Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfamızda, Rahat İngilizce sistemi ve başlangıç setiyle ilgili sıkça sorulan sorulara verdiğimiz yanıtları bulabilirsiniz. Buradaki bilgiler dışında, sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıdaki yorum bölümünden soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ya da iletişim sayfamızdaki formu kullanarak bize yazabilirsiniz.

Rahat İngilizce, klasik yöntemlerden farklı olarak, hızlı ve kolay İngilizce öğrenebileceğiniz ve akıcı İngilizce konuşabileceğiniz, bilimsel araştırmalardan yararlanarak oluşturulmuş yöntemler kullanan bir eğitim sistemidir.

Rahat İngilizce başlangıç seti içerisindeki ilk 4 bölüm, temel bilgileri içermektedir ve İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların rahatlıkla anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır. Diğer 16 bölüm ise hem yeni başlayanlar, hem de orta seviye arkadaşlar için uygundur .

Evet, derslerimiz mp3 formatında olduğundan, tıpkı mp3 şarkıları telefona, mp3 playera vb aygıtlara yükleyip dinlediğiniz gibi, telefonunuza yükleyebilirsiniz. Rahat İngilizce derslerinizi de istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Ancak özellikle yeni başlayanların, dersleri ilk bir iki gün pdf text dosyalarını da okuyarak bilgisayarda çalışmalarını tavsiye ediyorum. Daha sonraki günlerde sadece mp3 derslerini dinlemek yeterli olur.

Rahat İngilizce dersleri, akıcı konuşmayı geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Sizi sınavlara hazırlamak gibi bir kaygı gütmüyoruz. Ancak bizim derslerimizle çalışarak İngilizce gramer ve bir çok İngilizce kelime öğreneceksiniz. Bu öğrendikleriniz mutlaka sınavlarda daha iyi puanlar almanıza katkı sağlayacaktır.

Rahat İngilizce, bilimsel araştırmalar ışığında geliştirilmiş teknikleri kapsayan bir sistemdir. Hızlı, kolay ve etkili İngilizce öğrenme tekniklerinden oluşan 5 adet prensibimiz vardır. Bunlara Rahat İngilizce sistemi adını veriyoruz. Bu sistemi ücretsiz e-mail kursumuza katılarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca yayınlar sayfamızda İngilizce eğitimiyle ilgili faydalı makaleler ve ücretsiz içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu bölümde ayrıca zaman zaman ücretsiz derslerimizi de paylaşıyoruz.

Ücretli olan programımız, yeni başlayanlar ve orta seviye İngilizce bilgisine sahip olanlara hitap eden Rahat İngilizce başlangıç setimizdir. Bu seti, güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak buradaki sayfamızdan satın alıp, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Rahat İngilizce dersleri, tamamen dijital bir ürün olup, fiziksel bir kitap ya da CD değildir. Rahat İngilizce eğitim seti mp3 dinleme derslerinden ve pdf formatında bu derslerin textlerinden oluşmaktadır. Bu seti şimdi satın alıp, tümünü bilgisayarınıza indirip, hemen şimdi çalışmaya başlayabilirsiniz. Kargo ücreti vermenize ve kargo beklemenize gerek yoktur. Satın almak için tıklayın!

Rahat İngilizce dersleri, mp3 ve pdf formatında olup dijital bir üründür. Sadece İnternet üzerinden satın alıp, tüm dersleri bilgisayarınıza hemen indirebilirsiniz. Bayimiz veya elden nakit satışımız yoktur. İngilizce setimizi İyzico güvenli ödeme sayfasından kredi kartınızla, veya paypal hesabınızla satın almak için burayı tıklayın!

Hayır, Rahat İngilizce seti bir abonelik eğitimi değildir. Bir kere ödeme yapıp dersleri satın aldığınızda onları ömür boyu kullanabilirsiniz.

Ödeme yaptıktan hemen sonra dersleri indirebileceğiniz download sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Bu sayfada, başlıklar halinde ders bölümlerinin listelendiğini göreceksiniz. Bölüm başlığına tıkladığınızda indirme işlemi otomatik olarak başlar ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Bu şekilde tüm bölümleri indirebilirsiniz. Her bölüm içerisinde bir adet gramer, bir adet mini hikaye ve bir adet extra dersi için hem mp3 hem de pdf text dökümanı bulunmaktadır.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz her bölüm; az yer kaplaması, kolay indirilebilmesi ve klasörler halinde bölümlerin sınıflandırılması için win rar programı ile sıkıştırılmıştır. Bilgisayarınızda win rar programı yoksa ücretsiz indirmek için bu linke tıklayın: https://www.gezginler.net/indir/winrar.html 

Bölüm derslerini winrar arşivinden çıkardıktan sonra, pdf formatındaki derslerin yazılı dokümanlarını açmakta sorun yaşıyorsanız, Adobe Reader programını kullanabilirsiniz.

Derslerimizi direk olarak telefonunuza indirdiyseniz, onları açmak için öncelikle rar (arşiv) dosyasından çıkarmanız gerekiyor. Android telefonlarda bu işlemi yapmak için rarlab gibi bir uygulama kullanabilirsiniz. Eğer iphone kullanıyorsanız, sitemizden indirdiğiniz dersleri telefonunuzda açabilmek için, file master gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.

Rahat İngilizce sistemindeki mini hikaye dersleri içerisinde soru cevap yöntemi kullanıyoruz. Siz bu sorulara yüksek sesle cevap vererek daha ilk günlerden itibaren İngilizce konuşmayı ve İngilizce düşünmeyi öğreneceksiniz. Set içerisinde toplam 20 bölüm bulunmaktadır. Her bölümü en az 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinleyip, mini hikaye sorularımıza yüksek sesle cevaplar vermenizi istiyoruz. Bu şekilde seti bitirmeniz ortalama 80-90 gün sürecektir.

Seti bitirdiğinizde intermediate (orta) seviyesine gelmiş olacaksınız. Ancak bu seviye, piyasadaki kurslarda geldiğiniz intermediate gibi olmayacak. Öğrendiğiniz bilgileri ve kelimeleri çok iyi kullanabilecek duruma geleceksiniz. Yani temel düzeyde, günlük İnglizceyi anlayabilecek ve konuşabileceksiniz.

Yukarıda aradığınız cevabı bulamadıysanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize sorunuzu gönderin yanıtlayalım.

Yukarıda aradığınız cevabı bulamadıysanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize sorunuzu gönderin yanıtlayalım.Sorunuz mu Var?

Hala merak ettiğiniz bir soru varsa bizimle iletişim sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


İletişime Geç

Paylaşmak Güzeldir :)

55 Yorumlar

 1. şükran

  ben lys-5 öğrencisiyim, bu rahatingilizce eğitim seti benim lys sınavına yardım edecek düzeyde mi yoksa daha düşük seviyede mi ?

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Şükran, Rahat İngilizce eğitim setindeki bilgilerle LYS sınavında çıkabilecek soruları büyük ölçüde yapabilirsiniz.

   Yanıtla
 2. vahid

  ingilisce konusmak

  Yanıtla
 3. vahid

  dersleri nece aca bilerim?sayitinizmi var?

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Vahid, derslerimizi Rahat İngilizce eğitim seti satış sayfasından alabilirsiniz. Daha önce Azerbaycan’dan derslerimizi satın alan arkadaşlarımız oldu. Genellikle paypal hesabı kullanarak satın aldılar. Ama kredi kartınız varsa, kartınızla da satın alabilirsiniz.

   Yanıtla
   • gardiyan

    olurmu tanasalim

    Yanıtla
 4. bais sağlık

  urunu satın aldım.kredi kartıyla ödeme gercekleşmedi dıye sıte belirttı bankadan odeme gercekleşmiş ve rahat ingilizce setini indirmem için web üzeride yönlendirme olmadı.hani hemen indirip baslıyorduk calışmaya

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Bais, yaşadığınız teknik problem için kusura bakmayın lütfen. Ürün İndirme linkini en hızlı şekilde size gönderdik, derslerinizi bir iki saatlik gecikmeyle indirebildiniz.Tekrar özür dileriz.

   Yanıtla
 5. Yunus Emre

  Hocam iyi günler .gecen yıl ingilizce kursunda a2 ve b1 kurlarını aldım fakat okul yogunlugundan dolayı bırakmak zorunda kaldım ve bilgilerimi unutmaya basladım.ingilizcemi c seviyesine yasımak icin yada daha ilerletmek icin setinizi önerirmisiniz ?

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Yunus Emre, Rahat İngilizce eğitim seti, sizin seviyeniz için çok uygundur. Daha önce öğrendiklerinizi dinleyerek ve pratik yaparak, yani konuşarak hatırlayıp pekiştireceksiniz. Ayrıca seviyenizi daha da ileri taşıyacaksınız inşallah.

   Yanıtla
 6. Yasin

  Merhabalar ürününüz yorumlardan anladığım kadarıyla insanların son derece başarılı bulduğu güzel bir çalışma olmuş. Benim sorunum sıfır ingilizcem var ve yakında ingilizcenin çok az öneme sahip olduğu fakat benim ingilizce açığımı kapatmam gereken bir mülakata gireceğim, tahminen 1 ay sürem var sizin setiniz 3 aylık, ürünü aldığımda ne derece faydası olur bana, teşekkür eder başarılar dilerim…

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Yasin, İngilizce eğitimi için bir ay, çok kısa bir süre sayılır. Bu süre içerisinde iyi bir başlangıç yapabilirsiniz elbette ama çok büyük bir mucize beklememek gerekir. Arkadaşlarımıza Rahat İngilizce eğitim setindeki derslerimizi günde en az bir saat dinleyerek, her bölümü en az 4-5 gün çalışarak ortalama 3 ay gibi bir sürede bitirmelerini öneriyoruz. Set içindeki 20 bölümün tamamını bu şekilde bitirdiğinizde, orta seviye İngilizce bilgisine sahip olacak, temel düzeyde günlük İngilizce konuşmaları anlayabilecek ve temel düzeyde kendinizi ifade edebilecek kadar konuşabileceksiniz.

   Siz günde bir saat yerine, düzenli olarak her gün en az 2-3 saat çalışarak ve her bölümü 2-3 gün boyunca çalışarak bu süreyi ortalama 50 güne indirebilirsiniz. Bir ay sonunda, sıfırdan başlayan biri için epey yol almış olursunuz ama dediğim gibi bu seviye ancak temel İngilizce seviyesi kazanmanıza ancak yardımcı olabilir. Sonuç olarak, İngilizceye bir yerden başlamak lazım. Bu arada şu yazımızı mutlaka okumanızı öneririm: Sıfırdan İngilizce Öğrenme Rehberi.

   Yanıtla
   • Yasin

    Açıklamalarınız ve hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim. Işinizi severek ve profesyonelce yapmanızın karşılığını fazlasıyla almanız dileğiyle çalışma hayatınızda başarılar.

    Yanıtla
 7. Ayşegül

  Merhabalar,
  Öncelikle yayınlamış olduğunuz bilgiler insanı çok ama çok rahatlatıyor fakat yinede kafada bazı sorular kalıyor.
  Ben İngilizceyi hem hobi için hemde kendimi geliştirmek için öğrenmek istiyorum.
  Temelim az da olsa var . 0 değilim diye düşünüyorum.
  Çalıştığım sektör reklam olduğundan herkes Su gibi ingilizce konuşuyor ve yabancı misafirlerimiz çok geliyor . Onları biraz anlıyorum fakat onlarla konuşamamak beni çok üzüyor. Lisans mezunuyum. İşimde var fakt İngilizcenin olmaması beni çok eksik hale getiriyor.
  İngilizce kursununa gidip de hem zaman hemen maddi olarak kaybetmek istemiyrum. Kursa giden tüm tanıdıklarımda rahat konuşamıyor.
  Sizin yönteminiz grçekten benii geliştirir mi ? İşyerindeki arkadaşlarımla rahatlıkla konuşabilir miyim .? Çok ama çok istiyorum. Benim onlardan hiçbir eksiğim yok. Kimse üstün değildir. Yorumunuzu merakla bekliyorum.
  İyi çalışmalar dilerim.Çok teşekkürler.

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Ayşegül, İngilizceyi bir ders olarak görmeyip bir hobi olarak görüp, severek ona zaman ayırırsanız çok daha etkili ve kolay öğrenebilirsiniz. Gerçekten de bir çok sektörde İngilizce bilmek artık şart oldu. Böyle bir istek ve motivasyona sahip olduğunuza göre bunu mutlaka değerlendirip, bir an önce İngilizce öğrenmeye başlamanızı öneririm.
   Sorunuzun cevabına gelecek olursak, bizim Rahat İngilizce sistemindeki mini hikaye derslerimizde, çok güçlü yöntemler kullanıyoruz. Bunlardan en önemlileri; dinleyerek öğrenmek, tekrarlı öğrenmek ve soru-cevap tekniği ile pratik yapmaktır. Bu yöntemler maalesef, okullarda ve çoğu özel kurslarda ihmal ediliyor. Oysa ki, ders kitapları okuyarak İngilizce konuşamazsınız. İngilizceyi mutlaka uygulamalı olarak öğrenmelisiniz. Bizim de derslerimizde hedeflediğimiz tam da budur.

   Yanıtla
 8. caner

  Merhaba fatih bey ben ingilizceye sıfırdan başlıcam setinizi almaya düşünüyorum ancak ben sizin setinizle anladığım kadarıyla ingilizceye giriş yapmış olucam fakat ileri derecede öğrenmek istiyorum bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Caner bey, bizim Rahat İngilizce eğitim setimizle çok iyi bir başlangıç yapıp ortalama iki buçuk, üç ayda orta seviye İngilizce bilgi seviyesine ulaşmış olacaksınız. Aslında İngilizce eğitim süreci içerisinde en zor bölümü atlatmış olacaksınız. Gelmiş olacağınız bu seviyede temel düzeydeki İngilizce konuşmaları anlayabilecek ve günlük düzeyde kendinizi ifade edebilecek kadar konuşabileceksiniz. Bu seviyeye “independent learners” adı da verilmektedir. Yani sadece interneti kullanarak bile kendi kendinize İngilizce öğrenmeye ve gelişmede devam edebileceksiniz. Ayrıca bu seviyeden sonra İngilizcenizi geliştirmek için tavsiye edebileceğim daha ileri düzey İngilizce setleri de var. Bu konuda ayrıntılı bilgileri mail adresinize göndereceğim.

   Yanıtla
 9. mazlum

  sorulara yüksek sesle cevap verin demişiniz. ama soruların cevabını bilmiyorum nasıl cevap vercez bari cevaplarıda yazsaydınız

  Yanıtla
  • Fatih

   Mini hikaye derslerimizi dikkatle dinlerseniz soruları sorduktan bir süre sonra doğru cevabı söylüyoruz zaten. Ayrıca her hersin pdf formatında yazılı dokümanları vardır. Buradan tüm soru ve cevapları okuyarak da takip edebilirsiniz. Sorulara yüksek sesle cevaplar verin derken, biz doğru cevabı söylemeden önce siz söyleyin demek istiyoruz.

   Yanıtla
 10. Natiq Eliyev

  Ingilizceden son bir ayda 120 tane kelime ogrenmisim.Ingilizce gordugum cumlelerin anlamini bazen iyi biliyorum,ama sesli konusmalarin en kolayini bile anlamiyorum.Bunun nedeni ne olabilir?

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba, bir çok İngilizce kelimenin anlamını bilmenize rağmen, günlük konuşmalar içerisinde kelimeleri anlamamanızın sebebi dinleyerek öğrenmemektir. Biz bu yüzden her fırsatta İngilizcenin dinleyerek öğrenilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çünkü önemli olan İngilizce grameri ve kelimelerin anlamlarını sınavlarda karşımıza çıktığı zaman bilmek değil, onları doğru ve otomatik olarak kullanabilmektir. Bunun da yolu dinleyerek öğrenmek ve tekrarlı öğrenmektir.

   Yanıtla
 11. Natiq Eliyev

  Sorumu cevapladiginiz icin,sagolun.

  Yanıtla
 12. nilgun

  merhabalar fatih bey,
  benim sorum şu olacaktır. sizin dersleri çalışıyorum. Hem de 3-4 gün boyunca.. Lakın elimdeki yazılı dokumana bakmadan anlayamıyorum. Kagıda baktığımda ,dinlediğimde evet anlıyorum. Bakmadan dinlediğimde zorlanıyorum. Sizce ne yapmam gerek.. Bu şekilde çalışmam doğrumu acaba??

  Yanıtla
  • Fatih

   Nilgün Hanım Merhaba, başlangıç döneminde yazılı dokümanlara bakmadan dinlediğiniz İngilizcenin tamamını anlamamanız normaldir. Bunun sebebi İngilizceye daha yeni aşinalık kazanmaya başlamanızdır. Zaman sonra artık yazılı dokömanlara bakmadan duyduklarınızı anlayabilir duruma geleceksiniz. Size önerim. her bölümü 4-4 gün boyunca çalışın ve bir sonraki bölüme geçin. Bu şekilde devam ederek 10 bölüm bitirince tekrar geri dönüp eski bölümleri bir iki gün daha dinleyin. Bu sefer ilk gün yazılı dokümanlara bakarak dinleyin ve ikinci gün sadece dinleyin.

   Yanıtla
 13. nilgun

  Bu şekılde çalıp bir sonraki derse geçmem sıkıntı yaratır mı?? Yada Bir sonraki derse gecmeyı ertelemeli miyim??

  Yanıtla
  • Fatih

   Sıkıntı olmaz Nilgün Hanım, size nasıl kolay geliyorsa öyle çalışın. Eğer sıkılırsanız aynı bölümü 4-5 gün değil de 2-3 gün tekrarlayıp geçebilirsiniz. Ancak bir süre sonra eski bölümlere dönüp sadece mini hikaye dersini tekrarlı olarak dinleyip sorulara cevap vermeniz çok faydalı olur.

   Yanıtla
   • Busra

    Ya keske kargoyla gonderilen bir urun olsaydi.fiyatida az olmadigi icin insan eline alicak bir urun bekliyo.bir de indirip acamam falan diye korkuyorum .

    Yanıtla
    • Fatih

     Merhaba Büşra, aşağıdaki linklerden bir bölüm dersi ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip deneyebilirsiniz. Böylece dijital derslerimizin, fiziksel ürünlere göre çok daha kullanışlı ve faydalı olduğunu görmüş olursunuz.

     Ders çalışma rehberi indir!
     Birinci bölüm dersleri indir!

     iyi çalışmalar,
     Fatih

     Yanıtla
 14. halil

  İngilizce seviyem b1-b2 düzeyinde ama rahat konuşamıyorum sizce bu set uygunmudur veya başka ileri seyive setlerimi öneriyorsunuz cevabınızı bekliyorum.

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Halil, Bizim Rahat İngilizce derslerimiz başlangıç ve orta seviye arasındaki konuları kapsıyor. Yani siz bu setteki gramer konularını muhtemelen biliyor olmalısınız. Ancak setimizin içinde bulunan mini hikaye derslerinde uyguladığımız tekrarlı soru cevap yöntemiyle bilgilerinizi pekiştirebilir ve sorduğumuz kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek pratik ihtiyacınızı karşılayabilir ve İngilizce konuşma becerinizi geliştirebilirsiniz. Set içindeki 6. bölüm derslerini ücretsiz indirip denemenizi öneriyoruz.

   Eğer seviye olarak çok hafif kalıyorsa sizin için Effortless English sisteminin son sürümü olan Power English setini kullanmak daha etkili olacaktır.

   Yanıtla
 15. halil

  benim ingilizce seviyem b1-b2 fakat rahat konuşamıyorum bu set uygunmudur veya daha ileri seviye setler mi önerirsiniz cevabınızı bekliyorum

  Yanıtla
 16. Talha

  Bu eğitim setini tarif ettiğiniz şekilde bitirdiğimde internette ingilizce forumlarda ki mesleki makaleler ve yorumları veya teknik dökümanları anlayabilir miyim?

  Yanıtla
  • Fatih

   Rahat İngilizce eğitim seti, başlangıç ve orta seviye arası için hazırlanmıştır. Bu seti bitirdiğinizde çok sağlam bir orta seviyeye gelmiş olacaksınız. Günlük İngilizce konuşmaları anlayabilecek ve temel düzeyde kendinizi ifade edecek kadar konuşabileceksiniz.

   Sadece bu setle çalışarak, mesleki makaleler ve yorumları anlayamazsınız. Bunun için kendi mesleğinizle ilgili bol bol okuma ve dinleme çalışması yapmanızı öneriyoruz. Sadece bu set değil, piyasadaki hiçbir temel İngilizce seti size mesleki kelimeleri ve teknik ifadeleri öğretme kaygısı taşımaz. Özetleyecek olursak, mesleki makaleler ve yorumları anlayabilmek için sizin ekstradan çaba göstermeniz gerekir.

   Yanıtla
 17. Cihat

  Merhabalar ben 9. sınıfa gidiyorum ve ingilizceyi daha iyi bir şekilde öğrenmek istiyorum ancak ingilizcem idare eder durumda bu eğitim setini bende kullana bilirmiyim yoksa ilerleyen yaşlardamı kullanmalıyım ?

  Yanıtla
  • Fatih

   Merhaba Cihat, bizim setimizdeki mini hikaye dersleriyle İngilizceyi dinleyerek ve tekrarlı soru-cevap metoduyla pratik yaparak öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz konuları da bu derslerimizle pekiştirip, bildiklerinizi otomatik olarak kullanabilecek seviyeye getirebilirsiniz.

   Yanıtla
 18. ibrahim

  Merhabalar yaşım 27 bu zamana kadar ingilizceden hep kaçtım ama artık pes ettim.İngilizce hiç bilmiyorum ama hevesim isteğim mevcut acaba setinizin bananasıl bir faydası olur ?

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Merhaba İbrahim, öncelikle yaşınız İngilizce öğrenmeniz için hiç bir engel teşkil etmez. Bizim setimizi kullanarak İngilizce öğrenen 50 yaş üzeri insanlar var. Rahat İngilizce setimiz, başlangıç ve orta seviye arasına hitap etmektedir. Yani sıfırdan başlamak için uygundur.

   Setimizdeki gramer derslerinde, temel İngilizce bilgileri bol örneklerle açıklıyoruz. Mini hikaye derslerimizde ise bu öğrendiğimiz konuları pekiştiriyoruz. Extra dersimizde, mini hikaye dersimizdeki cümlelerin Türkçe anlamlarını öğreniyoruz. En önemli dersimiz olan mini hikaye derslerinde tekrarlı soru cevap tekniğini kullanarak İngilizce anlama ve konuşma becerinizi çok hızlı geliştirebilirsiniz. Başarılar dileriz.

   Yanıtla
 19. Osman

  Merhaba.
  Ben orta derece ingilizce biliyorum açıklamalarınızda eğitim setinizden orta seviye olacak kadar faydalanabiliyoruz acaba benim gibi orta seviyede olan kişiler için orta seviye üzerine çıkarabilecek bir eğitiminiz yok mu? Bilgi verebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler…

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Osman bey merhaba, orta seviye için sitemizde daha önce tanıttığımız Learn Real English İngilizce setini ve Effortless English sisteminin son sürümü Power English setini öneriyoruz.

   Bu setlerin en büyük özelliği, bizim de Rahat İngilizce setinde kullandığımız mini hikaye soru cevap yöntemini kullanmalarıdır. Bu mini hikaye derslerinde kullanılan tekrarlı soru cevap metodu ile İngilizce anlama ve konuşma becerinizi çok sağlam ve hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

   Yanıtla
 20. Tuğba

  Merhaba,
  7 yaşında oğlum bu yıl ilk kez okulda İngilizce dersi görmeye başlayacak. Bu set onun için uygun olur mu? Okuldaki derse de katkı sağlayacak şekilde oğlumun evde eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmesini istiyorum. Bizim durumumuza uygun mudur setiniz?

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Tuğba Hanım merhaba, setimiz çocuklar için de faydalıdır. Ancak yetişkinlerle çocukların seti kullanmaları biraz farklı oluyor. Rahat İngilizce setimizin, çocuklar için nasıl kullanılacağını şu yazımızda ayrıntılı olarak açıkladık: https://www.rahatingilizce.com/cocuklariniza-3-ayda-nasil-ingilizce-ogretebilirsiniz

   Kısaca ifade etmek gerekirse, çocuklarımıza derslerimizi verip al buları çalış yavrum demiyoruz. Onunla birlikte bir oyun atmosferinde derslerimizi birlikte dinliyoruz. Önce her bölümün Extra bir kaç kere dersini dinliyoruz. Sonra mini hikaye dersini dinleyip her cümleden sonra onun Türkçe tercümesini çocuğumuza soruyoruz. Doğru cevaplar geldikçe puan veya ödül kazanıyoruz.

   Söz konusu yazımızı okuyun lütfen. Sormak istediğiniz bir şey olursa bize buradan ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 21. sibel

  merhaba,
  ingilizcem başlangıç seviyesinin biraz üzerinde effortleesengılısh VIP derslerini yeni aldım
  nasıl bir çalışma planı oluşturmam gerekiyor, günlük minimum ne kadar vakit ayırmalıyım
  ses kayıtlarını dinliyorum, pdf ten takip ediyorum ancak parçada anlatılanı anlamakta zorlanıyorum
  ingilizcemi 6 ay kadar zamanda iş ingilizcesi seviyesine taşımam gerekiyor
  ne gibi tavsiyeniz olur

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Sibel Hanım merhaba, başlangıç seviyesine yakınsanız Effortless English setleri size zor gelecektir. Bu yüzden öncelikle seviyenize daha uygun içeriklerle çalışmanızı öneriyoruz. 6 ay gibi bir sürede çok iyi bir seviyeye gelmek için günlük en az 3-4 saat İngilizceye zaman ayırmanız gerekir. Başlangıç seviyesini geliştirmek için bizim Rahat İngilizce setimizi kullanabilirsiniz. Bunun yanında bol bol İngilizce dinleme ve okuma çalışmaları yapın, seviyenize uygun youtube videoları izleyin.

   Yanıtla
 22. emrah

  merhaba, sisteminizi tam olarak anlayamadım. Okuma metinleri, dinleme kayıtları vs şeklinde mi ilerliyor. Keşke bir demo video yükleseydiniz.

  Yanıtla
 23. emrah

  Orta seviyeye geldikten sonra İngilizcemizi daha da ilerletebileceğimiz dersleriniz mevcut mu?

  Yanıtla
 24. Sibel

  Fatih bey merhaba,
  VIP eğitim setine başlamam için ingilizcemin hangi seviyede olması gerekir

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Sibel Hanım merhaba, VIP eğitim seti derken Effortless English sistemine ait olan programdan bahsediyorsunuz sanırım. Bu program için Upper Intermediate ve üzeri seviye olmalısınız.

   Yanıtla
 25. Mert

  Merhaba arkadaşlar.Ben bir çok şeyi anlamadım lütfen bana yardımcı olun.Ben effortless english ve learn real english kursunu satın aldım.Ama ben şöyle düşünerek aldım.Effortless english 1ci kurs onu bitirdikten sonra 2ci kurs learn real english kursuna başlarım.Ama anlamadım bunlar bir birinin ardı mı? Yoksa ikisi de ayrı kurs mu?
  Bir sorum da olacak.Effortless english kursunun nasıl çalışacağımı hala anlamış değilim.Biraz araştırdım.Diyor ki her seti en az 1 hafta çalışın.Ya kardeşim burada set nedir set ne demek anlamadım.İçinde audio lar var hangisini ilk önce başlamalıyım?
  Metin texti var onu mu ilk önce okumalıyım?
  Ya lütfen yardım edin.

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Merhaba Mert, A.J. Hoge isimli bir hoca tarafından çıkarılan Effortless English seti ile yine A.J. Hoge ve onun 2 arkadaşı tarafından çıkarılan Learn Real English setleri ayrı setlerdir. Bir birinin devamı değildir. En az bir hafta çalışın dediği, setlerin içerisinde bulunan bölümlerdir. Her bölümde bir kaç adet dinleme dersi bulunur, bunlardan en önemlisi mini story dersidir. Her bölüme ilk başlayınca dersleri dinlerken aynı zamanta textlerden okuyarak dersi takip edin. Bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını sözlükten çıkarıp dersi anlamaya çalışın.

   Yanıtla
 26. Şeyma

  Merhabalar,
  Youtube kanalindaki dinlediğim mini hikaye soru ve cevap metodunuz harika
  .Okadar cok devam videolarinizi aradim ki belki bulurum diye.Benimde orta seviye bir ingilizcem.var fakat anlayip konusmam pek iyi degil.Bu setinizi aldiğim da ben ileri seviye olarak öğrenebilmeyi çok isterim.Veya birseyler eklenebildi mi orta seviyeyle ilgili ornek hikaye soru gönderebilirmisiniz tespit edebilmem icin.Cok tesekkurler

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Şeyma Hanım merhaba, öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bizim Rahat İngilizce eğitim setindeki derslerimiz konu itibariyle başlangıç ve orta seviye arası olmakla birlikte; orta seviyede olan arkadaşlarımızın, dinleme ve mini hikaye soru cevap metoduyla konuşma pratiği yapması için de uygundur. Setimizi kullanmanız durumunda mutlaka size de katkısı olacaktır. Aslında biz bu derslerimizdeki Türkçe bölümleri çıkarıp tüm dünyadaki İngilizce öğrenen orta seviye insanlara pratik amaçlı olarak English Easy Practice ismi ile derslerimizi satıyoruz. Diğer sitemizde başka bir bölüm örnek dersimizi dinleyebilir ve indirebilirsiniz: englisheasypractice.com

   Yanıtla
 27. Yusuf

  Sadece hikayeleri satın almak istiyorum sadece bunun için paketiniz var mı ? yoksa ben mi bulamadım sitede ?

  Yanıtla
  • fatih erdem

   Yusuf Bey merhaba, sadece hikayeleri satın alabileceğiniz ayrı bir paketimiz yok maalesef. Zaten set içerisinde hikaye derslerinden başka gramer ve extra adını verdiğimi iki ders formatı daha var. Bu dersleri yeni başlayanlar için hazırladık. Orta ve ileri seviye arkadaşlara ise sadece mini hikaye derslerini kullanarak İngilizce pratik yapmalarını ve konuşma becerilerini geliştirmelerini tavsiye ediyoruz.

   Yanıtla

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir