İngilizce altyazılı dizi izlemek, kelime bilgisi başta olmak üzere İngilizce becerilerimizi geliştirebileceğimiz eğlenceli ve aynı zamanda faydalı bir çalışma yöntemidir. Ancak dizi izlerken sadece İngilizce altyazılı olarak izlemek yeterli değildir.

İngilizce dizileri küçük kesitler halinde izleyecek bir çalışma yapıp, yeni kelime ve cümle yapılarının anlamlarını öğrenerek ilerlemek gerekir. En önemlisi de izlediğimiz bölümleri sadece bir kere izledikten sonra geçmeyip, mutlaka tekrarlı bir çalışma yaparsanız harika olur.

Bu hususları uyguladığınız sürece, dizi izleyerek İngilizce öğrenmek sizin için çok faydalı olacaktır. Şimdi aşağıdaki videoda İngilizce altyazılı dizi izleyerek kelime öğrenme çalışmamızı izleyeceğiz. Bu çalışmayı sıkça yaparak gerçek hayatta kullanılan İngilizce konuşmalara maruz kalacak, çok daha hızlı ve kolay İngilizce öğreneceksiniz.

İngilizce altyazılı dizi izle

Daha fazla video dersi için youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın!

Arkadaşlar umarım bu bölümü sevmişsinizdir. Bu içerik hoşunuza gittiyse, videoya beğeni bırakmayı unutmayın. Ayrıca videomuzla ilgili yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Bu derslerdeki metodumuz genel olarak şöyle işliyor. Video dersimizde; Friends dizisinin bir bölümünden küçük bir kesiti önce İngilizce altyazılı olarak izliyoruz. Ardından dinlediğimiz İngilizce cümlelerin Türkçe anlamını öğreniyoruz. Son olarak da telaffuz çalışması yaparak dersimizi bitiriyoruz.

İngilizce altyazılı dizi izle öğren

Bu çalışmayı tamamladığınızda;

  • İngilizce kelimeler öğreneceksiniz.
  • İngilizce filmler ve dizilerdeki hızlı konuşmaları daha iyi anlamaya başlayacaksınız.
  • Öğrendiğiniz cümleleri yüksek sesle tekrarlayarak İngilizce konuşma becerisi geliştireceksiniz.

Dizi izleyerek İngilizce öğren

Dizi izleyerek İngilizce öğren (Friends Brad Pitt)

İngilizce Dizi izle (Friends – Ross’un Sandviçi)

Sitemizde birbirinden faydalı videolar ve dersler paylaşıyoruz. İngilizce konuşma becerisi nasıl geliştirilir başlıklı videomuzda, dinleme ve konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Hikayeler dinleyerek ve soru-cevap metoduyla İngilizce konuşma becerisi geliştirebileceğiniz Rahat İngilizce Eğitim Setimizi kullanabilirsiniz: İngilizce hikayeler ile kolay İngilizce öğren

 

Tags: İngilizce altyazılı dizi izle, İngilizce dizi izle, İngilizce diziler, ingilizce öğren
Paylaşmak Güzeldir :)