Ders kitaplarından İngilizce öğrenmeye çalışmanın doğal bir sonucu, İngilizce bilmek ama onu kullanamamaktır. Sınavlarda karşınıza çıkan İngilizce kelimeler ve cümleleri belki anlayabilirsiniz. Ancak duyduğunu anlama ve kafada tercüme yapmadan İngilizce konuşma konusunda aynı başarıyı gösteremezsiniz.

Etkili İngilizce öğrenme konusunda bizim önerimiz, beynimizin sevdiği dil öğrenme metodu olan dinleyerek ve konuşarak öğrenmektir. Bunun için rast gele içerikler dinlemek yerine sistematik olarak konuşma becerilerini geliştirmek üzere hazırlanmış içerikleri dinlemek en hızlı sonuçları almamızı sağlayacaktır.

Aşağıdaki videomuzda en iyi İngilizce öğrenme yöntemi olan mini hikaye soru cevap dersleriyle nasıl hızlı ve etkili sonuçlar alacağınızı göstermek istiyoruz. İzlediğiniz videonun Youtube sayfasındaki açıklama bölümündeki linkte tıklayıp Temel bilgiler birinci bölüm derslerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu arada Rahat İngilizce Youtube Kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Mini Hikaye Dersleri ile İngilizce Öğrenme

Bu videoda sizinle İngilizce pratik yapacağız. İngilizce gramer konularını veya kelimelerin anlamını bilmek yeterli değildir. Önemli olan bildiklerimizi otomatik olarak anlamak ve konuşabilmektir.

Mesela İngilizce öğrenme sürecinin ilk konularından olan İngilizce zamirler konusunu biliyor olabilirsiniz. Ama konuşurken onları akıcı bir şekilde kullanamıyorsanız yeterince pratik yapmadınız demektir.

Şimdi özel bir teknik kullanarak zamirlerle ilgili İngilizce dinleme ve konuşma pratiği yapacağız. Videoyu bitirdiğinizde, İngilizce zamirleri nasıl otomatik olarak anlayıp kullanabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

İngilizcede pratik deyince genel olarak; Dinleme, yani duyduğunu anlama ve konuşma becerilerini geliştirmeyi kastediyoruz. İşte bu becerilerimizi geliştirip otomatikleştirmek için mini hikaye soru cevap yöntemini kullanacağız.

Soru cevap pratik çalışmasında tam olarak şunu yapacağız:

  1. Önce bazı İngilizce cümleler dinleyeceksiniz.
  2. Sonra bu cümlelerle ilgili basit sorular gelmeye başlayacak.
  3. Hemen ardından doğru cevapları göreceksiniz…

Yapmanız gereken, cevaplar açılmadan önce bu soruların cevabını yüksek sesle söylemeye çalışmak…

İlk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız sadece dinleyin. Bu çalışmayı tekrarlı olarak yapacağız. Ve daha sonraki dinlemelerde cevapları yüksek sesle hemen söylemeye çalışın.

Mini hikaye İngilizce konuşma pratiği çalışmasında dinleyeceğiniz cümleleri anlamıyorsanız, videonun sonunda bu konunun gramer ve ekstra derslerini paylaşacağım. Bu derslerle, pratik çalışmamızda dinlediğiniz her şeyin anlamını ve gramer konusunu çok kolay öğreneceksiniz.

Evet arkadaşlar mini hikaye soru cevap pratik dersimizi tamamladık. Umarım hoşunuza gitmiştir. Bu çalışmadaki amacımız, dersin gramer konusu olan İngilizce zamirleri otomatik olarak kullanabilmek, anlayıp konuşabilmek. Bunu yapabilmenin tek yolu da bol tekrar yapmaktan geçiyor.

Bu Derslerle Nasıl Tekrar Yapılır?

Şimdi videonun youtube sayfasında bulunan açıklama bölümündeki linke tıklayıp bu dersin tüm çalışma dosyalarını bilgisayarınıza indirin.

İndireceğiniz dosyaların içinde;

  • 1 adet gramer konu anlatımı
  • 1 adet extra dersi ve
  • 1 adet mini hikaye dersi bulunuyor.

İngilizce öğrenme ve akıcı konuşmaDersler mp3 formatında dinleme dosyalarından oluşuyor. Ayrıca her dinleme dersinin bir de pdf formatında yazılı dokümanı var. Biraz önce pratik çalışmamızda dinlediğiniz cümleleri anlamadıysanız, öncelikle extra dersini birkaç kere dinleyin.  Böylece dinlediğiniz her şeyi sözlük bile kullanmaya gerek kalmadan anlayabileceksiniz.

İndirdiğiniz dersleri en az bir hafta boyunca her gün, tekrarlı olarak dinleyin. Özellikle mini hikaye İngilizce pratik dersini daha çok dinleyin. Sorulara yüksek sesle, gittikçe daha hızlı ve güvenli bir şekilde cevaplarınızı söyleyin. Bu tekniği tekrarlı olarak kullanmaya devam ettikçe, İngilizce konuşma refleksi kazanmaya başlayacaksınız…

Gramer çalışarak mı, dinleyerek mi İngilizce öğrenmeliyiz?

Bu arada arkadaşlar sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Size göre gramer çalışarak mı daha kolay İngilizce öğrenebiliriz, yoksa dinleyerek mi?

Cevabınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız sevinirim. Video izlediğiniz için teşekkür ederim, diğer video derslerinde görüşmek üzere, hoşça kalın…

Youtube Videoları İle İngilizce Öğrenme

Arkadaşlar İngilizce öğrenmek istiyorum diyen herkese Youtube videolarını kullanmalarını öneriyoruz. Bildiğiniz gibi Youtube, dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Bu nedenle internetten İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birisidir.

İngilizce konuşma ve anlama becerilerini geliştirebileceğiniz binlerce kaliteli video derslerini Youtube sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca Rahat İngilizce Youtube kanalımıza da abone olup videolarımızı paylaşırsanız seviniriz. Rahat İngilizce Youtube kanalımızda; İngilizce konu anlatımları, pratik çalışmaları, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme teknikleri paylaşıyoruz. Yeni videolarımızdan anında haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın: https://www.youtube.com/c/Rahatingilizceseti

Paylaşmak Güzeldir: