Bu yazıda, Rahat İngilizce derslerimizde, konuları nasıl işlediğimizi daha yakından görebilmeniz için, Rahat İngilizce eğitim seti ikinci bölüm derslerimizi sizinle paylaşıyoruz. İngilizcede tekil çoğul konusu en temel konuların başında gelmektedir. Bu yüzden Rahat İngilizce eğitim seti ikinci bölümünde bu konuyu işliyoruz. Birinci bölüm derslerinin hepsini birden, bu yazının en altındaki bağlantıya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayacak olanlar için ayrıca; İngilizce zamirleri, işaret zamirleri ve sıfatlarını, sahiplik gibi temel İngilizce bilgileri öğrendiğimiz 4 bölümlük temel İngilizce derslerimiz mevcuttur. Rahat İngilizce setindeki toplam 20 bölümde hangi konuları işlediğimizi görmek için içindekiler dosyamızı inceleyebilirsiniz. Her bölümün içerisinde aşağıda örneklerini dinleyeceğiniz gibi şu dersleri bulacaksınız:

  • İngilizce kelime öğrenmek için Extra dersi
  • Gramer dersi İngilizce konu anlatımı
  • Konuşma pratiği için Mini Hikaye dersi

Örnek derslerimizi dinlemeye başlamadan önce, ders çalışma rehberimizi mutlaka okumanızı öneriyorum. Derslerimizi nasıl kullanmanız gerektiğini ayrıntılı olarak adım adım açıkladığım bu rehberi, bir nevi kullanma klavuzu olarak düşünebilirsiniz. Bunu, Rahat İngilizce eğitim setinden en yüksek faydayı sağlamanız için hazırladım. Şimdi birinci bölüm derslerimizi inceleyelim.

İngilizce Konu Anlatımı Gramer Dersi

Gramer dersimizi dinlerken; verdiğimiz bilgileri, formülleri ezberlemeye çalışmayın. Cümlelerin bütün olarak ifade ettikleri anlama odaklanın. Bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını sözlük yardımıyla öğrenin. Mümkünse verdiğimiz örnek cümleleri, kendi bildiğiniz kelimelerle çoğaltabilirsiniz. Şimdi aşağıdaki play tuşuna basıp gramer dersimizi dinleyebilirsiniz.

 

Gramer dersinin metin dosyasını okumak için tıklayın

Mini Hikaye Dinle ve Cevapla Dersi ile İngilizce Konuşma Pratiği Yap

Rahat İngilizce sisteminin en önemli dersi mini hikaye soru cevap dersleridir. Bu ders, bizim sistemimizi klasik yöntemlerden ayıran ve İngilizce dinleme, anlama ve konuşma becerinizi geliştiren çok güçlü bir derstir. Bu derste, gramer dersinde öğrendiğimiz bilgileri sistematik ve tekrarlı olarak pekiştirmiş oluruz. Önemli olan İngilizce gramer kurallarının isimlerini ve formüllerini bilmek değil, onları otomatik ve akıcı olarak kullanabilmek, yani konuşabilmektir.

İşte mini hikaye derslerimizdeki soru cevap tekniğiyle, İngilizce cümle yapılarını; olumlu cümle, olumsuz cümle, soru cümlesi, kısa ve uzun cevap kalıplarıyla defalarda dinler ve söylersiniz. Böylece klasik İngilizce eğitiminin en büyük eksiği olan uygulama ve pratik imkanını mini hikaye derslerimizde bulabilirsiniz.

İngilizce kelime öğrenmek için yine mini hikaye soru cevap tekniğinin gücünü kullanıyoruz. Soru cevap yöntemiyle İngilizce kelimeleri, eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimelerle tekrarlı olarak dinleyerek öğrenirsiniz. Önemli olan İngilizce kelimelerin anlamlarını sınavlarda karşımıza çıktığı zaman bilmek değil, onları duyduğumuz zaman hiç düşünmeden (kafamızda tercüme etmeden) anlayabilmek ve İngilizce konuşurken otomatik olarak kullanabilmektir. Rahat İngilizce mini hikaye derslerinde, kelimeleri özümseyerek öğrenirsiniz. Şimdi aşağıdaki mini hikaye örnek dersimizi dinleyelim.

 

Mini hikaye dersinin metin dosyasının okumak için tıklayın

Extra Dersleri İle İngilizce Kelimeler Öğren

Extra derslerinde, mini hikaye soru cevap bölümünde dinlediğiniz cümleleri bir kez daha dinlersiniz. Bu sefer her cümleden sonra o cümlenin Türkçe anlamını söyleriz. Böylece, yeni İngilizce kelimeleri cümle içerisindeki anlam bütünlüğü ile birlikte öğrenmiş olursunuz. İngilizce kelimeleri tek tek öğrenmektense, phrase dediğimiz kelime gruplarıyla öğrenmek çok daha hızlı ve kalıcı bir öğrenme şeklidir. Bu konuda yapılmış bir çok araştırma vardır. Şimdi aşağıdaki birinci bölüm Extra dersimizi dinleyelim.

 

Extra dersinin metin dosyasını okumak için tıklayın

Rahat İngilizce 2. Bölüm Dersleri (mp3+pdf) full İndir

Burada dinlediğiniz birinci bölüm gramer, mini hikaye ve extra (mp3 dinleme & pdf okuma) derslerimizi, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bilgisayarınıza indirip, en az 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinlemenizi istiyorum. Dersleri bilgisayardan, tablete ya da telefona yükleyerek, mp3 player ile evde, iş yerinde, otobüste, arabada veya istediğiniz her yerde ve istediğiniz zaman dinleyerek İngilizce öğrenebilirsiniz.

bedava-ingilizce-dersleri-indir

Rahat İngilizce Eğitim Seti 2. Bölüm Dersleri İndir!

Ders Çalışma Rehberi İndir!

3-4 Kat Daha Hızlı Öğrenmek İçin Rahat İngilizce Nasıl Çalışılır

Yukarıdaki videomuzu sonuna kadar izleyin lütfen. Derslerimizi bu videoda anlattığımız gibi çalışırsanız, klasik yöntemlere göre en az 3-4 kat daha hızlı İngilizce öğrenecek ve öğrendiğiniz bilgileri kullanabileceksiniz. Yani akıcı İngilizce konuşma refleksi kazanacaksınız.

İngilizce eğitim videolarımızın tamamını izlemek için burayı tıklayın!

Bu derslerimizle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar, sizin yorumlarınız ve düşünceleriniz benim için çok önemli. Lütfen aşağıdaki yorum bölümüne Rahat İngilizce derslerimizle ilgili düşüncelerinizi yazarak konumuza katkıda bulunun. Özellikle örnek dersleri indirip deneyen arkadaşlarımız yorumlarını bizimle paylaşırsa çok sevinirim. Dersleri en az 4-5 gün boyunca tekrarlı bir şekilde dinlemenizi rica ediyorum. Mini hikaye soru cevap derslerini daha fazla dinleyin ve sorulara yüksek sesle cevaplar verin. Bu yöntemle çalışarak hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sitemizi facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bana destek olduğunuz için teşekkür ederim. Hepinize İngilizce eğitiminizde başarılar dilerim. Saygılarımla, Fatih Erdem.

Kolay İngilizce Öğrenme Dersleri ve Önerilerim:

Tags: gramer, ingilizce dersleri, ingilizce eğitim seti indir, ingilizce gramer öğren, ingilizce kelime öğrenmek, ingilizce mp3 indir, ingilizce seti, rahat ingilizce
Paylaşmak Güzeldir :)