İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi çalışmalardan biri dinlemektir. Aslına bakarsanız dinlemek, İngilizce konuşmanın anahtarıdır diyebiliriz. Dinleme çalışması için kullanacağımız içeriklerin başında ise kolay ve ilgi çekici olması bakımından İngilizce hikayeler gelir.

Rahat İngilizce eğitim setimizin temelini oluşturan mini hikayeler ve soru cevap metodu ile daha başlangıç seviyesinden itibaren dinleyerek ve konuşma pratiği yaparak İngilizce öğrenebilirsiniz. Setimizin içindeki hikayelerden birini sizin için video içeriği haline getirdik ve youtube kanalımızda paylaştık. Aşağıdaki videoda İngilizce hikaye dinleyebilir ve hemen ardından dinle ve cevapla metodu ile konuşma çalışması yapabilirsiniz.

İngilizce dinleme ve konuşma pratiği için hikaye çalışması

 

Youtube kanalımıza abone olmak ve İngilizce eğitim videolarımızı izlemek için tıklayın!

Bu videoda, hazırladığım İngilizce eğitim seti içindeki hikayelerden birini paylaşıyorum. Tabi bizim kullandığımız İngilizce hikayeler normal hikaye yapısından biraz daha farklı ve belli bir amaca yönelik hazırlanmış hikayelerdir.

Bizim hikayelerimiz biraz saçma, biraz komik ve abartılı durumlar ve karakterler içerir. Bunun sebebi cümlelerin ve yeni öğrenilen kelimelerin daha iyi akılda kalabilmesidir. İngilizce hikaye sonrasındaki soru-cevap metodu konuşma becerisini çok hızlı geliştiren bir tekniktir. Okullarda klasik eğitim sistemindeki benden sonra tekrarla yönteminden çok daha etkilidir.

Ayrıca Extra bölümünde, İngilizce kelimeler öğrenme konusunda bütüncül bir yaklaşımla yeni kelimelerin anlamlarını cümle içindeki kullanımlarıyla birlikte öğrenmek çok daha etkili bir öğrenme yöntemidir.

Şimdi sizinle bir İngilizce hikaye dinleyeceğiz ve bununla ilgili bir pratik çalışması yapacağız. Bu dersi bitirdiğinizde;

  • İngilizce kelimeler öğrenmiş olacaksınız.
  • Dinleme alıştırması yaparak anlama becerinizi geliştireceksiniz.
  • Soru-cevap tekniği ile İngilizce konuşma refleksi kazanacaksınız.

Birazdan İngilizce hikayemizi dinleyeceğiz. Sonra bu hikayeyle ilgili kolay sorular gelmeye başlayacak. Sorulara yüksek sesle cevap vermeye çalışın. İlk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız, hiç sorun değil, sadece dinleyin. Her sorudan bir iki saniye sonra doğru cevapları duyacaksınız. Bu çalışmayı başa dönüp tekrarlı olarak yapmanızı isteyeceğim ve daha sonraki dinlemelerde cevapları söylemeye çalışın.

Son olarak Extra bölümünde, bu soru ve cevapların Türkçe anlamlarını söyleyeceğim. Böylece bilmediğiniz kelimeler varsa bunların anlamını, cümle içindeki kullanımıyla birlikte öğrenmiş olacaksınız. Haydi, şimdi hikayemizi izleyelim…

İngilizce Kelime Öğrenmenin Kolay Yolu: Extra Dersleri

 

İngilizce hikayelerArkadaşlar şimdi bu soru cevap bölümünde dinlediğimiz cümlelerin Türkçe anlamını öğreneceğimiz Extra bölümüne geldik. Şimdi bütün bu cümleleri tekrar dinleyelim sonra her cümlenin Türkçe anlamını görelim.

Arkadaşlar bütün cümleleri duyduğunuz zaman anlayabiliyorsanız, artık bu Extra bölümünü çalışmayın. Onun yerine hikayemizi dinleyip soru cevap bölümüne daha çok odaklanın. Bu kısmı mutlaka tekrarlı çalışın. Doğru cevaplar açılmadan önce, cevaplarınızı hızlı ve güvenli bir tonda söylemeye gayret edin. 

İngilizce Hikayeler Eğitim Seti

 

Bu derste kullandığımız dinle ve cevapla metodu çok faydalı bir tekniktir. İngilizceyi kendi kendinize pratik yaparak, dinleyerek ve konuşarak öğrenmenizi sağlar. Rahat İngilizce eğitim setimizdeki derslerde bu soru cevap metodunu kullanıyoruz. Şimdi rahatingilizce.com sitemizden İngilizce setimizi satın alıp tüm dersleri bilgisayarınıza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Arkadaşlar umarım İngilizce hikayemiz hoşunuza gitmiştir ve soru cevap pratik çalışmamız faydalı olmuştur. Eğer faydalı olduğunu düşünüyorsanız videomuza beğeni bırakmayı unutmayın.

Kısacası yeni kelimeleri kolayca öğrenmek, nerede ve ne zaman isterseniz sesli dersleri dinleyip pratik yaparak, anlama ve konuşma becerilerinizi hızlı bir şekilde geliştirmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre… Bunu gerçekleştirmek için İngilizce hikayeler ile dinle ve konuş yöntemini kullandığımız Rahat İngilizce eğitim setini kullanmanızı öneriyoruz

Tags: hikayelerle İngilizce öğren, İngilizce hikaye dinle, ingilizce hikayeler, ingilizce hikayeler dinle, İngilizce kısa hikayeler
Paylaşmak Güzeldir :)