadaşlarımız için de çok elverişlidir. Şimdi ücretsiz İngilizce derslerimizi indirip, derslerimizin faydasını bizzat deneyerek kendiniz görebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir :)
Rahat İngilizce Eğitim Seti Fiyatı ve ROI

Rahat İngilizce Eğitim Seti Fiyatı ve ROI

Rahat İngilizce eğitim setinin içeriğini hazırlarken, daha çok yeni başlayanlar ve biraz temel bilgisi olup, İngilizcesini geliştirmek isteyenleri göz önünde bulundurduk. Fiyat olarak da herkesin faydalanabilmesi adına en uygun fiyatı belirlemeye özen gösterdik.

Rahat İngilizce sisteminde; olaya sadece ticari bir gözle bakmadan, sadece kâr amacı gütmeden, insanlara İngilizce eğitimi konusunda yardımcı olmak misyonu ile yaklaşmaya çalışıyoruz. Bu amaçla, ücretsiz mail kursumuzda ve sitemizin yayınlar bölümünde hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini öğretmeyi amaçlıyor, zaman zaman bazı derslerimizi sizlerle ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Ayrıca bize gönderdiğiniz e-postalarda sorduğunuz soruları en kısa sürede yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyor ve bundan mutluluk duyuyoruz.

Fiyat konusunda çok aşırıya kaçmadan küçük bir artık yapmamız gerekiyordu. Bunun için eğitim seti satış fiyatımızı 30 TL arttırmaya karar verdik. Rahat İngilizce eğitim seti satışını, ilk piyasaya çıktığı günden bu yana 137 TL’den yapıyoruz. Bu fiyatı, 7 Ocak 2015 tarihi itibariyle 167 TL’ye yükselteceğiz.

Bir ürünün pahalı olup olmadığına nasıl karar verirsiniz?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, fiyat ve pahalılık kavramları herkesin bütçesine göre görecelidir. Yani alım gücü yüksek olan insanlara göre 167 TL, bir İngilizce seti için düşük bir fiyat, alım gücü kısıtlı olan insanlar için yüksek bir fiyat olabilir. Bunu birçok ürün ve hizmet için genelleyebilirsiniz. Ancak benim pahalılık konusunda anlatmak istediğim başka bir ölçüt var. O da ROI’dir.

ROI nedir?

ROI, “Return on Investment” sözcüklerinin bir kısaltmasıdır. Kısaca yatırımların size getirisidir. Yani yaptığınız masrafın size dönüşüdür diyebiliriz. Bir başka ifadeyle ROI, harcadığınız paranın size ne kadar fayda sağladığını ifade etmek için kullanılan bir orandır.

O yüzden, bir ürün veya hizmetin pahalı olduğunu söylemek için sadece onun fiyatına bakmak yeterli değildir. Öncelikle fiyatı, o ürün veya hizmetin size sağlayacağı fayda ile kıyaslamanız gerekir. Mesela 20 TL verip satın aldığınız bir telefon aksesuarı, 2 bin TL verip katıldığınız bir seminerden daha pahalı olabilir. Çünkü 20 TL gibi düşük bir fiyatla satın alabileceğiniz bir telefon aksesuarı, sizin için gerekli olsa bile size sağlayacağı fayda çok sınırlıdır. Ama 2 bin TL gibi yüksek bir fiyat ödeyerek katılacağınız iki saatlik bir seminer, hayatınız boyunca fayda sağlayacak bilgiler öğrenmenize vesile olabilir. Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz.

İngilizce eğitimi konusunda piyasada oldukça çeşitli fiyatlar görebilirsiniz. Fiziksel olarak katılabileceğiniz kursların yanı sıra, Rahat İngilizce eğitim seti gibi tamamen dijital olan eğitim setlerine de rastlayabilirsiniz. Önemli olan, bu ürünlere ödeyeceğiniz fiyat ile bunlardan sağlayacağınız faydayı iyi analiz etmenizdir.

“İşleriniz iyi gidiyorsa, eğitimi bütçesini iki katına çıkarın, kötü gidiyorsa dört katına.” (Tom Peters)

İngilizce eğitimi ve genel olarak diğer eğitimler, eğer doğru bir kaynak tercihi ve strateji belirleyebilirseniz ROI oranı yüksek alanlardır. Yani harcadığınız paraya göre size sağlayacağı fayda yüksektir. Çünkü eğitim, direk olarak sizin kalitenizi arttırır. Sizi niteliksiz insanlardan ayıran en önemli özelliğiniz eğitiminiz, bilgi ve becerilerinizdir. Piyasada bazı insanlar asgari ücretle çalışmak zorundayken, bazı insanlar 5 bin, 10 bin belki daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Bunun yegane sebebi eğitim düzeyi, bilgi ve tecrübe durumudur. Aynı pozisyondaki iki insandan İngilizce bilen, bilmeyene göre daha çok para kazanabilir. (Bankalarda bu uygulama yaygın olarak kullanılır).

Son olarak İngilizce konusunda bence; dijital İngilizce eğitim setleri, fiziksel kurslara göre daha avantajlıdır. Hem fiyatları daha düşüktür, hem de size tam bir özgürlük sağlar. İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman İngilizce çalışıp öğrenme şansınız vardır. İstediğiniz konulara daha sonra tekrar etme fırsatınız olur. Tabi burada uygulanan eğitim metotlarının seçimi, başarınızı etkileyen en önemli etkendir.

Şimdi Rahat İngilizce eğitim setinin fiyatına bakarken bir de bu açılardan yaklaşmanızı rica ediyorum. Rahat İngilizce seti içerisindeki toplam 20 bölümü (120 dersi) bitirmeniz, ortalama 3 aylık bir zamanınızı alacaktır. Yani süre olarak, dışarıda katılacağınız fiziksel kursların bir kur programına eşit sayılır. Ancak bizim kullandığımız, mini hikaye soru cevap yöntemi ve extra dersi gibi metotlarla, ders kitaplarıyla eğitim veren klasik yöntemlere göre çok daha etkili, hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

Henüz denemediyseniz, şimdi Rahat İngilizce ücretsiz derslerimizi indirip deneyebilir, size sağlayacağı faydayı bizzat hissedebilirsiniz. İngilizce öğrenmek, kendiniz için yapacağınız harika bir yatırımdır.

Paylaşmak Güzeldir :)