Rahat İngilizce sisteminin beşinci prensibinde İngilizce konuşmayı öğrenmek için gerekli olan şeylerden bahsetmiştik. Bu yazıda özetle, ders kitapları okuyarak ya da sınavlar için hazırlanarak İngilizce konuşmanın mümkün olmadığını, pratik yapmanın yani uygulamanın şart olduğunu anlattık. Bu yazıda, mail kursu katılımcılarımızdan birinin sorusuna verdiğimiz cevap üzerinden, İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılır konusunda bizim çözümümüzü paylaşacağız.

İyi günler hocam. Benim bir sorum olacaktı. Ben YDS için İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Tabii sadece sınav için değil normal bir şekilde öğrenmek istiyorum.  Bu yüzden gramer çalışmaya başladım.  Ama bunları pratiğe dökemiyorum. Dediğiniz gibi en güzeli yurt dışına gitmek. Ama ona da imkanım yok. Bu kitabi bilgileri nasıl kullanabilirim? Nasıl konuşmaya dökebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum… (Melek)

Bizim Cevabımız:

Merhaba Melek, ücretsiz mp3 dinleme derslerimizi indirip dinlediniz mi? Bu dersler arasında mini hikaye dersimizi özellikle dinlemenizi rica ediyorum. Bizim kullandığımız teknikleri, klasik yöntemlerden ayıran en önemli ve güçlü dersimiz mini hikaye soru cevap derslerimizdir. Sizin sorunuzun da cevabı burada gizli.

Yani öğrendiğiniz yeni gramer konularını, yeni İngilizce kelimeleri, Rahat İngilizce mini hikaye derslerimizle hayata geçiriyor, kullanmayı öğreniyoruz. Mini hikaye derslerimizde tam olarak şunları yapıyoruz;

Gramer dersinde öğrendiğimiz konuyla ilgili hazırladığım küçük bir hikaye anlatıyorum. Sonra bu hikayeyle ilgili bir çok kolay sorular soruyorum. Soruları sorduktan sonra bir süre cevap vermenizi bekliyorum. Sonra doğru cevabı söyleyerek bir sonraki soruya geçiyorum. Hikayelerle İngilizce öğrendiğimiz için bilgileri daha kalıcı öğrenmiş oluyorsunuz. Şimdi aşağıdaki videoda, bizim interaktif hikaye derslerimizle nasıl konuşma pratiği yaptığımızı örnek çalışmayla açıklayalım.

İngilizce konuşma pratiği yapmak için interaktif hikaye dersleri

Daha fazla pratik İngilizce eğitim videoları izle

Soru cevap yöntemiyle tekrarlı öğrenerek, İngilizceyi duyduğumuz zaman otomatik olarak anlayabilmeyi ve düşünmeden otomatik olarak konuşmayı öğreniyorsunuz. Dersleri ilk dinlediğiniz zaman cevap veremiyorsanız, sadece dinleyin. Sonraki dinlemelerinizde sorulara yüksek sesle bir iki kelimelik cevaplar vermeye çalışın.

Her bölümü en az 4-5 gün dinlemeden bir sonraki bölüme geçmeyin. Böylece yeni bilgilerimizi ve kelimeleri sadece bilmekle kalmayıp, kullanabilmeyi yani konuşmayı öğreneceksiniz. Soru cevap tekniği, otomatik olarak İngilizce konuşma refleksi kazanmanızı sağlayan çok faydalı bir yöntemdir. Mini hikaye derslerimiz, İngilizce konuşma pratiği yapmak için kullanabileceğiniz en iyi derslerdir.

Dinleyerek kolay İngilizce öğren

Rahat İngilizce eğitim setimiz, yeni başlayanların kolayca İngilizce öğrenebilmesi için en iyi kaynaklardan biridir. İngilizce sadece bir ders olarak yaklaşmayıp, olması gerektiği gibi bir iletişim aracı olarak yaklaşmaktadır. Dil eğitiminin temelinde ders kitaplarının ve gramer kurallarının aksine pratik olarak dinleme ve konuşma vardır. Böylece tıpkı çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi dinleyerek İngilizce öğrenebilirsiniz. Bunun için bu amaçla hazırladığımız derslerimizi kullanmanız yeterli olacaktır.

İşin en güzel yanı da, derslerimizde kullandığımız bu teknikleri düşünmenize gerek yoktur. Bunları uygulamak için ayrı bir çaba göstermenize gerek yoktur. Siz sadece, rahat olup mini hikaye derslerimizi dinlersiniz. Yukarıda yazdıklarımın hepsi otomatik olarak gerçekleşir.

Not: Rahat İngilizce mini hikaye soru cevap derslerimizi denemek için ücretsiz e-mail kursumuza abone olabilirsiniz. Veya Rahat İngilizce eğitim setini buradan inceleyebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir: