Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen İngilizce öğrenme konusunda bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Elbette İngilizce öğrenmenin pek çok faydasını sayabiliriz. Bu faydalar herkesin kendisine özel olabilmektedir. Ve bunlar sizin İngilizce öğrenme sebebinizi ve motivasyonunuz etkileyen en büyük faktörlerdir. Rahat İngilizce birinci prensibinde bu sebeplerinizi ve İngilizce öğrenmenin size sağlayacağı faydaları kullanarak motivasyonunuzu nasıl arttıracağınızı ayrıntılı olarak anlatmıştık. Bu yazımızda ise genel olarak İngilizce’nin bize sağlayacağı dört büyük faydayı inceleyeceğiz.

ingilizce-öğrenmenin-faydaları

4-  İngilizce Başarı İçin Mutlak Bir Araçtır.

Küreselleşen dünyada diğer ülkelerden gelen insanlarla iletişim için güçlü olmak her zaman şarttır. Dolayısıyla diğer insanlarla etkili bir iletişim için İngilizcenizin güçlü olması gerekir.  Bugün hemen hemen bütün şirketler daha fazla iş için İngilizce bilen elemanlara yöneliyorlar. Şirketler bu elemanlara diğerlerine nazaran %30 daha fazla maaş verebiliyor.

İngilizce bilen ve diğer ülke ve pazarlardan gelen fikirlere açık olan çalışanlar şirketler için her zaman göz bebeğidir.  İş yaşamında İngilizce bilmeniz demek sizin dünyaya açılmanız demektir.

3- Yeni İnsanlarla Tanışıp Arkadaş Olabilirsiniz.

İngilizcenin size sağlayacağı dört büyük faydadan biri de bu dil sayesinde yeni insanlarla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. İnternetteki gruplar sayesinde, sizin gibi İngilizce öğrenmeye çalışan biri ile Google Hangouts ve Skype aracılığıyla tanışıp arkadaş olabilirsiniz.

2- Yeni Kültürler Keşfedin.

Bugün dünya üzerinde nereye giderseniz gidin İngilizce konuşan birisini mutlaka bulursunuz.  Gideceğiniz yer neresi olursa olsun rehber kitaplarda anlatılardan çok daha fazlasını halk ile etkileşime girerek bulabilirsiniz. Dolayısıyla İngilizce sayesinde yeni kültürleri de keşfetmiş olursunuz.

1 – Dünya Vatandaşı Olun.

Yeni kültürleri tanımak, basmakalıp ön yargılarınızı yıkmak için size yardımcı olacaktır. İngilizce sayesinde insanlar arasındaki farklar en aza iner ve belli başlı bir ülkenin değil kocaman bir dünyanın vatandaşı olursunuz.

En başta belirttiğimiz gibi İngilizce öğrenmenin size özel pek çok faydaları da olabilir. Özetle söylemek gerekirse, günümüzde İngilizce öğrenmek artık pek çok açıdan zorunlu hale gelmiştir. O halde asıl mesele nasıl daha etkili ve daha kolay İngilizce öğrenebileceğimizdir. Bu konuda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başlangıç ve orta seviye için Rahat İngilizce eğitim seti, hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz en etkili teknikler kullanarak hazırlanmıştır.

İngilizce Eğitimi Yazılarımız:

Tags: ingilizce öğrenme, ingilizce öğrenmek, ingilizcenin faydaları
Paylaşmak Güzeldir :)