Bir önceki yazımızda İngilizce kelimeler öğrenmenin en iyi yolu olarak kelimeleri cümle içerisinde öğrenme esasına dayanan Extra derslerimizden bahsetmiştik. Buna göre İngilizce kelime ezberleme değil, cümle içerisindeki anlama odaklanarak öğrenmenin 3-4 kat daha hızlı olduğunu ifade etmiştik. Bu yazımızda kelime öğrenme çalışmamızı, konu anlatım gramer dersimizi ve İngilizce konuşma pratiği çalışmamızı bir video içerisinde sizlerle birlikte paylaşmış olacağız.

Rahat İngilizce eğitim seti bünyesinde bulunan 20 bölüm içerisinde bu üç dersi mp3 dinleme dosyaları ve pdf okuma dokümanlarıyla birlikte bulabiliyorsunuz. Her bölümde bu dersleri tekrarlı olarak dinleyip soru cevap metoduyla İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorsunuz. Şimdi aşağıdaki videoda sırasıyla şu derslerimizi izleyeceksiniz:

  • Extra dersleri ile İngilizce kelime öğren
  • Gramer dersleri ile İngilizce konu anlatımı
  • Mini Hikaye dersleri ile dinle cevapla konuşma pratiği yap

İngilizce Kelimeler Öğren ve Konuş – İngilizce this that these those kullanımı

Youtube kanalımıza abone olmak ve İngilizce eğitim videolarımızı izlemek için tıklayın!

Bu videoda yeni başlayanlar için İngilizce konuşma pratiği yapacağız. Bu pratik çalışmasındaki amacımız, bilgilerimizi pekiştirmek ve daha başlangıç seviyesinden itibaren İngilizce anlama ve konuşma becerilerimizi geliştirmek. Videomuz üç bölümden oluşacak.

  • İlk bölümde, pratik çalışmamızda kullanacağımız cümlelerin anlamını İngilizce kelime ezberleme yapmadan cümle içinde grup olarak öğreneceğiz.
  • İkinci bölümde, temel İngilizce gramer konularından olan işaret zamirleri, basit cümle yapısı ve tekil çoğul konusunu kısaca anlatacağız.
  • Son olarak da soru cevap metoduyla İngilizce konuşma pratiği yapacağız. Yani birinci kısımda anlamını öğrendiğimiz kelime ve cümleleri kullanmayı öğreneceğiz.

Bize İngilizce konuşma refleksi kazandıran bu tür pratik çalışmalarını diğer video derslerimizde de yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Eğer videolarımızı ilk defa izliyorsanız, yeni videolarımızı takip etmek için kanalımıza abone olabilirsiniz. Yalnız videolarımız yayınlanınca size bildirim gelmesini istiyorsanız, orada küçük bir zil ikonu var o ikonu açmayı unutmayın. Yoksa abone olsanız bile Youtube bildirim göndermiyor. Evet arkadaşlar, hazırsanız hemen başlıyoruz…

Extra Dersleri ile 3-4 Kat Hızlı İngilizce Kelime Öğren

İngilizce kelimeler ve anlamlarını öğrendiğimiz Extra dersinde kelimeleri tek tek değil grup halinde öğreniyoruz. Bu şekilde grup olarak öğrenmek çok daha kolay ve hızlı öğrenmemizi sağlar. Şimdi pratik çalışmamızda kullanacağımız cümleleri önce İngilizce olarak dinleyeceksiniz hemen ardından Türkçe anlamlarını söyleyeceğim.

Arkadaşlar şimdi bu öğrendiğimiz cümlelerle ilgili birkaç gramer konusunu kısaca anlatacağım. Daha sonra İngilizce konuşma pratiği çalışmamıza başlayabiliriz.

Mini Hikaye İngilizce konuşma pratiği yapın

Bildiğiniz gibi konuşma pratiği yapmak için soru cevap yöntemini kullanıyoruz. Şimdi videonun başında Türkçe anlamlarını öğrendiğimiz cümleleri tekrar dinleyeceksiniz. Tabi bu sefer Türkçe anlamlarını söylemiyoruz. Burada yapmanız gereken, sorulan sorulara yüksek sesle cevaplarınızı söylemek. Eğer ilk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız, sadece dinleyin.

Bu pratik bölümünü tekrarlı olarak dinleyin ve bu sefer cevapları söylemeye çalışın. Böylece zamanla İngilizce konuşma refleksi kazanacaksınız. Arkadaşlar normalde bu konunun mini hikaye pratik bölümü daha uzun. Biz sadece bir kısmını burada birlikte yapmış olduk. Bu dersin tamamını mp3 dinleme dosyaları ve pdf yazılı dokümanlarıyla Rahat İngilizce eğitim setinde bulabilirsiniz.

Derslerimizden en yüksek faydayı sağlayıp etkili ve pratik İngilizce öğrenmek için Rahat İngilizce nasıl çalışılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İngilizce Kelime Ezberleme

Bizim derslerimizde İngilizce kelime ezberleme yoktur. Çünkü İngilizce kelimeler öğrenmenin en iyi yolu olan Extra dersleri ile kelimeleri cümle içindeki anlamıyla öğrenirsiniz. Bu videoda önce Extra İngilizce dersleri ile kelimelerin anlamlarını öğreniyoruz. Sonra konu anlatımı bölümünde İngilizce this that these those kullanımı hakkında bilgiler veriyoruz. Son olarak da öğrendiklerimizi otomatik olarak kullanabilmek için konuşma pratiği yapıyoruz.

ingilizce kelime ezberleme hızlı öğren

Bu videodaki konu anlatımı bölümünde geçen; İngilizce this that these those kullanımı hakkında bilginiz varsa, gramer bölümünü atlayıp direk olarak videonun sonundaki İngilizce pratik bölümüne geçebilirsiniz.

İngilizce pratik bölümünü tekrarlı olarak dinleyin. İlk dinlemenizde olmasa bile, diğer dinlemelerde cevapları yüksek sesle söylemeye çalışın. Son bölümde kullandığımız cümleleri anlamıyorsanız, videonun başındaki Extra bölümünü izleyerek İngilizce kelime ezberleme sıkıntısına girmeden dinlediğiniz cümlelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Setimizle ilgili ayrıntılı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki özellikle hızlı, kolay, etkili ve pratik İngilizce öğrenme konularında yayınladığımız makale ve videoları takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu arada soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Tags: ingilizce gramer, İngilizce kelime ezberleme, ingilizce kelime öğren, ingilizce kelimeler, ingilizce konu anlatımı, ingilizce konuşma pratiği, konu anlatımı, this these that those
Paylaşmak Güzeldir :)