Arkadaşlar az önce Rahat İngilizce eğitim sistemi için bir tanıtım videosu yayınladım. Bu videoyu sitemizin ana sayfasında da yayınlamayı düşünüyorum. Şimdi videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz. Videonun altında, video metnini de paylaşıyorum.

Rahat İngilizce ile Hızlı ve Kolay İngilizce Öğrenin

Merhaba. Ben Fatih Erdem. Bu videoda size Klasik İniglizce eğitim sisteminden ve Rahat İngilizce sisteminden bahsedeceğim. Öncelikle, İngilizce eğitimiyle ilgili geçmiş deneyimlerinizi biraz gözden geçirmenizi istiyorum.

Muhtemelen okullarda yıllarca İngilizce dersleri gördünüz. Şöyle bir düşündüğünüzde, İngilizce eğitimi için epey bir zaman ayırdığınızı göreceksiniz. Peki, bunca zaman harcadıktan sonra, İngilizce hakkında nasıl bir kanıya sahip oldunuz?

Okullardaki ve klasik teknikler uygulayan özel kurslardaki İngilizce eğitiminden sonra,  İnsanlar genel olarak üç durumdadır. Birinci grup; kendisini, dil öğrenme konusunda yeteneksiz olduğuna inandırmıştır. Peki gerçekten böyle midir? Yani bazı insanlar dil öğrenme konusunda kabiliyetsiz olabilir mi?

Cevabınız evet ise, ikinci sorum şudur. Hepimiz Türkçe konuşuyoruz. Öyleyse, Türkçe konuşmayı nasıl öğrendik? Biz yetişkinler, çocuklarımıza konuşmayı nasıl öğretiriz? Onlara ders kitapları mı okutuyoruz? Ya da gramer kurallarını mı öğretiyoruz. Veya onları sınavlara mı sokuyoruz? Bizim beynimiz aslında bir dil öğrenme makinesi gibidir. Dil öğrenme konusunda mükemmel yaratılmıştır. Sadece doğru tekniklerle öğrenmeye ihtiyacımız vardır.

İkinci grup kanaate sahip olanlar şöyle düşünür. İngilizce öğrenmek çok zordur. Yeterince ders kitabı okur, gramer kurallarını ezberlersem okuldaki derslerden geçer not alabilirim. Bu gruptaki insanlara İngilizce çalışmak eziyet gibi gelir. Bu yüzden çok yavaş ve zor öğrenirler.

Üçüncü gruptaki insanlar, İngilizce öğrenme konusunda çok gayretlidirler. İngilizce konuşmayı çok istemektedirler. Gramer bilgileri çok iyidir. Kelime bilgileri de gayet iyidir. Okuldaki İngilizce derslerinde gayet başarılıdırlar. Sınavlardan yüksek puanlar alırlar. Belki de ana dili İngilizce olan insanların bile bilmedikleri kadar İngilizce gramer kurallarını bilirler. Ama gelgelelim konuşamazlar.

Şimdi size iyi bir haberim var. Bütün bunlar sizin hatanız değildir. Tüm bu olumsuz tecrübelerin, durumların ve psikolojilerin sebebi, okullarda uygulanan hatalı eğitim sistemidir.

Son birkaç yıldır, mevcut eğitim sistemimizde kullanılan metotların neden yanlış olduğunu, doğru tekniklerin neler olduğunu araştırıyorum. Neden bazı İnsanlar çok hızlı ve kolay İngilizce öğrenirken, bazıları çok yavaş ve zor öğreniyor?

Bu sorunun cevabını bulmak için dünyaca ünlü dil bilimcilerin yaptıkları araştırmaları inceledim. Tüm dünyada uygulanan ve çok iyi sonuçlar veren teknikleri araştırdım. Ve tüm bu araştırmalarımın sonucu olarak, Rahat İngilizce sistemini geliştirdim.

Peki neden Rahat İngilizce?

Çünkü Rahat İngilizce sisteminde, ders kitapları yoktur. Sınavlar, boşluk doldurma alıştırmaları, testler yoktur. Gramer kurallarına boğulmak, kelime listeleri yapıp bunları ezberlemeye uğraşmak yoktur. Sadece eğlenceli hikayeler dinleyerek İngilizce öğrenebileceğiniz bir sistem vardır.

Rahat İngilizce sistemini kurmaktaki amacım; sizlere İngilizce eğitimi konusunda yol göstermektir. Eski metotlara mecbur olmanızı istemiyorum. Çünkü çok daha iyi ve etkili bir yol var. Klasik yöntemlere göre çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak istiyorum. Ve en önemlisi, sizin çok iyi İngilizce konuşmanızı istiyorum.

Bu videoyu izlediğinize göre, siz de daha kolay İngilizce öğrenmek ve çok iyi İngilizce konuşmak istiyorsunuz. Bu hedefinizi gerçekleştirdiğinizi düşünsenize… O halde size yardımcı olmama izin verin. Gelin, İngilizce çalışmalarınızda en doğru ve etkili yöntemleri öğrenin ve uygulayın. Hedefinize en doğru ve en kısa yoldan ulaşın. İhtiyacınız olan tüm bilgileri bu sitede, www.rahatingilizce.com ’da sizlerle paylaşacağım. Tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın.

Tags: ingilizce eğitimi, ingilizce öğrenme, kolay ingilizce, rahat ingilizce sistemi
Paylaşmak Güzeldir :)