Effortless English nedir diye sorarsanız, Amerikalı bir eğitimci (eski gazeteci) olan A.J. Hoge tarafından geliştirilmiş bir sistem ve bu sistemle hazırlanmış İngilizce setleridir. Effortless English, bizim de Rahat İngilizce derslerini hazırlarken kullandığımız (TPRS) dinleme ağırlıklı bir eğitim metodunu ve soru cevap hikayelerini kullanarak pratik İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeyi amaçlar.

Hemen belirtmek gerekir ki Effortless English seti, anlatım dili tamamen İngilizce olup Türkçe destekli olmadığından yeni başlayanlar için uygun değildir. Bu dersler, “okuduğum ve dinlediğim günlük İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum” diyenlere yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Yani bu set, orta seviye dediğimiz upper-intermediate (B2) ve üzerinde İngilizce bilgisine sahip olup, akıcı İngilizce konuşmak isteyenler için çok faydalı derslerden oluşur.

Bize sıkça sorulan sorulardan biri de Rahat İngilizce eğitim setinden sonra daha ileri seviyeler için setiniz var mı sorusudur. Biz de cevap olarak diyoruz ki, evet daha ileri seviyeler için bir eğitim seti projemiz var ancak, hazırlanıp piyasaya çıkması biraz süreç alacak. İsterseniz Effortless English seti ile çalışabilirsiniz şeklindeki cevabımızla arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ayrıca bizim başlangıç ve orta seviye arası için hazırladığımız Rahat İngilizce setini bitirenlere de Effortless English seti ile devam etmelerini öneriyoruz.

effortless-english-setiSistemin kurucusu olan A.J. Hoge tarafından ilk çıkarılan dersler, Original Effortless English başlığı altında bir set olarak satılmaktadır. Bu setin içinde 40’ın üzerinde bölüm bulunmaktadır. Her bölümde; audio, vocabulary, mini story isimlerinde mp3 formatında dinleme dersleri vardır.

Bazı bölümlerde Point of View isimli (aynı hikayenin farklı zamanlara uyarlanılarak anlatıldığı) dersler de vardır. Effortless English sisteminin en önemli dersi mini story dinle ve cevapla dersleridir.

Effortless English seti ile İngilizce dinleyerek ve soru-cevap metodunu kullanarak yani pratik yaparak İngilizce konuşabilirsiniz. Özellikle bu setin son sürümü olan Power English setini kendini geliştirmek ve İngilizce konuşmak isteyen herkese tavsiye ediyoruz.

Power English hakkında ayrıntılı bilgileri birazdan paylaşacağız. Ama şimdi aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayarak set içerisinden bir bölüm dersi ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip mp3 ve pdf formatındaki dersleri denemeye başlayabilirsiniz. İndireceğiniz bu bölümü en az 3-4 gün boyunca tekrarlı olarak dinlemek ve mini story dersindeki sorulara cevaplar vermeye çalışmak çok önemlidir.

Online İngilizce Kursu

Son zamanlarda dolar kurundaki aşırı yükselişler nedeniyle Effortless English seti satın almak Türkiye’deki arkadaşlar için oldukça zor bir hale geldi. Tam bu noktada, acaba Effortless English seti satın almak mantıklı mı, yoksa iyi bir online İngilizce kursu bulup yabancı öğretmenlerle yüz yüze konuşarak öğreniyorum demek mi mantıklı?

Teknoloji ve internet kullanımın giderek yaygınlaşması ile online İngilizce kursu sağlayan kurumlar oldukça çoğaldı. Fiyat performans olarak da bir çoğunun gerçekten başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

Benim önerim öncelikle başlangıç seviyesindeki arkadaşlar için Rahat İngilizce eğitim setimiz ile sağlam bir temel oluşturmalarıdır. Bizim derslerimizle birlikte bir de başarılı bir İngilizce öğrenme uygulaması kullanmanızı önerebilirim. Ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz Mondly uygulmasını incelemek için burayı tıklayın!

Online İngilizce KursuOnline İngilizce kursu için önerebileceğim program ise Lingoda (tıkla-incele). Hiç para vermeden önce 3 adet grup dersine ücretsiz olarak katılarak programı deneyebiliyorsunuz. İsterseniz birebir ders alarak da, alanında uzman yabancı öğretmenlerle konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

Orta ve ileri seviye arkadaşlarımıza öncelikle önerim online İngilizce kursu ile devam etmeleri ve eğer bütçeleri müsait ise Effortless English seti ile de ekstra dinleme ve konuşma pratiği yapmaları olacaktır.

Lingoda programının ayrıntılarını incelemek ve ücretsiz derslerinizi almak için burayı tıklayın!

Effortless English İndir

Effortless English indirmek için aşağıdaki linke sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet komutunu kullanabilirsiniz.

pdf-mp3-ingilizce-dersleri-indir

Effortless English derslerini indirmek için tıklayın!

Power English Seti İle Kendini Geliştir, Pratik Yap, İngilizce Konuş!

Effortless English sisteminin son sürümü olarak da düşünebileceğimiz Power English seti, İngilizce konuşmayı geliştirme alanında piyasadaki en iyi İngilizce eğitim setidir. Bu dersleri hazırlayıp seslendirmesini de kendisi yapmış olan A.J. Hoge, kişisel gelişim konularında oldukça aktif bir insandır. Bu anlamda pek çok seminere katılmış, çokça kitap okumuş ve ciddi bir birikime sahip olmuştur.

A.J. Hoge Power English setindeki dersleri hazırlarken; kişisel gelişim, liderlik ve motivasyon konularından faydalanmıştır. Set içindeki her bölümde bulunan “main audio” isimli dersin konusunu A.J’in okuduğu liderlik ve motivasyon temalı kitaplardan bir pasaj oluşturur. Böylece, pratik yaparak İngilizce konuşma becerinizi geliştirirken, bir yandan da size ilham verecek ve hayatınızda çok işinize yarayacak harika bilgiler edinmiş oluyorsunuz.

Yukarıda paylaştığımız ücretsiz bir bölümü indirip, main audio dersinin konusuna bu gözle bakmanızı rica ediyoruz. Diğer bölümlerde de bu tarz faydalı ve ilham verici bilgileri öğreneceksiniz. Tabi, başta söylediğimiz gibi dersin konusunu anlayacak seviyede İngilizce temel bilgilere sahip olmanız gerekiyor.

Seviye konusunda da, Effortless English ve Power English setlerinin size uygun olup olmadığını anlamak için şöyle bir test yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyip, dinlediklerinizi yüzde 80-90 oranında anlayabiliyorsanız bu dersleri kullanıp faydalanabilirsiniz demektir. Hem de bu videoda Power English setiyle ilgili ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Videonun altında, video içeriğinin bir tercümesini paylaşacağım. Ama siz bu tercümeyi okumadan önce videoyu birkaç kere izleyip ne kadar anladığınızı ölçmeye çalışın.

Merhaba ben A.J. Hoge. İngilizce konuşmayı denediğinizde hiç kendinizi sıkılgan hissettiniz mi? Gergin veya utangaç hissettiniz mi? Yıllarca İngilizce öğrendiniz halde hala iyi İngilizce konuşamıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Bu çok yaygın bir problemdir. Çünkü okulda eski, geleneksel yöntemlerle öğrendiniz. Siz, tıpkı Amerikalılar gibi İngilizce konuşmak istiyorsunuz. Hızlı ve otomatik olarak akıcı İngilizce konuşmak istiyorsunuz. Her İngilizce konuştuğunuzda kendinizi rahat ve güvenli hissetmek istiyorsunuz.

Power English kursu, sizin bir Amerikalı gibi İngilizce konuşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Power English setinde, altı aylık sesli ve videolu dersler bulacaksınız. Her bölümde bir main audio dersi vardır. Bu dersler size, başarıya daha çabuk ulaşma ve hızlı öğrenme teknikleriyle ilgili motivasyon ve liderlik becerileri öğretecek. Main audio derslerimizde İngilizceyi gözlerinizle değil, kulaklarınızla öğreneceksiniz.

Her bölümde bir adet vocabulary (İngilizce kelimeler) dersi vardır. Yine bu da bir sesli derstir. Bizim derslerimizle İngilizceyi daima kulaklarınızla öğrenir, her dersle İngilizce dinleme ve anlama becerinizi ilerletirsiniz. Çok iyi dinleme, sonunda çok iyi İngilizce konuşmaya dönüşecektir.

Set içindeki her bölümde mini hikaye dersleri bulacaksınız. Bunlar, kurs içindeki en önemli derslerimizdir. Eğlenceli ve enerjik hikayeler dinleyerek İngilizce grameri kullanmayı, İngilizce kelimeleri öğrenir, İngilizce anlamayı ve konuşmayı çok hızlı geliştirirsiniz.

Bu kursta, point of view, gramer hikaye dersleri bulacaksınız. Bu dersler, size gramer kurallarını kullanmadan İngilizce grameri öğretir. Artık gramer kuralları çalışmak, ders kitapları okumak yok. İngilizce grameri doğal olarak öğreneceksiniz. Tıpkı bir Amerikalı çocuğun öğrendiği gibi.

Bonus olarak, her bir ders için yazılı dokümanları bulacaksınız. Böylece her dersin yazılı dokümanını okuyabilecek ve dinlediğiniz her şeyi anlayabileceksiniz. Ayrıca bonus olarak action vocabulary video derslerine sahip olacaksınız. Bu videolar, İngilizce kelimeleri öğrenip ezberlemenin eğlenceli, çabuk, çok etkili ve yeni bir yoludur. Bu derslerle, öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri asla unutmayacaksınız.

Nihayet, ekstra bir bonus olarak Power English kursuna katıldığınızda, aynı zamanda online topluluğumuza da katılmış olursunuz. İngilizce öğrenen, pozitif ve eğlenceli insanlardan oluşan uluslar arası bir grupta arkadaşlar edinebileceksiniz. Power English kursumuza şimdi katılın, güçlü bir şekilde İngilizce konuşmayı öğrenin.

Effortless English Seti Fiyatı

Öncelikle, Effortless English ve Power English setleri sadece internet üzerinden ve kendi resmi sitelerinden satılmaktadır. Ödeme işleminden sonra mail adresinize gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile üye sayfasından giriş yaparak derslerin listesini görüp, linklere tıklayarak tüm dersleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Fiyat konusunda son zamanlarda bir belirsizlik hakim. Daha doğrusu çeşitli fiyatları birkaç ay boyunca test ediyorlar. Şimdi Effortless English sitesine gittiğinizde Power English seti fiyatını 6×49 usd olarak görebilirsiniz. Yani altı taksitle 49 dolar, toplamda 294 dolar.

Ancak eski ve ilk fiyatı olan 97 usd fiyatı için kullanılan ödeme sayfasının linki halen çalışıyor. Bu indirimli ödeme linkini siteye yeni giren ziyaretçiler göremiyor. Ama bu indirimli linkten dersleri halen satın alıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eğer Power English setini satın almayı düşünüyorsanız, acele edip aşağıdaki indirimli ödeme linkinden dersleri satın almanızı öneriyoruz. Effortless English seti hakkında her türlü soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı en kısa süre cevaplamaya çalışacağız.

Online İngilizce kursu ücretsiz derslerinizi almak için burayı tıklayın!

Tags: effortless english, effortless english indir, ingilizce dersleri, ingilizce konuş, ingilizce konuşma pratiği, ingilizce pratik yap, ingilizce setleri, power english
Paylaşmak Güzeldir :)