Hakkımızda

rahat-ingilizce-nedir-hakkındaRahat İngilizce ekibi olarak bizler, ülkemizdeki eğitim sisteminden kaynaklanan sorunlara çözüm getirme adına elimizden geleni yaparak insanlara hızlı, etkili ve kolay İngilizce öğrenmeleri konusunda yardımcı olmak için yola koyulduk.

Çünkü uzun yıllardır, yabancı dil ve özellikle İngilizce eğitimi alanında tüm dünyada uygulanan başarılı modelleri inceleyerek Türkiye’de kullanılan hatalı yabancı dil öğretme tekniklerini çok iyi analiz ediyoruz. Aslında birçok insan da bu ülkemizdeki eğitim sistemindeki problemleri açıkça görebilmekte veya birebir tecrübe ederek bu durumun farkına varabilmektedir.

Okullarda verilen İngilizce derslerine ayrılan süre hiç de azımsanamayacak kadar çoktur. Şimdilerde ilköğretim seviyesinde başlayan İngilizce dersleri üniversite eğitimi de dâhil olmak üzere yıllarca devam etmektedir. Buna rağmen birçok öğrenci “İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum” durumundan öteye geçememektedir.

Avrupa birliği ülkelerinde İngilizce konuşabilme oranı yüzde 40 larda iken Türkiye’de yüzde 3 lerde kaldığını düşünürsek, özel İngilizce kurslarının da çok başarılı olamadığı gerçeğini rahatlıkla görebiliriz. Maalesef özel İngilizce kurslarının birçoğu da İngilizce eğitimine tamamen ticari bir bakış açısıyla yaklaşıp, devlet okullarındaki eğitim ve müfredattan öteye farklı bir eğitim-öğretim metodu uygulamaktan çok uzaktırlar.

Tüm bu sebeplerden dolayı, bilimsel araştırmalar sonucu geliştirilmiş olan ve yurtdışında başarılı bir şekilde uygulanan etkili İngilizce öğrenme tekniklerini www.rahatingilizce.com sitesinde sizlerle paylaşmaya karar verip Nisan 2014 tarihinde sitemizi yayına açtık.

Sitemizin yayınlar bölümünde ve ücretsiz mail kursumuzda paylaştığımız makalelerimize ve bu makalelerin altındaki site ziyaretçilerimizin yorum ve sorularına verdiğimiz cevapları okuduğunuz zaman bu işi sadece para için yapmadığımızı, asıl amacımızın insanlara fayda sağlamak olduğunu açık bir şekilde görebilirsiniz.

Aynı yöntemleri uygulamaya devam ederek farklı sonuçlar alamazsınız” prensibi çerçevesinde, sizlere farklı ve doğru yöntemleri gösterip çok daha iyi sonuçlar almanızı istiyoruz. Bu konuda ihtiyacınız olan tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde sitemizde bulacaksınız. Bu yöntemleri öğrenip uygulayarak çok daha hızlı, etkili ve kolay İngilizce öğrenebileceğiniz konusunda iddialıyız. En önemlisi de, sadece sınavlarda işinize yarayacak kadar öğrenmekle kalmayıp, İngilizce anlama ve pratik konuşma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Biz her zaman etkili İngilizce öğrenme konusunda doğru olduğunu düşündüğümüz yenilikçi bilgileri paylaşmaya ve sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz. Siz de, İngilizce konuşma konusunda önce kendinize inanın ve sonra doğru yöntemleri kullanmaya başlayarak düzenli bir şekilde İngilizceye vakit ayırın. Mutlaka başaracaksınız.

Saygılarımızla;

Rahat İngilizce Ekibi

Paylaşmak Güzeldir: