Rahat İngilizce eğitim setinin içeriğini hazırlarken, daha çok yeni başlayanlar ve biraz temel bilgisi olup, İngilizcesini geliştirmek isteyenleri göz önünde bulundurduk. Fiyat olarak da herkesin faydalanabilmesi adına en uygun fiyatı belirlemeye özen gösterdik.

Rahat İngilizce sisteminde; olaya sadece ticari bir gözle bakmadan, sadece kâr amacı gütmeden, insanlara İngilizce eğitimi konusunda yardımcı olmak misyonu ile yaklaşmaya çalışıyoruz. Bu amaçla, ücretsiz mail kursumuzda ve sitemizin yayınlar bölümünde hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini öğretmeyi amaçlıyor, zaman zaman bazı derslerimizi sizlerle ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Ayrıca bize gönderdiğiniz e-postalarda sorduğunuz soruları en kısa sürede yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyor ve bundan mutluluk duyuyoruz.

Fiyat konusunda çok aşırıya kaçmadan küçük bir artık yapmamız gerekiyordu. Bunun için eğitim seti satış fiyatımızı 30 TL arttırmaya karar verdik. Rahat İngilizce eğitim seti satışını, ilk piyasaya çıktığı günden bu yana 137 TL’den yapıyoruz. Bu fiyatı, 7 Ocak 2015 tarihi itibariyle 167 TL’ye yükselteceğiz.

Bir ürünün pahalı olup olmadığına nasıl karar verirsiniz?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, fiyat ve pahalılık kavramları herkesin bütçesine göre görecelidir. Yani alım gücü yüksek olan insanlara göre 167 TL, bir İngilizce seti için düşük bir fiyat, alım gücü kısıtlı olan insanlar için yüksek bir fiyat olabilir. Bunu birçok ürün ve hizmet için genelleyebilirsiniz. Ancak benim pahalılık konusunda anlatmak istediğim başka bir ölçüt var. O da ROI’dir.

ROI nedir?

ROI, “Return on Investment” sözcüklerinin bir kısaltmasıdır. Kısaca yatırımların size getirisidir. Yani yaptığınız masrafın size dönüşüdür diyebiliriz. Bir başka ifadeyle ROI, harcadığınız paranın size ne kadar fayda sağladığını ifade etmek için kullanılan bir orandır.

roi nedirO yüzden, bir ürün veya hizmetin pahalı olduğunu söylemek için sadece onun fiyatına bakmak yeterli değildir. Öncelikle fiyatı, o ürün veya hizmetin size sağlayacağı fayda ile kıyaslamanız gerekir. Mesela 20 TL verip satın aldığınız bir telefon aksesuarı, 2 bin TL verip katıldığınız bir seminerden daha pahalı olabilir.

Çünkü 20 TL gibi düşük bir fiyatla satın alabileceğiniz bir telefon aksesuarı, sizin için gerekli olsa bile size sağlayacağı fayda çok sınırlıdır. Ama 2 bin TL gibi yüksek bir fiyat ödeyerek katılacağınız iki saatlik bir seminer, hayatınız boyunca fayda sağlayacak bilgiler öğrenmenize vesile olabilir. Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz.

İngilizce eğitimi konusunda piyasada oldukça çeşitli fiyatlar görebilirsiniz. Fiziksel olarak katılabileceğiniz kursların yanı sıra, Rahat İngilizce eğitim seti gibi tamamen dijital olan eğitim setlerine de rastlayabilirsiniz. Önemli olan, bu ürünlere ödeyeceğiniz fiyat ile bunlardan sağlayacağınız faydayı iyi analiz etmenizdir.

“İşleriniz iyi gidiyorsa, eğitimi bütçesini iki katına çıkarın, kötü gidiyorsa dört katına.” (Tom Peters)

İngilizce eğitimi ve genel olarak diğer eğitimler, eğer doğru bir kaynak tercihi ve strateji belirleyebilirseniz ROI oranı yüksek alanlardır. Yani harcadığınız paraya göre size sağlayacağı fayda yüksektir. Çünkü eğitim, direk olarak sizin kalitenizi arttırır. Sizi niteliksiz insanlardan ayıran en önemli özelliğiniz eğitiminiz, bilgi ve becerilerinizdir. Piyasada bazı insanlar asgari ücretle çalışmak zorundayken, bazı insanlar 5 bin, 10 bin belki daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Bunun yegane sebebi eğitim düzeyi, bilgi ve tecrübe durumudur. Aynı pozisyondaki iki insandan İngilizce bilen, bilmeyene göre daha çok para kazanabilir. (Bankalarda bu uygulama yaygın olarak kullanılır).

İngilizce Özel Ders ve Kurs Fiyatları

Son olarak İngilizce konusunda bence; dijital İngilizce eğitim setleri, fiziksel kurslara göre daha avantajlıdır. Hem fiyatları daha düşüktür, hem de size tam bir özgürlük sağlar. İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman İngilizce çalışıp öğrenme şansınız vardır. İstediğiniz konulara daha sonra tekrar etme fırsatınız olur. Tabi burada uygulanan eğitim metotlarının seçimi, başarınızı etkileyen en önemli etkendir.

İngilizce özel ders almak da, doğru eğitimciyi bulmanız halinde faydalı olabilir. Ancak özel ders fiyatları, diğer kurs fiyatlarından çok daha yüksektir. Bizim hazırladığımız İngilizce eğitim seti içerisindeki dersler mp3 formatında dinleme dersleridir. Bu derslerle bol tekrarlı dinleme ve mini hikaye soru cevap tekniği ile konuşma pratiği yaparsınız. Yani bizim setimiz ile çalışırken, tıpkı bir özel ders alıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Dersleri dinlerken ve sorulara cevap vermeye çalışırken karşınızda bir özel hoca ile çalışmakla neredeyse aynı etkide ve faydada bir eğitim almış olursunuz.

Şimdi Rahat İngilizce eğitim setinin fiyatına bakarken bir de bu açılardan yaklaşmanızı rica ediyorum. Rahat İngilizce seti içerisindeki toplam 20 bölümü (120 dersi) bitirmeniz, ortalama 3 aylık bir zamanınızı alacaktır. Yani süre olarak, dışarıda katılacağınız fiziksel kursların bir kur programına eşit sayılır. Ancak bizim kullandığımız, mini hikaye soru cevap yöntemi ve extra dersi gibi metotlarla, ders kitaplarıyla eğitim veren klasik yöntemlere göre çok daha etkili, hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

Derslerimizi Ücretsiz Deneyin

Henüz denemediyseniz, şimdi Rahat İngilizce ücretsiz derslerimizi indirip deneyebilir, size sağlayacağı faydayı bizzat hissedebilirsiniz. İngilizce öğrenmek, kendiniz için yapacağınız harika bir yatırımdır.

İngilizce eğitim setimizle ilgili sitemizde çok geniş ve ayrıntılı bilgiler paylaşıyoruz. Bunları inceleyip youtube kanalımızda paylaştığımız videoları izleyerek İngilizce öğrenme konusunda kendiniz için en iyi kararı vereceksiniz. Youtube videolarımızı izlemek için tıklayın.

Tags: ingilizce eğitim setleri, ingilizce eğitimi, ingilizce kurs fiyatları, ingilizce özel ders, rahat ingilizce, rahat ingilizce eğitim seti, roi
Paylaşmak Güzeldir :)