Ders kitaplarından sıkıldıysan İngilizce dizi izle, eğlenerek kolay İngilizce öğren. Klasik eğitim sistemindeki içerikler, beynimizin öğrenme sistemine maalesef uygun değildir arkadaşlar. Bu yüzden size her fırsatta doğru tekniklerden bahsetmeye gayret ediyoruz ve sitemizde sıkça keyifli içerikler paylaşıyoruz.

İngilizce diziler ve filmler, ana dili İngilizce olan insanlara hitaben hazırlandığı için kullandıkları dil tamamen gerçek hayatta kullanılan İngilizcedir. Yani ders kitaplarında gördüğümüz yapay içerikler gibi sıkıcı değildir. Bu yüzden hem etkili bir öğrenme süreci yaşamak, hem de gerçek hayatta konuşulan dili öğrenmek istiyorsan İngilizce dizi izle ve kaliteli eğitimin tadını çıkar.

İngilizce dizi izle – Friends (Ross’un Sandviçi)

Bu dersimizde dizi izleyerek İngilizce öğrenmeye devam ediyoruz. Yine Friends dizisinin bir bölümünden küçük bir kesit izleyeceğiz. Hemen sonrasında cümle analizi ve telaffuz çalışması yapacağız. Bu çalışmayı tamamladığınızda;

  • Yeni kelimeler öğreneceksiniz.
  • İngilizce filmler ve dizilerdeki hızlı konuşmaları daha iyi anlamaya başlayacaksınız.
  • Cümle analizi bölümünde öğrendiğimiz kelime ve cümleleri yüksek sesle tekrar ederek İngilizce konuşma becerisi geliştireceksiniz.

Yeni video derslerimizden anında haberdar olmak için youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın!

Videoda Friends dizisinden eğlenceli bir bölümü önce İngilizce alt yazılı olarak izleyip daha sonra cümle analizi ile kelime öğrenmeye başlayacağız. Umarım Ross’un Sandviç macerasını sevmişsinizdir. Bu içerik hoşunuza gittiyse, videoya beğeni bırakmayı unutmayın. Ayrıca videomuzla ilgili yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

İngilizce altyazılı dizi izle & kelime öğren

Cümle analizi bölümünde İngilizce altyazılı olarak izlediğimiz kısımdaki bütün cümleleri önce İngilizce olarak tekrar dinleyeceğiz, hemen ardından Türkçe anlamlarını göreceğiz. Ayrıca yeni kelime ve cümle yapılarını ayrıntılı olarak açıklayıp farklı örnek cümleler kuracağız. Böylece yeni kelimeleri cümle içindeki anlamlarıyla birlikte öğreneceğiz.

Evet arkadaşlar, çalışmamızı tamamladık. Umarım faydalı olmuştur.  Bu tekrarlı olarak izlemenizi öneriyorum. Her cümleden sonra videoyu durdurup öğrendiğiniz cümleleri yüksek sesle tekrarlayarak çalışırsanız çok daha faydalı olacaktır. Bir sonraki videomuzda görüşmek üzere hoşça kalın.

İngilizce dizi izleDizi izleyerek İngilizce öğren başlıklı videomuzda, Friends dizisinin bir bölümünden kısa bir kesiti önce İngilizce altyazılı olarak izliyoruz. Ardından başa dönüp dinlediğimiz cümlelerin Türkçe anlamlarını dinliyoruz.

Cümle analizi yaptığımız bu bölümde birçok yeni İngilizce kelime öğreniyoruz. Yeni kelimeleri farklı örnek cümleler ile daha da pekiştiriyoruz. Son olarak günlük konuşma İngilizcesindeki bazı telaffuz örneklerini inceleyip akıcı İngilizce konuşma yolunda bilgi ve becerilerimizi geliştiriyoruz.

İngilizce dizi izle ve öğren metodu, eğlenceli bir yöntem olduğu kadar çok da faydalı bir çalışmadır. Bu çalışmayı sıkça yaparak gerçek hayatta kullanılan İngilizce konuşmalara maruz kalacak, çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğreneceksiniz.

Bu tür çalışmaları kanalımızda daha çok görmek için videolarımıza beğeni bırakmayı ve yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz. Beğeni, yorum ve paylaşımlar bizim için çok önemli, destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Şuradaki videolarımızı da mutlaka izleyin:

Dizi izleyerek İngilizce öğren (Friends Brad Pitt)

İngilizce Konuşma Refleksi Kazan

Hikayeler dinleyerek ve soru-cevap metoduyla İngilizce konuşma becerisi geliştirebileceğiniz Rahat İngilizce Eğitim Setimizi kullanabilirsiniz: İngilizce hikayeler ile kolay İngilizce öğren

Tags: Friends, İngilizce altyazılı dizi izle, İngilizce dizi izle, İngilizce diziler
Paylaşmak Güzeldir :)